Nauka i technologie

Szybkość sztucznej inteligencji dla precyzyjnego i dokładnego fachowego analityka wywiadu – Recorded Future

Podczas debaty „Sztuczna inteligencja – szansa czy zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa”, która odbyła się w Centrum Prasowym PAP, uczestnicy zgodnie przyznali, że AI może być bardzo skutecznym narzędziem w wykrywaniu i identyfikacji zagrożeń. Dzięki uczeniu maszynowemu możemy wykrywać incydenty, których w innym przypadku byśmy nie zauważyli. Rozwijanie algorytmów cyberbezpieczeństwa jest więc niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo w sieci.

Podczas konferencji PREDICT 2023 Recorded Future zaprezentowało unikalne sposoby, w jakie wykorzystuje innowacje AI na swojej platformie Intelligence Cloud. Przełomowe modele językowe (LLM) zmniejszają obciążenie poznawcze specjalistów wywiadu oraz ułatwiają wykorzystanie analiz wywiadowczych na całym świecie. Wzmocnienie mechanizmów sztucznej inteligencji (AI) ma na celu maksymalne zabezpieczenie infrastruktury i danych, które odgrywają istotną rolę w naszym codziennym życiu.

Internet w ciągu ostatnich 25 lat zmienił nie tylko politykę, ale również układ sił na arenie międzynarodowej w znacznym stopniu. Skutkiem tego są nowe i nieoczekiwane zagrożenia, którym trudno zapobiegać. Cyberprzestępczość, dezinformacja i zakłócenia w funkcjonowaniu oraz w przestrzeni fizycznej są obecne w życiu wielu społeczeństw. Aby skutecznie z nimi walczyć, powinniśmy połączyć wiedzę i technologię, aby stworzyć przyspieszony system wykrywania i zwalczania zagrożeń.

Recorded Future AI znacząco skróciła proces wykrywania, monitorowania i interpretowania zagrożeń dla naszego zespołu ds. bezpieczeństwa. Dzięki AI zespołowi udaje się zaoszczędzić czas, który można wykorzystać do szerszego zrozumienia zagrożeń, aby podjąć błyskawiczne działania – tak wynika z wypowiedzi Marcusa Johanssona, specjalisty ds. analizy zagrożeń z firmy SAAB.

Dziś jesteśmy świadomi, że wykorzystanie sztucznej inteligencji do redefinicji działań wywiadowczych jest absolutnie konieczne, aby skutecznie zabezpieczyć nasz świat przed coraz większą liczbą zagrożeń. Jak zauważył dr Christopher Ahlberg, współzałożyciel i dyrektor generalny Recorded Future, jest to niezbędne do wypełnienia naszej misji bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Recorded Future może wesprzeć Twoje działania w zakresie ochrony, poproś o demonstrację na www.recordedfuture.com/demo.

Recorded Future to jedyna firma na świecie, która dostarcza dane i analizy w czasie rzeczywistym, co wykracza poza tradycyjne systemy ochrony. Platforma Intelligence Cloud firmy Recorded Future skanuje internet w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju zagrożeń, w tym infrastruktury, adwersarzy i celów. To wszechstronne rozwiązanie daje możliwość szybkiego i bezpiecznego rozwoju Twojej firmy.

Recorded Future posiada biura w Bostonie oraz liczne oddziały na całym świecie. Łącznie współpracuje z 1700 przedsiębiorstwami i podmiotami rządowymi w ponad 75 krajach. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę recordedfuture.com.

Odkryj możliwości jakie oferuje Recorded Future i poproś o darmową demonstrację na www.recordedfuture.com/demo.

Recorded Future oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony, które pozwalają Ci szybko i skutecznie zabezpieczyć Twoje działania. Platforma Intelligence Cloud dostarcza obiektywnych i bieżących analiz, skanując m.in. sieć otwartą, dark web oraz źródła techniczne. Przekonaj się o jej zaletach już dziś i poproś o demonstrację na www.recordedfuture.com/demo.

Recorded Future to globalny lider w dziedzinie analityki zagrożeń. Ponad 1700 firm i podmiotów rządowych w 75 krajach korzysta z tej platformy. Dowiedz się, jak Recorded Future może Ci pomóc i poproś o bezpłatną demonstrację na www.recordedfuture.com/demo.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM