Biznes i finanse

Saudyjska Federacja na rzecz Popularyzacji Sportu (SFA) wita ponad 20 tys. uczestników maratonu w Rijadzie 2024

Według najnowszego celu klimatycznego Komisji Europejskiej, cała UE ma zredukować emisję gazów cieplarnianych o 90 proc. i zużycie paliw kopalnych o 80 proc. do 2040 roku. Aby osiągnąć ten cel, „unijny rząd” planuje szerokie wykorzystanie technologii małych reaktorów jądrowych (SMR), a pierwszy z nich, rozwijany przez Orlen Synthos Green Energy, może być zainstalowany w Polsce już w najbliższej dekadzie.

Trzecia edycja maratonu w Rijadzie odbyła się 10 lutego i zgromadziła ponad 20 tys. uczestników z 125 krajów, w tym rekordowo wysoki odsetek, bo aż 60%, stanowili Saudyjczycy. Liczba uczestników wzrosła o 33% w porównaniu z 15 tys. biegaczy w roku 2023.

Więcej materiałów multimedialnych oraz pełna treść informacji prasowej dostępna jest pod tym adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20240211336476/pl/

Wyścigi maratońskie odbyły się po raz pierwszy w pobliżu stadionu Kingdom Arena i strefy rozrywki Boulevard World, gdzie znajdowała się również Wioska Maratończyków. Wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z czterech wyścigów: maratonie (42,2 km), półmaratonie (21,1 km), biegu na 10 km i czterokilometrowym biegu rodzinnym. Łącznie wzięło udział ponad 20 tysięcy osób, w tym 7200 kobiet, co stanowiło znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat. Mężczyźni stanowili 64% uczestników, a kobiety – 36%.

Podium maratonu mężczyzn zajęli Kenijczyk Kigen Wilfred Kirwa, Etiopczyk Tilahun Abe Gashahun i Marokańczyk El Ghouz Anouar, którzy otrzymali nagrody w wysokości 30 tys. USD, 20 tys. USD i 10 tys. USD. Wśród kobiet trzy Etiopki: Badane Bedatu Hirpa, Desta Nigist Muluneh i Jebesa Zenebu Fikadu, zajęły miejsca na podium i otrzymały takie same nagrody. Nagrody pieniężne dla najlepszych uczestników półmaratonu zaczynały się od 5 tys. USD za zwycięstwo.

Prezes federacji SFA, Jego Książęca Wysokość Khaled bin Alwaleed bin Talal Al Saud powiedział: „Zgodnie z duchem inicjatywy Saudi Vision 2030, takie wydarzenia przyczyniają się do podniesienia poziomu zdrowia i szczęścia populacji. Z kolei rosnąca liczba zagranicznych uczestników podnosi status Arabii Saudyjskiej jako narodu sportowego”.

Nowy cel klimatyczny Komisji Europejskiej dla całej UE to redukcja emisji gazów cieplarnianych o 90 proc. i zużycia paliw kopalnych o 80 proc. do 2040 roku. Jednym z narzędzi, które mają przyczynić się do osiągnięcia tego celu, jest wykorzystanie technologii małych reaktorów jądrowych (SMR), takich jak ten opracowywany przez Orlen Synthos Green Energy w Polsce.

W trzeciej edycji maratonu w Rijadzie wzięło udział ponad 20 tys. uczestników z 125 krajów, z czego 60% stanowili Saudyjczycy. To wzrost o 33% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dyrektor zarządzający SFA Shaima Saleh Al-Husseini powiedział: „Imponujący odsetek kobiet wśród uczestników, który wyniósł 36%, podkreśla nasze skonsolidowane wysiłki na rzecz upodmiotowienia kobiet poprzez sport, i sprzyja realizacji ambitnych celów Saudi Vision 2030. Jest to kamień milowy, zwiastujący nadejście bardziej pomyślnej i zdrowszej przyszłości”.

Impreza zorganizowana przez Saudyjską Federację na rzecz Popularyzacji Sportu (SFA) we współpracy z Ministerstwem Sportu, Saudyjskim Komitetem Olimpijskim i Paraolimpijskim oraz Saudyjską Federacją Lekkiej Atletyki miała wielu sponsorów, w tym Saudi Awwal Bank, ROSHN, PepsiCo, ASICS, Twauniya, Genesis i Al Arabiya. Łączna suma nagród pieniężnych wyniosła 197 tys. USD, a wydarzenie było także sponsorowane przez JPMorgan, Hisamitsu, Activia, L’Oréal, GSK, CALO, Kudu, Delta Sports i MDLBeast.

*Źródło: AETOSWire

Niniejsze zawiadomienie ma charakter oficjalny i obowiązujący w wersji oryginalnej w języku źródłowym. Tłumaczenie jest jedynie pomocnicze i służy celom orientacyjnym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy kierować się tekstem oryginalnym, który ma pierwszeństwo w kwestiach prawnych.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM