Biznes i finanse

Zapotrzebowanie na wodór odnawialny – Raport z Prezentacji na Konferencji Hydrogen

Zapraszamy na trzecią edycję hydrogenconference.pl, która odbędzie się 16 listopada o godz. 9.00 w budynku Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 55. W trakcie spotkania zostanie przedstawiony raport „Prognoza zapotrzebowania na wodór odnawialny w Polsce do 2030 r.”.

Dzięki raportowi dra hab. Grzegorza Tchorka, wicedyrektora Instytutu Energetyki, przyjrzymy się bliżej popytowi, jaki generują branże takie jak energetyka, ciepłownictwo, hutnictwo czy transport. To pierwsze w Polsce opracowanie, zawierające pełny obraz zapotrzebowania na wodór w naszej gospodarce.

Marcin Popkiewicz i dr hab. inż. Jakub Kupecki, prof. IEn będą dyskutować na temat wydajności i opłacalności rozwiązań wodorowych w debacie 1 na 1. Obaj są ekspertami w tej dziedzinie, a Marcin Popkiewicz jest również dziennikarzem.

Na naszych panelach dyskusyjnych postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile Polska potrzebuje wodoru, aby skutecznie implementować rozwiązania wodorowe. Przyjrzymy się również poszczególnym branżom i ich gotowości do wdrożenia zmian.

Rozmawiamy o zapewnieniu dostępności technologii magazynowania i transportowania wodoru, rozwoju infrastruktury oraz propagowaniu rozwiązań wykraczających poza sektor pojazdów osobowych i komercjalizacji rozwiązań w transporcie ciężkim, lotniczym i morskim. Na zakończenie omówimy finansowanie technologii wodorowych.

Dzięki niemal bezkompromisowej wytwarzalności energii odnawialnej Polska może stać się liderem w produkcji zielonego wodoru. Michał Niewiadomski z Klubu Energetycznego zwraca uwagę, że aby to osiągnąć, konieczne jest wykorzystanie nadwyżek energii odnawialnej w celu zasilania elektrolizatorów produkujących wodór. – Polska może stać się jednym z czołowych producentów zielonego wodoru w Europie – mówi założyciel Klubu Energetycznego.

Dr hab. Grzegorz Tchorek, profesor Instytutu Energetyki uzupełnia, że raport wykonany podczas konferencji zawiera dane dotyczące zapotrzebowania na zielony wodór w różnych branżach, takich jak transport czy elektroenergetyka. Ponadto, wykonano szacunki dotyczące ilości wodoru, który może zostać wykorzystany w hutnictwie metali żelaznych i nieżelaznych, a także w ciepłownictwie – mówi wicedyrektor Instytutu Energetyki.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM