Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo Zdobywaj wiedzę na temat zmian w prawie spadkowym podczas Dnia Otwartego Notariatu
Polityka i społeczeństwo

Zdobywaj wiedzę na temat zmian w prawie spadkowym podczas Dnia Otwartego Notariatu

14. edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się w sobotę 18 listopada i zapewni dostęp do wiedzy prawnej dotyczącej zmian w prawie spadkowym i ich skutków. Notariusze z 19 miast w całej Polsce będą udzielali bezpłatnych konsultacji stacjonarnie, telefonicznie, za pośrednictwem czatu oraz poprzez transmisję na żywo.

Dzień Otwarty Notariatu to inicjatywa społeczna samorządu notarialnego, zapoczątkowana przez Krajową Radę Notarialną, 11 rad izb notarialnych oraz spółkę Rejestry Notarialne. Głównym założeniem DON-u jest edukacja społeczeństwa w temacie prawa, odpowiednich dla danego celu umów i czynności notarialnych, które mogą pomóc w jego realizacji.

Dlatego też, warto porozmawiać z notariuszem na temat aktualnych zmian w prawie spadkowym, ale również omówić wszelkie inne pytania dotyczące dziedziczenia majątku oraz zasad jego przekazywania. Notariusz może również służyć fachową poradą w zakresie sporządzenia testamentu oraz innych dokumentów dotyczących dziedziczenia.

„Spadki i dziedziczenie to zagadnienia, z którymi notariusz jest najczęściej kojarzony, podobnie jak umowy sprzedaży nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że notariusza można – i należy – pytać także o sprawy związane m.in. z umowami majątkowymi małżeńskimi, zabezpieczaniem należności hipoteką, sukcesją przedsiębiorstwa czy ustanowieniem pełnomocnika. Wachlarz czynności notarialnych jest naprawdę szeroki – warto skonsultować się z notariuszem przed podjęciem decyzji ważnych dla naszego majątku” – wyjaśniła not. Małgorzata Muszalska, ogólnopolska koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu.

Nasze doradztwo prawne jest wyjątkowo przydatne, jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące umów, testamentów, spadków, działów spadku, doręczeń, aktów poświadczenia dziedziczenia, darowizn i wiele innych.

Jeśli masz pytania dotyczące prawa, skontaktuj się z notariuszem – możesz to zrobić osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem usług online. Wszystkie te formy kontaktu są bezpłatne.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej, nie zwlekaj – zadaj pytanie notariuszowi. Wybierz sposób, w jaki chcesz się z nim skontaktować: osobiście, telefonicznie, online lub w trakcie streamingu na żywo.

W 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu notariusze będą udzielali bezpłatnych porad prawnych w 19 miastach w kraju, a także poprzez telefon, czat (Messenger) oraz streaming na żywo.

Nasze bezpłatne porady prawne dotyczą wszystkiego, od umów po testamenty, spadki, darowizny, aktów poświadczenia dziedziczenia i wiele więcej.

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytania związane z prawem, skontaktuj się z notariuszem – wybierz sposób, w jaki chcesz się z nim skontaktować i uzyskaj profesjonalną poradę prawną.

Nie czekaj – w 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu notariusze będą udzielali bezpłatnych porad prawnych stacjonarnie, telefonicznie, online oraz w trakcie streamingu na żywo w 19 miastach w kraju.

Zadzwoń i przyjdź, aby porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących czynności notarialnych. Sprawdź nasze punkty kontaktowe w różnych miastach:

Białystok: 85 688 13 11 | NOT, ul. M. Skłodowskiej-Curie 2

Bydgoszcz: 58 727 35 99 | Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Plac Wolności 9

Elbląg: 58 727 35 99 | Ratusz Staromiejski w Elblągu, Stary Rynek 25

Gdańsk: 58 727 35 99 | Urząd Miasta Gdańska, ul. Nowe Ogrody 8/12, sala 107

Jelenia Góra: 71 738 12 01 | Centrum Handlowe Nowy Rynek, ul. Podwale 25

Katowice: 32 441 82 45 | Urząd Miasta Katowice, ul. Młyńska 2c

Konin: 61 669 87 03 | Dom „Pomiędzy”, Aleje 1 Maja 10

Kraków: 12 442 91 94 | Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

Leszno: 61 669 87 03 | Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1

Lublin: 81 475 41 19 | Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4

Łódź: 42 620 09 05 | Izba Notarialna w Łodzi, ul. Narutowicza 119 A

Opole: 71 738 12 01 | Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II, ul. Minorytów 4

Piła: 61 669 87 03 | Vivo! Piła, ul. 14-ego Lutego 26

Poznań: 61 669 87 03 | Posnania, ul. Pleszewska 1

Rzeszów: 17 283 25 14 | Wojewódzki Dom Kultury, ul. Stefana Okrzei 7

Szczecin: 91 443 55 81 | Izba Notarialna w Szczecinie, Al. Wojska Polskiego 189/1

Warszawa: 22 292 66 89 | Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4

Wrocław: 71 738 12 01 | Pasaż Grunwaldzki, Pl. Grunwaldzki 22

Zielona Góra: 61 669 87 03 | Focus Mall Zielona Góra, ul. Wrocławska 17

Jeśli nie możesz wybrać się do punktu kontaktowego osobiście, zadaj pytania notariuszom teraz za pośrednictwem strony internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl. Odpowiedzi będą udzielane w dn. 18 listopada w trakcie streamingu na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku.

Notariusze edukują prawnie przez cały rok, promując bezpieczne dokonywanie czynności prawnych. Utworzenie Strefy Porozmawiaj z Notariuszem to następny krok w tej edukacyjnej misji. Strefa ta oferuje szeroką gamę tematów, na które odpowiadają wykwalifikowani notariusze: od prawa rzeczowego, przez spadki i dziedziczenie, aż po darowizny i zarządzanie majątkiem. Notariusze chętnie dzielą się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania i wątpliwości uczestników.

Akcja edukacyjna „Notariusz w szkole – wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych”, która wystartowała we wrześniu tego roku, ma na celu przybliżenie młodym ludziom podstaw zawodu notariusza oraz czynności notarialnych, które będą mogli wykonać w swoim imieniu po osiągnięciu pełnoletności. Poprzez tę akcję młodzi ludzie zdają sobie sprawę z tego, że będą musieli brać odpowiedzialność za wszystkie swoje decyzje.

„Warto także wiedzieć, że bezpłatnych informacji prawnych notariusze udzielają przez cały rok w kancelariach notarialnych przy dokonywaniu czynności notarialnej. Wynika to ze specyfiki zawodu i obowiązku notariusza pozostania bezstronnym oraz zadbania o bezpieczeństwo prawne wszystkich stron czynności notarialnej. Tym m.in. notariusze różnią się od adwokatów czy radców prawnych, których zadaniem jest dbanie o interesy reprezentowanej strony” – podsumował not. Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version