Polityka i społeczeństwo

Naucz się trudnych rzeczy w prosty sposób z Panem Belferem

Uczenie się wpływa na to, jak długo wiedza z nami pozostanie i jak z niej korzystamy. Aby zrozumieć i zapamiętać trudne tematy, ważne jest, aby przedstawić je w sposób jak najprostszy i przystępny. Zasada, o której należy pamiętać głosi, że to, co jest zrozumiałe, łatwiej przywołamy i na dłużej zapamiętamy. Aby dowiedzieć się, jak skutecznie uczyć się trudnych rzeczy, w najbliższym live z cyklu „Domowy punkt widzenia” zaprosimy Pana Belfera – nauczyciela z Internetów, który od wielu lat dzieli się swoją wiedzą z dziećmi i młodzieżą.

Motywacja jest kluczowym elementem, jeśli chodzi o skuteczne uczenie się. Przygotowanie odpowiedniego otoczenia oraz wybór zrozumiałych źródeł wiedzy są niezbędne, ale to zaangażowanie i zaangażowanie ze strony nauczyciela lub edukatora ma szansę zainspirować uczniów do samodzielnego poszukiwania wiedzy. Dzięki temu, uczniowie mogą odkrywać nowe sposoby na uczenie się i rozwiązywanie problemów, a także znajdować pasję w zdobywaniu i rozwijaniu wiedzy.

Dawid Łasiński, znany również jako Pan Belfer, jest autorytetem wśród nauczycieli. Jego wieloletnia praca w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, zaowocowała licznymi sukcesami, w tym udziałem w finale konkursu Nauczyciel Roku 2019 oraz nominacją do „LISTA100”, listy osób przyczyniających się do rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków. Pan Belfer stał się ikoną wychowania młodych ludzi, motywując ich do ciągłego rozwoju.

Czekamy z niecierpliwością na wizytę Dawida Łasińskiego w Centrum Nauczania Domowego. Porozmawiamy o tym, jak skutecznie i prosto uczyć się nawet najbardziej wymagających zagadnień.

„Już 24 listopada o godzinie 17:00 spotkamy się, aby porozmawiać o tym, jak >>sprzedać<< wiedzę i co zrobić, by zachęcić ucznia do nauki. Poruszymy temat motywacji i roli, jaką w tym procesie odgrywa edukator. Wspólnie zastanowimy się też nad tym, jakie cechy powinien mieć nauczyciel-superbohater i czego w edukatorach szukają uczniowie” – mówi Monika Kamińska-Wcisło z Centrum Nauczania Domowego. Podczas spotkania nie zabraknie także rozmów o asynchroniczności nauczania wpisanej w model edukacji domowej, kompetencjach przyszłości oraz o tym, jak nowe technologie mogą wspierać nowoczesną edukację i czy polski system edukacji jest gotowy na rewolucję cyfrową. Rozmowę z Dawidem Łasińskim poprowadzi Monika Kamińska-Wcisło, prywatnie mama 3 dzieci (w tym dwójki nastolatków), na co dzień promująca misję Centrum Nauczania Domowego opartą na założeniach edukacji 4.0 oraz edukacji przyszłości.

Cykl „Domowy punkt widzenia” trwa już od dwóch lat i jest prowadzony w formie wywiadów z ekspertami. Centrum Nauczania Domowego zaprasza miesięcznie specjalistów z dziedzin wychowania, pedagogiki, psychologii dziecka, edukacji bazującej na nowych technologiach, autorów poradników dla rodziców. Spotkania mają na celu odpowiadanie na pytania oraz potrzeby rodziców. Uczestnicy mogą śledzić live’y za pośrednictwem internetu, a dostęp do nich jest bezpłatny.

Centrum Nauczania Domowego oferuje rodzicom możliwość skorzystania z bezpłatnego cyklu live’ów „Domowy punkt widzenia”. Spotkania, prowadzone w formie wywiadów, umożliwiają dostęp do wiedzy i doświadczenia specjalistów z różnych dziedzin, takich jak wychowanie, pedagogika, psychologia dziecka, nowe technologie, a także autorów poradników dla rodziców. Każde spotkanie ma na celu odpowiedź na pojawiające się pytania i potrzeby rodziców, a dostęp do nich jest wygodny i bezpłatny.

„Misją Centrum Nauczania Domowego jest wspieranie rodziców, którzy edukują swoje dzieci w ramach nauczania domowego, ale nie tylko. Podczas naszych spotkań promujemy nowoczesną edukację i pokazujemy rozwiązania, które mogą zmieniać codzienność uczniów, rodziców i nauczycieli. Staramy się także pokazać rodzicom, jak łączyć nowe technologie z edukacją domową, jak wspierać kompetencje XXI w., jak wykształcić dziecko na miarę potrzeb przyszłego świata” – dodaje Natalia Nowacka, dyrektor Centrum Nauczania Domowego.

Do tej pory wśród gości projektu byli m.in. Aga Rogala – terapeuta rodzin; Sylwia Bujko (Holimama) – absolwentka certyfikowanych kursów u dr Rossa W. Greene’a oraz w Familylab® Jespera Juula; Angelika Talaga (GODMOTHER) – neurobiolog edukacyjny, trener rodziców; Krzysztof Maj – wykładowca na Wydziale Humanistycznym AGH, zajmujący się fantastyką i grami wideo; Katarzyna Mitschke – pedagog i autor książki pt. „Kiedy szkoła jest problemem?”; Wojciech Zaraś z Google for Education; Ewa Siemińska ze Zwolnionych z Teorii oraz Katarzyna Jaszczak-Bukowska – autoryzowany trener Autodesk Robot z Sieci na kulturę.

Oprócz tego, projekt gościł również specjalistów takich jak Aga Rogala – terapeuta rodzin; Sylwia Bujko (Holimama) – absolwentka certyfikowanych kursów u dr Rossa W. Greene’a oraz w Familylab® Jespera Juula; Angelika Talaga (GODMOTHER) – neurobiolog edukacyjny, trener rodziców; Krzysztof Maj – wykładowca na Wydziale Humanistycznym AGH, który zawodowo zajmuje się fantastyką i grami wideo; Katarzyna Mitschke – pedagog i autorka książki pt. „Kiedy szkoła jest problemem?”; Wojciech Zaraś z Google for Education; Ewa Siemińska ze Zwolnionych z Teorii oraz Katarzyna Jaszczak-Bukowska – autoryzowany trener Autodesk Robot z Sieci na kulturę.

Aby wziąć udział w naszym wydarzeniu, należy dołączyć do nas pod adresem linku: Domowy punkt widzenia: Pan Belfer, czyli jak uczyć trudnych rzeczy w prosty i przyjemny sposób (clickmeeting.com).


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM