Biznes i finanse

Greenvolt idzie naprzód z realizacją projektów OZE: 90 milionów euro kredytu odnawialnego

Greenvolt Power, spółka zależna Grupy Greenvolt, otrzymała kredyt odnawialny na okres 3,5 roku w bankach DNB i mBank. Środki z niego pozwolą na finansowanie polskich projektów realizowanych przez Grupę. Dzięki zastosowaniu tego modelu finansowania, Grupa Greenvolt będzie mogła zapewnić swoim projektom elastyczność wymaganą do realizacji swojej strategii rotacji aktywów.

Greenvolt Power, jedna z firm należących do Grupy Greenvolt, osiągnęła kamień milowy w realizacji projektów związanych z energią odnawialną dzięki podpisaniu porozumienia RCF (Kredyt Odnawialny) z bankami DNB i mBank na kwotę 90 mln euro. Otrzymane finansowanie posłuży do wzmocnienia pozycji Grupy Greenvolt na polskim rynku energii odnawialnej, który stanowi obecnie prawie połowę jej portfela.

DNB oraz mBank przyczyniły się do realizacji ambitnego projektu finansowego dla sektora energii odnawialnej poprzez udzielenie kredytu o wartości 90 mln euro. Łączna kwota 50 mln euro, udzielona przez DNB oraz 40 mln euro, które mBank wprowadził do projektu, była pierwszym tak wysokim wsparciem finansowym w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy wspólnie ze świetnymi zespołami banków DNB i mBanku, która umożliwiła finalizację tej pionierskiej struktury finansowania na polskim rynku finansowania odnawialnych źródeł energii” – mówi Adrian Góralski, dyrektor ds. fuzji i przejęć oraz finansowania projektów w Greenvolt Power.

Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla Grupy Greenvolt dla realizacji wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Obecnie portfel Grupy obejmuje 7,7 GW, w tym 3,4 GW w Polsce, z czego do końca 2023 roku ma powstać 2,9 GW.

​​„Otrzymany przez nas kredyt odnawialny jest ważnym krokiem, ponieważ pozwala Greenvolt Power przyspieszyć rozwój licznych projektów prowadzonych w Polsce, a jednocześnie zapewnia niezbędną elastyczność dla szybszej realizacji strategii rotacji aktywów przedstawionej naszym inwestorom”.

Według João Manso Neto, prezesa Grupy Greenvolt, firma skupia się na zapewnieniu zrównoważonej i opłacalnej produkcji energii z biomasy odpadowej, a także jest aktywnym graczem w segmencie produkcji energii rozproszonej. Grupa Greenvolt stawia sobie za cel wykorzystanie technologii wiatrowej i fotowoltaicznej do wytwarzania opłacalnych i przyjaznych dla środowiska projektów w skali globalnej.

João Manso Neto, szef Grupy Greenvolt, zaznaczył, że jego firma skupia się na zapewnieniu opłacalnej produkcji energii z odpadów biologicznych, a także na udziale w segmencie rozproszonej produkcji energii. Zespół Greenvolt dąży do wykorzystania innowacyjnych technologii wiatrowych i fotowoltaicznych do tworzenia opłacalnych i przyjaznych dla środowiska projektów w skali globalnej.

João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt, zapewnia, że firma stawia sobie za cel produkcję energii z odpadów biologicznych, która będzie opłacalna i przyjazna dla środowiska. Grupa Greenvolt zamierza również aktywnie nawiązać współpracę w segmencie rozproszonego wytwarzania energii, wykorzystując zaawansowane technologie wiatrowe i fotowoltaiczne, aby tworzyć opłacalne projekty na skalę globalną.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM