Wiadomości Polska Biznes i finanse Polska platforma business intelligence nagrodzona w Dolinie Krzemowej
Biznes i finanse

Polska platforma business intelligence nagrodzona w Dolinie Krzemowej

Platforma Scramjet Cloud, działająca na infrastrukturze OVHcloud, otrzymała nagrodę Devies Awards w kategorii Integracji Systemów podczas prestiżowej gali Developer Week 2024 w San Francisco. To wyróżnienie potwierdza innowacyjność i skuteczność rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, tworzonych i wdrażanych przez polskie firmy w coraz bardziej zróżnicowanych sektorach gospodarki.

Badanie przeprowadzone przez EY Polska i Cube Research „Jak polskie firmy wdrażają AI” wykazało, że 20% polskich przedsiębiorstw zakończyło proces wdrażania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, a kolejne 42% jest w trakcie jego realizacji. Głównymi motywacjami do korzystania z AI dla firm w Polsce są usprawnienie i automatyzacja procesów wewnętrznych (40%) oraz możliwość lepszego dotarcia do klientów (34%).

Według badań, kiedy rodzime firmy wybierają narzędzia AI, skupiają się głównie na obszarach obsługi klienta (50%), sprzedaży (40%) oraz IT (37%). Niemniej jednak, sztuczna inteligencja ma potencjał zastosowania w każdej branży. Dowodem na to jest polski startup Scramjet, który wykorzystując infrastrukturę firmy OVHcloud, lidera chmury w Europie, stworzył platformę Scramjet Cloud Platform (SCP). Jej przewaga polega m.in. na możliwości uniwersalnego zastosowania w różnych branżach. Platforma SCP znajduje zastosowanie również w rolnictwie oraz wspiera inkluzywność poprzez automatyczne tłumaczenie języka migowego.

Sektor AgriTech, czyli AI w rolnictwie

Scramjet Cloud Platform poprawia efektywność pracy rolników poprzez bezproblemową integrację danych z dronów. Dzięki tej platformie dane mogą być przesyłane bezpośrednio do chmury w czasie rzeczywistym, co eliminuje konieczność ręcznego pobierania ich z kart SD. Platforma oferuje zautomatyzowany transfer danych oraz analizę AI w chmurze, co umożliwia prognozowanie plonów i podejmowanie trafniejszych decyzji.

„Drony wyposażone w kamery i czujniki dostarczają kluczowych informacji m.in. o stanie gleby, rozwoju roślin i warunkach środowiskowych. Jednak tradycyjne metody nagrywania wideo na kartach SD sprawiają, że proces pozyskiwania danych jest uciążliwy. Wymaga ręcznego pobierania danych, co wpływa na opóźnione analizy i ogranicza skalę możliwych działań” – mówi Alicja Grużdź, CTO w Scramjet.

Integracja Platformy SCP z systemami ERP umożliwia oszczędność czasu i redukcję kosztów, a także pozwala na podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, Scramjet Cloud Platform zapewnia decyzje oparte na aktualnych danych oraz skalowalność, co czyni ją kluczowym narzędziem dla firm z branży AgriTech.

Dzięki integracji z systemami ERP, Platforma SCP umożliwia oszczędność czasu, redukcję kosztów oraz podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, jej skalowalność oraz możliwość decyzji opartych na aktualnych danych sprawiają, że jest niezastąpionym narzędziem dla firm AgriTech.

Automatyczny tłumacz języka migowego w instytucjach publicznych

Platforma Scramjet Cloud oferuje możliwość implementacji zaawansowanych modeli opartych na sztucznej inteligencji do tłumaczenia języka migowego na wideo lub tekst, eliminując barierę komunikacyjną dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Szybkie znalezienie wykwalifikowanych tłumaczy języka migowego w instytucjach publicznych jest trudne i kosztowne, dlatego rozwiązania oparte na AI mogą być natychmiastową alternatywą, usprawniającą procesy komunikacji i oszczędzającą czas zarówno dla użytkowników, jak i personelu.

Platforma SCP umożliwia firmom i instytucjom publicznym skuteczną komunikację w sytuacjach kryzysowych. Proces wdrażania platformy jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, co sprawia, że jest łatwa w utrzymaniu i elastyczna w konfiguracji.

„Nasza infrastruktura już odgrywa istotną rolę w dziedzinie AI, napędzając innowacyjne projekty cyfrowych twórców. To olbrzymia satysfakcja móc obserwować, jak nasze rozwiązania wspierają śmiałe wizje Scramjet, co cieszy, tym bardziej że innowacyjna platforma Scramjet Cloud Platform, a także zaangażowanie i wysiłek zespołu zostały docenione przez ekspertów z Doliny Krzemowej podczas prestiżowego Developer Week 2024” – komentuje Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

Platforma Scramjet Cloud, oparta na infrastrukturze OVHcloud, zdobyła nagrodę Devies Awards w kategorii Systems Integration na gali Developer Week 2024 w San Francisco. To potwierdza innowacyjność i skuteczność rozwiązań AI tworzonych i wdrażanych przez polskie firmy w różnych sektorach gospodarki.

Polskie firmy coraz chętniej korzystają z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Badanie EY Polska oraz Cube Research wykazało, że już 20% firm zakończyło proces wdrażania rozwiązań AI, a kolejne 42% jest w trakcie jego realizacji. Najważniejszymi czynnikami motywującymi firmy w Polsce do korzystania z AI są usprawnienie i automatyzacja procesów wewnętrznych (40%) oraz możliwość lepszego dotarcia do klientów (34%).

„Zdobycie nagrody Devies za usługi integracji systemów oznacza naszą trzecią nagrodę w San Francisco za pracę w dziedzinie chmury, integracji systemów i API. To uznanie podkreśla, jak elastyczna jest platforma Scramjet. Cieszymy się z pozytywnego odzewu w obszarze zatoki San Francisco i Doliny Krzemowej, gdzie istnieje mocna baza dla nowych pomysłów. Scramjet zakłada swoją obecność w USA i współpracuje z OVHcloud, a te nagrody są dużym krokiem w kierunku sukcesu w centrum światowej technologii” – podsumowuje Michał Czapracki, CEO w Scramjet.

Platforma SCP została uhonorowana nagrodą Devies w kategorii Systems Integration podczas gali Devies Awards, która odbyła się w ramach Developer Week 2024 w San Francisco 21 lutego 2024 roku. Nagroda Devies to prestiżowe wyróżnienie dla programistów, inżynierów oprogramowania i profesjonalistów z branży IT za doskonały design, inżynierię oraz technologiczne innowacje w 31 różnorodnych kategoriach.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version