Wiadomości Polska Nauka i technologie Kraina Wygasłych Wulkanów może trafić na listę Światowych Geoparków UNESCO
Nauka i technologie

Kraina Wygasłych Wulkanów może trafić na listę Światowych Geoparków UNESCO

Szanse na to, że Kraina Wygasłych Wulkanów znajdzie się na nowej liście UNESCO, oceniane są jako bardzo duże. Jak poinformował PIG-PIB, wspomniany geopark, położony w Sudetach Zachodnich, „przeszedł już długą drogę certyfikacji i uzyskał pozytywną ocenę komisji”. „Przekonamy się, czy Kraina Wygasłych Wulkanów dołączy do międzynarodowej rodziny geoparków. Nie tylko zjawiska wulkaniczne, ale także bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe sięgające wczesnego średniowiecza predestynują go do tego idealnie” – podał na stronie internetowej Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB).

Więcej na Kraina Wygasłych Wulkanów może trafić na listę Światowych Geoparków UNESCO | Nauka w Polsce

Źródło informacji: Nauka w Polsce

„Jesteśmy pełni nadziei, że tak się stanie. Byłoby to zwieńczenie wieloletniej, wytężonej pracy lokalnej społeczności, połączonej ze wsparciem ze strony środowiska naukowego. A jednocześnie – ogromny prestiż. Kolejny polski geopark dołączyłby do elitarnego grona geoparków UNESCO” – powiedziała PAP dr Katarzyna Szadkowska, kierowniczka Pracowni Geologii Złożowej i Środowiskowej w Oddziale Dolnośląskim PIG-PIB we Wrocławiu. „Cieszymy się, że jako państwowa służba geologiczna również możemy wspierać tę inicjatywę, od zeszłego roku formalnie współpracując z geoparkiem” – dodała.

Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, położony w Sudetach Zachodnich, ma duże szanse na znalezienie się na nowej liście UNESCO, według informacji przekazanych przez PIG-PIB. Po długiej drodze certyfikacji, geopark otrzymał pozytywną ocenę komisji.

„Przekonamy się, czy Kraina Wygasłych Wulkanów dołączy do międzynarodowej rodziny geoparków. Nie tylko zjawiska wulkaniczne, ale także bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe sięgające wczesnego średniowiecza predestynują go do tego idealnie” – podał na stronie internetowej Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB).

Nowa propozycja wersji:

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Nauka w Polsce


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version