Biznes i finanse

Osiągnięcia ESG na polskim rynku biznesu: III edycja Kongresu Polska Moc Biznesu

W dniu 4 grudnia 2023 zapraszamy Państwa na Kongres ESG Polska Moc Biznesu, który odbędzie się w PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to już trzecia edycja wydarzenia, na którym spotkają się przedstawiciele świata biznesu, NGO, środowisk akademickich i administracji, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami w duchu idei ESG. Przygotujcie się na spotkanie w innowacyjnej przestrzeni PGE Narodowy!

Wspólnie tworzymy lepszy świat! Kongres ESG Polska Moc Biznesu ma na celu wykorzystanie dostępnych zasobów, możliwości i perspektyw, które pozwalają na działanie zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju i świadomej transformacji. To jest wspaniała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami firm, środowisk akademickich, NGO, administracji centralnej i samorządowej. Ubiegłoroczna edycja Kongresu odniosła spektakularny sukces, osiągając zasięg 2 milionów dotarcia dzięki kampanii OOH i 25 milionów odbiorców.

„Dziś firmy, zwłaszcza te największe, wyróżnia silne nastawienie na działania prospołeczne. Stają się one liderami, którzy oprócz swojego core biznesu zajmują się projektami, z których korzysta społeczeństwo – mówił gość ubiegłorocznej edycji wydarzenia, prezes zarządu Totalizatora Sportowego S.A., Olgierd Cieślik. – Odpowiedzialny mecenat różnych sfer życia społecznego to dziś wizytówka każdej poważnej firmy”.

Polska Moc Biznesu to impreza, która już po raz trzeci skupia wybitnych gości, ekspertów z dziedzin ESG oraz uczestników. To miejsce, w którym wymienia się doświadczenia, inspiracje i nowe technologie, tworzone dla dobra środowiska, społeczeństwa i sektora gospodarczego.

Polska Moc Biznesu to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z najlepszymi w swoim fachu i wymienić się doświadczeniami, inspiracjami oraz poglądami na temat nowych technologii, przyczyniających się do ochrony środowiska, wzmocnienia społeczeństwa oraz rozwoju sektora gospodarczego.

„Sukces łatwo jest osiągnąć, dużo trudniej go utrzymać – komentuje gość poprzedniej edycji, sportowczyni, inwestorka i przedsiębiorczyni, Ewa Chodakowska. – Namawiam wszystkich do autentyczności, bądźcie sobą w biznesie, zaufajcie sobie. Życzę Wam dużo poczucia, że razem możemy więcej”.

W ramach III Edycji Kongresu ESG zorganizujemy trzy sceny tematyczne, które będą skupiać uwagę na różnych aspektach idei ESG. Pierwsza scena będzie skupiać się na nowych technologiach i ich wpływie na gospodarkę, biznes oraz codzienne życie. Druga scena będzie skupiać się na zrównoważonym rozwoju, w tym na zrównoważonym budownictwie, energetyce i ochronie środowiska. Trzecia scena skoncentruje się na redefinicji motoryzacji i work-life balance. Wszystkie spotkania i dyskusje będą odbywać się w przestrzeni PGE Narodowego w Warszawie.

Kongres ESG w III Edycji przynosi trzy sceny tematyczne, które będą skupiać uwagę publiczności na ważnych dla społeczeństwa aspektach. Prelegenci będą dyskutować na tematy związane z nowymi technologiami, zrównoważonym rozwojem, ochroną środowiska i redefinicją motoryzacji. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat work-life balance oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Konferencja odbędzie się w przestrzeni PGE Narodowego w Warszawie, gdzie wszyscy będą mogli wymieniać się pomysłami i inspiracjami.

Polska wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z ochroną środowiska. Z jednej strony, zgodnie z działaniami ESG, nasz kraj wykazuje inicjatywę w realizacji celów klimatycznych oraz wykorzystania surowców naturalnych w sposób zrównoważony. Z drugiej strony, eksperci wyznaczą nowe kierunki rozwoju w dziedzinie ekologii, rozważając kwestie związane ze zrównoważonym dostarczaniem energii, wody czy żywności oraz bezpieczeństwem odpadów. Dyskusje te pomogą wprowadzić w życie innowacyjne rozwiązania, które wspierają zieloną transformację i lepsze wykorzystanie zasobów naturalnych. Dodatkowo, specjaliści zajmą się również tematyką związaną z wykorzystaniem energii wiatrowej, zakupem usług transportowych w sposób zrównoważony, a także wprowadzą nowe rozwiązania w dziedzinie recyklingu.

Współczesny świat wymaga od nas bacznego uważania na kwestie work-life balance, zdrowia publicznego i samorządów. Filar Moc Społeczna w tej konferencji stanowi idealną okazję do zaprezentowania wszystkich tych zagadnień. Podczas spotkań poruszone zostaną tematy dotyczące aktywności fizycznej, a także zwrócimy uwagę na wyzwania, przed jakimi stoi branża farmaceutyczna i medyczna. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania związane z równowagą między pracą a życiem prywatnym, siłą małych ojczyzn i lokalnym kapitałem, a także społeczną odpowiedzialnością i nierównościami płci.

Kongres Polska Moc Biznesu zostanie poświęcony wpływowi biznesu na finansowanie zrównoważonego rozwoju. Wśród paneli, debat i dyskusji dotyczących ESG, uczestnicy będą mieli dostęp do wybitnych gości, którzy poruszą ważne tematy, takie jak wykorzystanie sztucznej inteligencji, przywództwo w dobie ESG i local content. Prelegenci będą również dzielić się swoimi doświadczeniami i dobrą praktyką w zakresie finansowania zrównoważonego rozwoju i budownictwa. Prelekcje Power Speechs i Key Notes będą przynosić uczestnikom nowe spojrzenie na wpływ biznesu i jego wpływ na społeczeństwo.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się do 12 listopada 2023 roku. Nagrody przeznaczone są dla osób, które wykażą szczególne zaangażowanie w pomaganie innym oraz wykonują wyjątkowo cenne działania w swoim lokalnym środowisku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Konkurs „DNA – bo pomaganie mamy w genach” to wyjątkowa okazja, by wyróżnić tych, którym leży na sercu dobro innych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada 2023 roku, a wybrani przez jury i internetowych głosicieli laureaci otrzymają nagrody na uroczystej gali, zorganizowanej 4 grudnia w PGE Narodowym. Oprócz występów wybitnych polskich artystów, konkursowa trójka finalistów zostanie wyróżniona wyróżniającymi się wkładem w lokalne środowisko działaniami.

Weź udział w konkursie i pokaż swoje zaangażowanie w pomaganie innym!

Konkurs „DNA – bo pomaganie mamy w genach” to Twoja szansa, by wyrazić szacunek i podziękowanie tym, którzy swoim działaniem wspierają innych. Zgłoś się do 12 listopada, a wybrani przez jury i głosicieli laureaci zostaną uhonorowani na gali 4 grudnia w PGE Narodowym. Wydarzenie uświetnią występy sławnych polskich artystów, a działania wyróżniających się współzawodników zostaną docenione przez gości konferencji.

Nie czekaj dłużej! Przyłącz się do konkursu i pokaż swoje zaangażowanie w pomaganie innym!

Fundacja Czyste Powietrze powstała z misją zapobiegania zagrożeniom dla życia i zdrowia, które niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza. Od 2018 roku działamy na rzecz wzrostu świadomości ekologicznej, promując przyjazne dla środowiska rozwiązania, tworząc innowacyjne działania i łącząc biznes, administrację publiczną i społeczeństwo w celu budowania lepszego świata. Nasze wysiłki doprowadziły już do realnych korzyści dla setek ludzi, a także do organizacji kampanii, spotkań i wydarzeń. Tak więc, tu i teraz, Fundacja Czyste Powietrze pracuje na rzecz zmiany.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM