Nauka i technologie

Midea Group osiąga rekordowe wyniki przychodów i zysków, wykazując wynik 373,7 mld RMB w sprawozdaniu za 2023 r

Największe wyzwania dla rozwoju rynku biotechnologicznego były omawiane podczas międzynarodowej konferencji Central European BioForum 2024 (CEBioForum 2024). To największe wydarzenie branży w Polsce, w którym udział wzięło kilkuset uczestników reprezentujących firmy i instytucje sektora biotechnologicznego z Europy i Ameryki Północnej.

Midea Group, największy na świecie dostawca sprzętu AGD, ogłosiła imponujący wzrost oraz rekordowe zyski w sprawozdaniu finansowym za rok 2023. Firma odnotowała łączne przychody w wysokości 373,3 mld RMB, co oznacza wzrost o 8,10% w porównaniu do roku poprzedniego. Zysk netto dla akcjonariuszy wyniósł 33,7 mld RMB, co stanowi wzrost o 14,10% w porównaniu do roku poprzedniego, największy od 2019 r.

Firma przypisuje swój sukces realizacji strategii „globalnego oddziaływania”, która od kilku lat zapewnia sprzedaż zagraniczną na poziomie odpowiadającym ponad 40% łącznej wielkości sprzedaży. Produkty Midea są eksportowane do ponad 200 krajów i regionów na całym świecie, a firma nieustannie rozwija swoją sieć zagranicznych zakładów produkcyjnych, wspierając budowę baz produkcyjnych w różnych krajach, takich jak Indonezja, Indie, Tajlandia, Brazylia, Meksyk, Włochy, Egipt i inne.

Firma Midea stale rozwija nowe technologiczne rozwiązania energetyczne i przemysłowe, które wspierają cyfrową transformację i zielony, zrównoważony rozwój na całym świecie, umacniając swoją pozycję jako lidera w branży. W 2023 roku, udział segmentu domowych sprężarek klimatyzacyjnych firmy na globalnym rynku wyniósł 45%, co uczyniło ją liderem wśród konkurencji. Silniki do domowych urządzeń klimatyzacyjnych oraz pralek także cieszyły się dużym zainteresowaniem na całym świecie, osiągając odpowiednio 40% i 22% udziału w rynku. Dodatkowo, firma aktywnie rozwija linie produkcyjne części samochodowych New Energy, zwiększając wolumen wysyłek o 400% w 2023 roku, osiągając liczbę 750 000 sztuk. Poprzez przejęcie firm energetycznych, takich jak CLOU Electronics i Hiconics Eco-energy, Midea wkroczyła także do branży magazynowania energii, otwierając sobie drogę do nowych możliwości na rynku.

KUKA, firma zależna Midea, jest jednym z czterech największych producentów robotów przemysłowych na świecie i drugim co do wielkości producentem robotów ciężkich na podstawie wyników sprzedaży w 2023 r. W 2023 r. KUKA Group osiągnęła rekordowe przychody i wielkość zamówień, z imponującym wynikiem na rynku chińskim.

Budynki inteligentne Midea oferują rozwiązania do zintegrowanej ekologii w budownictwie. Według danych Frost & Sullivan, w 2023 roku firma była największym dostawcą komercyjnych systemów klimatyzacyjnych w Chinach kontynentalnych oraz piątym co do wielkości dostawcą tych systemów na świecie.

Midea Group zainwestowała ponad 14,5 mld RMB w badania i rozwój, zatrudniając ponad 23 tys. pracowników badawczych na całym świecie. Od 2022 r. firma zajmuje siódme miejsce pod względem łącznej liczby rodzin patentów na świecie, będąc jednocześnie liderem wśród chińskich przedsiębiorstw i globalnej branży AGD, posiadając ponad 28 tys. patentów na wynalazki.

Midea Group jest obecnie obecna na całym świecie, posiadając około 200 jednostek zależnych, 33 centra badawczo-rozwojowe i 40 dużych zakładów produkcyjnych. Firma zatrudnia ponad 190 tys. pracowników, a jej wzrost i zyski stanowią wyraz zaangażowania w innowacje, zrównoważony rozwój i ekspansję międzynarodową.

Niniejsze zawiadomienie jest obowiązujące w języku źródłowym. Tłumaczenie służy jedynie celom orientacyjnym i należy je interpretować w odniesieniu do oryginalnego tekstu, który ma skutki prawne.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM