Ludzie i kultura

Historia z bliska: Odkrywając szlaki Powstania Warszawskiego dzięki KGHM

Odwiedź miejsca związane z Powstaniem Warszawskim i przenieś się w czasie, dzięki specjalnemu piętrowemu autobusowi zaproponowanemu przez KGHM Polska Miedź S.A. Do 1 sierpnia 2020 roku, autobus zabierze wszystkich chętnych do najsłynniejszych punktów na powstańczej mapie Warszawy. Sprawdź, jak wyglądała stolica w czasie Powstania i dlaczego to wydarzenie jest tak ważne dla Polaków!

„KGHM, lider polskiej gospodarki prowadzi swoją działalność w poszanowaniu tradycji i historii, odwołując się do doświadczeń przeszłych pokoleń. Uczestnicy Powstania Warszawskiego – kobiety i mężczyźni, młodzież i dzieci, dali nam wszystkim lekcję niezwykłej odwagi i ofiary dla kraju. Naszym zaangażowaniem w obchody uczcimy ich pamięć” – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM zaprasza mieszkańców Warszawy do udziału w ekscytującej podróży w przeszłość. Specjalny 2-piętrowy autobus odwiedzi najważniejsze punkty powstańczej mapy. Uczestnicy będą mieli okazję poznać historię Powstania Warszawskiego oraz miejsca bohaterskich walk. Co więcej, przejazd autobusem będzie darmowy. Na trasie znajdą się osiem punktów, w tym m.in. Pomnik Małego Powstańca, budynek słynnej PAST-y oraz twierdza św. Kingi – łącznie 20 km.

Rozpocznij swoją podróż na Placu Krasińskich, gdzie znajduje się Pomnik Powstania Warszawskiego, a zakończ ją w Muzeum Powstania Warszawskiego. W wybranych godzinach możesz wyruszyć wspólnie z bohaterami tamtych dni. Ministerstwo Aktywów Państwowych ma zaszczyt być Honorowym Patronem tegorocznej trasy szlakiem Powstania Warszawskiego.

Odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00 w dniu poniedziałek 31 lipca będą realizowane przez Jakuba Nowakowskiego, pseudonim „Tomek”.

We wtorek 1 sierpnia odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00 również będą realizowane przez Jakuba Nowakowskiego, pseudonim „Tomek”.

W dniu 2 maja 2021 r. KGHM postanowiło uczcić pracę ludzi związanych z Zagłębiem Miedziowym przez wielu pokoleń. Na specjalnym spotkaniu wystąpią różni prelegenci pod pseudonimami: o godzinie 12:00 Jan Antoni Witkowski – pseudonim „Jaś”, o godzinie 14:00 Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek” oraz o godzinie 19:00 Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM