Polityka i społeczeństwo

Nowa siedziba Sądu Okręgowego we Włocławku – komunikat

Nowa siedziba Sądu Okręgowego we Włocławku będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt i technologię. Wśród wyposażenia znajdą się m.in. systemy informatyczne, a także systemy wizualizacji obrazu i dźwięku, co umożliwi prezentowanie sądom informacji wizualnych i dźwiękowych.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że nowe miejsce będzie zapewniać sądom narzędzia do szybkiego i sprawnego wykonywania swoich funkcji. Sąd Okręgowy we Włocławku stanie się wzorem dla innych sądów w Polsce.

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło dzisiaj, że Sąd Okręgowy we Włocławku zyska nową, nowoczesną siedzibę.

Minister Zbigniew Ziobro stwierdził, że wyposażenie sądu w technologię pozwoli optymalizować i skrócić czas postępowania oraz przyspieszyć komunikację w ramach prowadzonych spraw. Nowy obiekt ma być wzorem dla innych sądów w całym kraju.

Zaplanowano, że wyposażenie sądu będzie obejmowało systemy informatyczne, systemy wizualizacji obrazu i dźwięku oraz inny sprzęt, który zapewni komfortowe miejsce pracy pracownikom sądu.

Minister Sprawiedliwości powiedział: „Zależy nam, aby polskie sądownictwo było nowoczesne i zapewniało wysoki standard postępowania”.

Przed siedzibą Sądu Okręgowego we Włocławku odbyło się wydarzenie, które zakończyło budowę nowego budynku. Inwestycja przyniosła ponad 80 milionów złotych, które zapewnią wygodne i komfortowe warunki dla wszystkich użytkowników sądu. Minister zapewnił, że infrastruktura będzie wystarczająca dla mieszkańców, którzy trafiają do sądu, a także dla sędziów i innych pracowników.

Minister sprawiedliwości zapewnił, że nowa siedziba Sądu Okręgowego we Włocławku zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i wygody dla wszystkich, którzy z niej korzystają. Inwestycja wyniosła ponad 80 milionów złotych, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców, którzy odwiedzają sąd, a także sędziów i innych pracowników.

Nowy budynek Sądu Okręgowego w Włocławku to obiekt zaspokajający najwyższe wymagania dla właściwego wymiaru sprawiedliwości. Oferuje on 4 poziomy o powierzchni użytkowej 6115 m2, w tym 16 sal rozpraw, z których jedna jest przystosowana dla osób niebezpiecznych, a także 8 sal z wydzieloną komunikacją dla konwoju. Tym samym na miejscu zapewniony jest wygodny proces orzeczniczy w bezpiecznych i godnych warunkach.

Ministerstwo Sprawiedliwości zrealizowało trzy duże inwestycje w ciągu ostatnich pięciu lat w województwie kujawsko-pomorskim. W 2017 roku zakończyła się rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy (koszt 24 mln zł), a w 2020 roku został oddany nowy budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy (koszt 18 mln zł). Natomiast w ubiegłym roku zakończyła się budowa nowej siedziby dla Sądu Rejonowego w Toruniu (koszt 150 mln zł).

Koszty inwestycji budowlanych w apelacji gdańskiej wyniosły blisko 200 milionów złotych – stanowi to połowę środków wydanych na wszystkie tego typu przedsięwzięcia w całym regionie. Ministerstwo Sprawiedliwości nie pozostawiło sądów bez wyposażenia i zainwestowało ponad 115 mln zł w zakup sprzętu.

PAP SA nie wprowadza żadnych zmian w treści komunikatów, które publikuje. Nadawca komunikatu jest odpowiedzialny za jego zawartość zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM