W społeczeństwach Europy Zachodniej, gdzie ludność starzeje się, istnieje coraz większa luka między potrzebą opieki zdrowotnej a brakiem personelu i niezbędnych zasobów. OVHcloud wspiera młode firmy poprzez swoje „Startup Program”, oferując im konkretną szansę rozwoju w odpowiedzi na realne potrzeby.
Sektor zdrowia oferuje liczne możliwości dla przedsiębiorców, którzy potrafią zidentyfikować nisze rynkowe. Telemedycyna, medycyna personalizowana, elektronika noszona i systemy elektronicznej dokumentacji pacjentów to tylko niektóre z obszarów, które tworzą nowe możliwości biznesowe. Raport „Top Disruptors in Healthcare” promuje współpracę między startupami a inwestorami oraz placówkami medycznymi, partnerami i pacjentami. W trzeciej edycji Raportu zaprezentowało się aż 144 innowacyjnych firm.
Według raportu Deloitte, branża MedTech ma prognozowany roczny wzrost na poziomie 5,6%, osiągając 595 mld USD do 2024 r. Najważniejszymi segmentami w tej branży są: kardiologia, diagnostyka in vitro, diagnostyka obrazowa, ortopedia i okulistyka. Inne istotne technologie w branży MedTech to: sztuczna inteligencja, robotyka, blockchain, wirtualna rzeczywistość oraz rosnący rynek mHealth. Według danych ze statystyki, do 2025 roku wartość wzrostu mobilnych aplikacji medycznych przekroczy 300 miliardów dolarów (Statista, maj 2023).
„Będziemy się badać więcej zdalnie, a rola AI w automatyzacji procesów formalnych i diagnostycznych będzie coraz większa – zauważa Maciej Wysocki, CEO BioCam. – Większą uwagę będziemy przywiązywać do pomiarów parametrów fizjologicznych w czasie rzeczywistym, by szybciej wykrywać potencjalne schorzenia układu oddechowego, krążenia, cukrzycę, stres czy zaburzenia psychiczne. Przyszłość sektora MedTech musi być skorelowana z odciążaniem służby zdrowia i jej pracowników oraz położeniem większego nacisku na edukację społeczeństwa i wczesną diagnostykę poprzez badania przesiewowe zamiast leczenia, którego koszt, w cyklu życia pacjenta, potrafi być nawet setki razy droższy”.
Startupy realizują swoje odważne wizje, decydując się na korzystanie z chmury obliczeniowej. Dzięki temu eliminują wiele barier wejścia na samym początku. Działając na infrastrukturze chmury, zyskują dostęp do tych samych usług i możliwości, co duże, ugruntowane firmy na rynku. Dzięki temu mogą konkurować na równych warunkach, szybko wprowadzać innowacje i wdrażać produkty na rynek.
„Chmura obniża wiele barier wejścia, między innymi poprzez uproszczenie procesu skalowania produktów medycznych typu SaaS. Dzięki elastyczności chmury w dostosowywaniu pojemności przechowywania danych, firmy mogą łatwo zarządzać zasobami w zależności od bieżących potrzeb, niezależnie od tempa wzrostu. To ułatwienie w adaptacji przestrzeni danych znacząco redukuje jedno z licznych wyzwań związanych ze skalowaniem biznesu, a barier jest wiele” – zauważa Natalia Szczucka, CEO & Co-Founder play.air.
W społeczeństwach zachodniej Europy, gdzie ludność starzeje się, rośnie przepaść między zapotrzebowaniem na opiekę zdrowotną a dostępnością personelu i zasobów. OVHcloud wspiera młode firmy w ramach swojego „Startup Program”, oferując konkretne możliwości rozwoju w sektorze zdrowia, który generuje całe spektrum możliwości dla nowych przedsięwzięć.
Według raportu Deloitte, branża MedTech będzie rosła w tempie 5,6% rocznie, osiągając 595 mld USD w 2024 r. Wiodącymi segmentami w tym sektorze są kardiologia, diagnostyka in vitro, diagnostyka obrazowa, ortopedia i okulistyka. Z kolei w sektorze mHealth wzrost mobilnych aplikacji medycznych do 2025 roku ma przekroczyć 300 miliardów dolarów (Statista, maj 2023).
„Cyfrowi twórcy mają olbrzymie pole do popisu, zaś innowacyjne aplikacje potrzebują bezpiecznej, elastycznej i skalowalnej przestrzeni, by być dopracowane choćby do poziomu MVP, czyli publicznie testowanej wersji beta. Projekty trzeba przecież gdzieś rozwijać, a dane agregować i przetwarzać, stąd naturalna wydaje się tu infrastruktura chmurowa” – mówi Cezary Skarżyński, Startup Program Manager CEE w OVHcloud.
Wybór platformy technicznej wymaga doświadczenia i kompetencji, a także jest kluczowym krokiem dla rozwoju biznesu. OVHcloud oferuje wsparcie innowacyjnych rozwiązań, z poszanowaniem transparentności i zasad suwerenności, dostępności, odwracalności i poufności danych. Firma spełnia m.in. wymagania certyfikatu HDS w sektorze ochrony zdrowia.
OVHcloud oferuje wsparcie dla młodych firm medycznych poprzez swój program „Startup Program”, zapewniając środki na rozwój cyfrowych rozwiązań, pomoc techniczną oraz promocję wypracowanych rozwiązań. Ostatnio do programu startupowego OVHcloud dołączyły cztery firmy, które zwyciężyły w konkursie Mother and Child Startup Challenge, organizowanym m.in. przez Instytut Matki i Dziecka.
Firma Clebre opracowała czujnik do monitorowania postępów leczenia zaburzeń snu i oddychania, który jest umieszczany na szyi pacjenta. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Natomiast TruScreen Cervical Cancer Screening stworzyła urządzenie przesiewowe, które natychmiastowo wykrywa obecność tkanki przedrakowej i rakowej w szyjce macicy za pomocą potwierdzonej klinicznie metody optyczno-elektrycznej.
DNA ERA to biotechnologiczna firma specjalizująca się w analizie genetycznej DNA. Dzięki wykorzystaniu specjalnego oprogramowania i ekspertów, firma oferuje swoim klientom szybkie i poufne wyniki cyfrowe, umożliwiając odkrywanie genetycznych predyspozycji na drodze do zdrowszego życia. CliniNote z kolei wykorzystuje algorytmy oparte o sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego, co umożliwia zbieranie precyzyjnych danych medycznych na temat pacjentów. Dzięki temu ułatwia lekarzom i personelowi medycznemu tworzenie notatek medycznych w procesie diagnostyki i leczenia pacjentów.
„Dziś rzadko można spotkać startup, który nie jest natywny dla chmury. Młode firmy powstają w chmurze, by tam budować swoje rozwiązania, skalować je i udostępniać. To atuty, które mogą zaważyć na ich konkurencyjności w nawiązywaniu tak ważnych partnerstw. Dzięki chmurze młode firmy mogą adresować potrzeby rynkowe, dopasowywać się do branży i oferować błyskawiczne wdrożenie” – podsumowuje Cezary Skarżyński, CEE Startup Program Manager w OVHcloud.
Od 2015 roku OVHcloud Startup Program współpracuje z globalnym ekosystemem startupów, umożliwiając im rozwijanie produktów i rozwiązań w chmurze. Program oferuje bezpłatne kredyty chmurowe, konsultacje techniczne oraz wsparcie w uzyskaniu finansowania i zdobyciu nowych klientów. Aby dołączyć do programu, firmy mogą zgłaszać się poprzez stronę: https://startup.ovhcloud.com/pl/.
Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl