Biznes i finanse

– narzędzia do samorozwoju „Samorozwój w pracy – Jak wykorzystać benefit narzędzi do osobistego rozwoju

Ponadto, aby przyciągnąć najlepszych pracowników, ważne jest, aby firma oferowała uznaną ścieżkę kariery oraz możliwości awansu i rozwoju. Praca musi być satysfakcjonująca, z dostępem do nowoczesnych narzędzi, środowiska i technologii.

Uczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne dla zaspokojenia potrzeb każdego człowieka, a wszelkiego rodzaju zatrudnienie stanowi ważny składnik tego uczucia. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Unum Życie, zatrudnienie na etat jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na poczucie bezpieczeństwa, wskazanym przez ponad połowę respondentów. Jednakże zapewnienie sobie spokoju może mieć wiele różnych źródeł, takich jak rodzina (46%), zatrudnienie na czas nieokreślony (42%), bycie w związku (33%) czy też ubezpieczenie na życie (29%).

Polisa ochronna na życie to lukratywna forma inwestowania oraz zabezpieczenia finansowego dla bliskich. Może ona zapewnić nam i naszym najbliższym zabezpieczenie finansowe w przypadku niespodziewanych wydarzeń losowych, a także może być przyczyną większego spokoju ducha i komfortu życia.

Zapewniając sobie i swojej rodzinie polisę ochronną na życie, jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi wydarzeniami, których skutki mogą wpłynąć nie tylko na naszą sytuację finansową, ale także na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne. Polisa pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, które w innych przypadkach musielibyśmy wydać na leczenie czy rehabilitację.

Badanie wykazało, że 79% pracowników uważa grupowe ubezpieczenie za jedno z najbardziej atrakcyjnych benefitów, dorównując dopłatom do wakacji (88%) i dodatkowemu, płatnemu urlopowi (85%). Ubezpieczenie na życie wypada bardzo dobrze w rankingu pożądanych benefitów, przewyższając nawet prywatną opiekę medyczną.

„Dobre programy ubezpieczenia grupowego zapewniają nie tylko wypłatę świadczenia w razie poważnej choroby, wypadku czy urazu. Pracownicy mogą skorzystać z badań medycznych, konsultacji lekarskich i całodobowej infolinii medycznej organizującej dla nich usługi medyczne” – komentuje Joanna Grudnik, dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Unum Życie.

Świadomy wybór ubezpieczenia jest dziś na porządku dziennym. Pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i wymagań, które powinna spełniać polisa. Analizują one oferty ubezpieczeniowe i są gotowi dopasować je do swoich potrzeb. Znajomość szczegółów polisy jest dla nich niezwykle ważna – 67% z nich zwraca uwagę na rodzaj objętych ochroną zdarzeń, a 65% na liczbę zdarzeń. Wysokość składki jest ważna, lecz pracownicy są skłonni zapłacić więcej za lepszą ochronę. Jednocześnie oczekują wsparcia ze strony pracodawcy.

Świadomy wybór ubezpieczenia stał się dziś standardem. Pracownicy są świadomi swoich potrzeb i wymagań, jakie powinna spełniać polisa. Dokonują starannego wyboru uwzględniając wiele czynników, w tym rodzaj objętych ochroną zdarzeń (67%), liczbę zdarzeń (65%) oraz wysokość składki. Pracownicy są skłonni zapłacić więcej w zamian za lepszą ochronę, co nie oznacza, że nie oczekują pomocy ze strony pracodawcy.

„Z naszych analiz wynika, że pracownicy chętnie sięgają po dodatkowe warianty, jak ubezpieczenie bliskich czy na wypadek chorób kardiologicznych, onkologicznych bądź cywilizacyjnych. Warianty dodatkowe dają pracownikom szeroki wybór opcji i możliwość dopasowania ochrony do swoich potrzeb, wieku, sytuacji rodzinnej, zdrowotnej czy hobby” – dodaje Joanna Grudnik.

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z ofertą ubezpieczyciela. Przedstawiciel firmy może wyjaśnić, na czym polegają poszczególne opcje ubezpieczenia grupowego i jak je wdrożyć. Wiele ubezpieczycieli oferuje też szkolenia dla pracowników, aby pomóc im w wyborze najlepszej opcji dla nich. Pracodawcy mogą również wykorzystać narzędzia ubezpieczyciela do tworzenia i wysyłania informacji do pracowników.

Wybór opcji ubezpieczenia grupowego dla pracowników nie musi być dla pracodawcy uciążliwy. Ubezpieczyciele często oferują szeroką gamę narzędzi i wsparcia, aby pomóc firmom wprowadzić takie ubezpieczenie. Pracodawcy mogą skorzystać z pomocy ubezpieczycieli w zakresie wprowadzania planów ubezpieczenia, szkoleń dla pracowników i narzędzi do wysyłania informacji.

Ubezpieczyciele oferują również wsparcie w zakresie zarządzania polisami. Zwykle oferują oni szeroki zakres narzędzi do weryfikacji danych, aktualizacji i aktualizacji informacji o polisie oraz przetwarzania składek. Pracodawcy mogą skorzystać z oferty i wsparcia ubezpieczyciela, aby upewnić się, że polisy są aktualne i że pracownicy mają wystarczającą ochronę.

„Przygotowujemy dedykowane ulotki, materiały online, spotkania z pracownikami, a dla osób obsługujących ubezpieczenia w firmie, np. pracowników HR – warsztaty, szkolenia i nowoczesne narzędzia ułatwiające im pracę” – komentuje Michał Glasenapp, dyrektor ds. Wdrożeń Polis Grupowych.

Grupowe polisy na życie oferowane przez pracodawców przynoszą wiele korzyści takim jak:

– poprawa poczucia bezpieczeństwa pracowników poprzez zaoferowanie im ubezpieczenia, które adresuje ich największe obawy,

– uzupełnienie istniejących już zabezpieczeń medycznych,

– wykorzystanie ubezpieczenia jako benefitu z dużą wartością dla pracownika,

– możliwość zaoferowania pracownikom czegoś więcej niż tylko podwyżka płacy,

– okazanie pracownikom, że ich pracodawca dba o ich dobro oraz poczucie bezpieczeństwa.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM