Zdrowie i styl życia

Grudziądz: Szpitalny oddział dla najmłodszych zrewitalizowany

Zmodernizowany Oddział Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci w grudziądzkim szpitalu oficjalnie otwarty. Dzięki modernizacji znacznie poprawi się komfort najmłodszych pacjentów przebywających w lecznicy.

W drugim etapie projektu rewitalizacji kompleksu pediatrycznego w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu dokonano kapitalnego remontu jednego z oddziałów pediatrycznych, na kwotę ponad 8 milionów złotych. Dzięki temu mali pacjenci będą teraz wracać do zdrowia w nowych, zmodernizowanych salach, wyposażonych w węzły sanitarne. Oddział został przystosowany zarówno do potrzeb dzieci przebywających w szpitalu, jak i ich rodziców.
 
Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, podkreśla, że w ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowano w szpital około 66 milionów złotych. Te środki, pochodzące z różnych źródeł, przyczyniły się do rozwoju placówki. Planowane są także dalsze inwestycje, co w połączeniu ze świetnie przygotowanym personelem sprawia, że jakość świadczonych usług jest na wysokim poziomie.
 
Rewitalizacja Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci została dofinansowana kwotą blisko 7 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM