Nauka i technologie

Dostarczanie towaru za pomocą FOTON eAmumark – nowe podejście do elektrycznego transportu

FOTON eAmumark to elektryczny samochód dostawczy, który jest jednocześnie wielozadaniowy i ekonomiczny. Ten pojazd jest świetnym rozwiązaniem do przewożenia towarów „ostatniej mili”, gdyż dzięki jego właściwościom ekologicznym nie powoduje szkód dla środowiska naturalnego, nawet w miejscach o ograniczonym dostępie.

Samochód wyposażony jest w baterię o pojemności 81 kWh, co pozwala na przejechanie do 200 km po jednorazowym jej naładowaniu. Jest to zasięg idealny do przewożenia towarów z baz położonych w pobliżu miast, co czyni go idealnym pojazdem dla kurierów i dostawców.

„Wystarczy więc zostawić go podłączonego do ładowarki na noc i rano bateria jest pełna. Samochód FOTON model eAmumark jest pojazdem przeznaczonym do transportu >>ostatniej mili<>zielonego transportu<< jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych firm logistycznych, które działają w tych strefach miast, gdzie dopuszczony jest jedynie czysty, czyli bezemisyjny transport” – wyjaśnia Mirosław Kalinowski, prezes E-Van sp. z o.o., firmy, która zajmuje się sprowadzaniem i montażem samochodu FOTON w Polsce.

Korzystanie z ładowarki FOTON eAmumark jest wygodne i bezpieczne. Ładowanie do 80% pojemności trwa około 40 minut, a w przypadku najmniejszej ładowarki o mocy 11 kWh ładowanie trwa 7 godzin.

FOTON eAmumark to samochód, który wyróżnia się zarówno wytrzymałością, jak i ładownością. Jego DMC wynosi 4,25 t., co oznacza, że zgodnie z aktualnymi przepisami, może nim kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B.

Ładowarka FOTON eAmumark oferuje wygodne i bezpieczne korzystanie. Ładowanie do 80 procent pojemności trwa do 40 minut, zaś w przypadku najmniejszej ładowarki o mocy 11 kWh czas ten wydłuża się do 7 godzin.

FOTON eAmumark to wyjątkowy samochód, który charakteryzuje się wytrzymałością i dużą ładownością. DMC tego pojazdu wynosi 4,25 t., co oznacza, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, może nim kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B.

„Ten samochód uzupełnił flotę 3,5-tonowych pojazdów, którymi można kierować bez konieczności podnoszenia kwalifikacji kierowcy do wyższej kategorii. To pozwala na duże oszczędności, ponieważ takie kursy są dosyć kosztowne” – zauważa prezes Kalinowski.

E-Van sp. z o.o. została założona w 2021 roku poprzez wspólne przedsięwzięcie Grupą Zasada i Foton Motor. W wyniku tej umowy w Makowie Mazowieckim powstał zakład montażowy pojazdów marki FOTON. Firma Foton Motor została założona w 1996 roku w Pekinie. W swoim portfolio posiada pojazdy użytkowe, w tym ciężarówki o średniej i dużej ładowności, lekkie ciężarówki, miniciężarówki, samochody dostawcze, pickupy, autobusy i pojazdy maszyn budowlanych. Obecnie Foton Motor skupia się na produkcji pojazdów napędzanych energią elektryczną i wodorem.

Najnowszą inicjatywą Foton Motor jest E-Van sp. z o.o., które zrodziło się w wyniku umowy firm Grupa Zasad i Foton Motor z 2021 roku. Zakład montażowy pojazdów marki Foton został założony w Makowie Mazowieckim. Foton Motor to przedsiębiorstwo założone w 1996 roku w Pekinie. Posiada w swoim portfolio pojazdy użytkowe o różnej ładowności, w tym ciężarówki, miniciężarówki, autobusy, samochody dostawcze, pickupy i pojazdy maszyn budowlanych. W najnowszych projektach Foton Motor skupia się na produkcji pojazdów zasilanych energią elektryczną i wodorem.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM