Biznes i finanse

Polskie energetyka w obliczu wyzwań XXI wieku: 38. EuroPOWER andamp; 8. OZE POWER – debata ekspertów

Udział w kolejnym już Forum Rynku Spożywczego i Handlu to jedyna okazja, aby wziąć udział w największej konferencji poświęconej sektorowi spożywczemu, handlowemu i HoReCa w Polsce. 6-7 listopada 2023 roku w hotelu Sheraton Grand w Warszawie prelegenci będą dyskutować o zmieniającej się rzeczywistości i prognozach dla branży na najbliższy czas. Rejestracja na konferencję już trwa!

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, eksperci, przedstawiciele świata nauki, politycy, członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych wezmą udział w spotkaniu, aby przeanalizować najważniejsze wyzwania i priorytety sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.

Kongres EuroPOWER zgromadzi specjalistów, aby omówić przyszłość polskiego sektora energii. Podczas debaty będą rozważane plany i strategie transformacji sektora, współpraca międzynarodowa w kwestii bezpieczeństwa energetycznego, rozwój firm, zarządzanie fuzjami i przejęciami, wdrażanie pakietu Fit for 55 oraz perspektywy na 2024 rok. Ponadto, szczegółowo omówione zostaną kwestie związane z rozwojem sieci, który jest niezbędny dla upowszechnienia OZE. Dyskutowane będą m.in. sprawy związane z realizacją Karty Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych Polskiej Energetyki, budową systemu magazynowania energii, wykorzystaniem magazynów produktowych, technologiami magazynowania energii dla sektora OZE oraz usprawnieniem i wykorzystaniem istniejących sieci.

Podczas konferencji prelegenci zbadają możliwości wprowadzenia ekologicznej transformacji energetycznej i zapewnienia zrównoważonego rozwoju. Dyskusja będzie skupiać się na technologiach rozproszonych, technologiach OZE, gospodarce wodorowej, energetyce wiatrowej, zrównoważonym rozwoju OZE oraz energetyce jądrowej w Polsce. Na konferencji będzie również poruszona kwestia transformacji w ciepłownictwie – czynniki warunkujące kierunek i tempo tej transformacji, perspektywa i rola ciepłownictwa systemowego, elektryfikacja ciepłownictwa, poprawa efektywności energetycznej w budynkach i systemach ciepłowniczych, a także wykorzystanie cyfryzacji w sieciach ciepłowniczych.

Drugi dzień kongresu poświęcony będzie szansom i zagrożeniom, jakie niesie za sobą cyfryzacja w energetyce. Uczestnicy usłyszą o strategiach cyberbezpieczeństwa dla sektora energetycznego, nowych instrumentach w finansowaniu sektora energetycznego, cyfryzacji i automatyzacji zakładów energetycznych oraz zarządzaniu danymi. Dyskusja uwzględni wyzwania związane z ESG, które będą miały wpływ na polską branżę odnawialną w najbliższej przyszłości. Posłuchamy także o opłacalności projektów energetycznych, ubezpieczeniach dla sektora energii, modelach finansowania dla ciepłownictwa systemowego oraz nowych modelach biznesowych w sektorze energii.

Na konferencji zostanie omówione wdrożenie biogazowni w celu zwiększenia wydajności produkcji biogazu i biometanu. Dyskusja będzie dotyczyć także korzyści i wyzwań związanych z połączeniem biogazu i biometanu z innymi źródłami odnawialnej energii oraz technologicznych ulepszeń w dziedzinie bioenergii. Uczestnicy po raz ostatni porozmawiają na temat wpływu efektywności energetycznej na polską gospodarkę oraz strategii, narzędzi i sposobów jej wykorzystania.

Znamienici przedstawiciele branży energetycznej i odnawialnych źródeł energii spotkają się na 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER. Lista prelegentów obejmuje m.in.: Rafała Gawina, prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Emila Andryszczyka, dyrektora Biura Digitalizacji Produkcji ORLEN S.A., Leszka Chwalka, wiceprezesa zarządu TAURON Obsługi Klienta sp. z o.o., Beatę Frankiewicz-Boniecką, dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych Banku Pekao S.A. oraz wielu innych.

Konferencja EuroPOWER i OZE POWER stanowi przestrzeń do wymiany poglądów na temat aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwań sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii. Jest to platforma dialogu, w której przedstawiciele rządu spotykają się z wszystkimi reprezentantami branży.

MMC Polska jest liderem w organizowaniu spotkań biznesowych, takich jak kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia. Więcej informacji na temat ich usług można znaleźć na stronie www.mmcpolska.pl.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM