Ludzie i kultura

75. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie – Historia Rozpoczyna się Teraz!

Jubileuszowa, 75. edycja Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie nad Menem, okrzykniętych najważniejszą tego rodzaju imprezą na świecie, rozpoczęła się dzisiaj. Polskie stoisko zostało przygotowane przez Instytut Książki, na którym prezentuje się aż 47 wystawców z branży wydawniczej.

Frankfurcka impreza świętuje w tym roku swoje siedemdziesięciolecie i odbywa się pod hasłem „And the story goes on” („Historia się nie kończy”). Franfurter Buchmesse to wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele branży wydawniczej, a także czytelnicy z całego świata. Każdego roku gości około 4000 wystawców, a w pierwsze dwa dni impreza skierowana jest wyłącznie do profesjonalistów, natomiast weekend to okazja do spotkania się z czytelnikami.

Instytut Książki otworzył stoisko o powierzchni 200 m2 w hali 4.1, aby pokazać zagranicznej publiczności książki z katalogu „New Books from Poland 2023”. Jest to idealna okazja by poznać najnowsze trendy w rodzimym przemyśle książkowym – Frankfurcka premiera raportu „Polish Book Market” zapewni wyjątkowe doświadczenie dla branżowej publiczności. 

Tysiące przekładów polskich książek na języki obce dofinansowano do tej pory dzięki Programowi Translatorskiemu ©Poland, którego zadaniem jest wspieranie międzynarodowej promocji polskiej literatury. Program Translatorski ©Poland to jeden z wielu programów dotacyjnych, oferowanych wydawcom zagranicznym.

Instytut Książki zaprasza na trzy spotkania z polskimi autorami. W sobotę i niedzielę o godzinie 12:00 w Buchmesse Halle 3.1 zaprezentowana zostanie książka „Rosja od kuchni” autorstwa Witolda Szabłkowskiego. Natomiast w sobotę o godzinie 13:00 w Frankfurt Studio – Public Events, Hall 4.0 odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi”, która jest nominowana do Deutscher Jugendliteraturpreis 2023. W spotkaniu wezmą udział Agata Loth-Iganciuk i Bartłomiej Ignaciuk oraz bohater książki – Marek Kamiński.

Polskie stoisko kolektywne w tym roku będzie prezentować ofertę aż 47 wystawców z branży wydawniczej: GW Foksal, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Opolgraf, Mamy dla Mamy, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo Nowe, Domirea, inkBOOK, BOSZ, Narodowe Centrum Kultury, Helion, Glossa, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, DTagency, Grupa Zaczytani, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Ezop, Widnokrąg, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Literackie, Dressler, BZGRaf, MTK Warszawa, Zielona Sowa, Poradnia K, Polish Your Kitchen, UAM, Publicat SA, Wydawnictwo Bernardinum, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, OZGraf, MCK, Marpress, Dzika Małpa, Druganoga, Muchomor, Powergraph, Makami, Karakter, Relacja, Znak, Interak i Natuli.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM