Polityka i społeczeństwo

MSiT: Sławomir Nitras ogłosił start naboru do `Programu wsparcia i rozwoju lig amatorskich` (komunikat)

– Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza otwarcie naboru do udziału w „Programie wsparcia i rozwoju lig amatorskich” pod przewodnictwem ministra Sławomira Nitrasa.

Wnioski można składać do 6 maja, a ich rezultaty zostaną ogłoszone do 7 czerwca 2024 r. Dofinansowanie może wynieść nawet 95% nakładów.

Nasza inicjatywa została stworzona w celu wsparcia rosnącej liczby lokalnych zawodów sportowych skierowanych do różnych grup wiekowych. Naszym głównym celem jest zwiększenie roli i wsparcia dla organizatorów amatorskich wydarzeń sportowych, aby stworzyć lepsze warunki dla wszystkich uczestników.

Na rok 2024 planuje się przeznaczyć 40 milionów złotych na realizację zadań związanych z Programem naboru.

Ministerstwo priorytetowo traktuje wsparcie działań mających na celu rozwój sportu dla wszystkich, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Ministerstwo dostrzega dynamiczny rozwój sportu amatorskiego i skupia swoje działania na aktywizacji osób, które nie są zawodowymi sportowcami, ale doceniają znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowego trybu życia.

Sławomir Nitras, Minister Sportu i Turystyki, podkreśla, że ministerstwo ma za zadanie wspierać aktywność sportową, zwłaszcza gdy społeczność organizuje się samodzielnie w inicjatywach oddolnych.

Program ma na celu wspieranie tworzenia lig amatorskich oraz organizacji wydarzeń sportowych, które stanowią część amatorskiego współzawodnictwa. Chcemy promować wolontariat sportowy i rozwijać aktywną postawę obywatelską poprzez sport, aby budować solidarność międzypokoleniową i aktywizować społeczność.

Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras, planuje rozszerzyć swoje wsparcie na ligi amatorskie oraz ogólnopolskie turnieje sportowe, wykorzystując istniejącą infrastrukturę sportową. Jego celem jest promowanie rywalizacji sportowej jako doskonałego sposobu na spędzanie wolnego czasu, podkreślając pozytywny wpływ sportu na zdrowie, samopoczucie oraz osiągnięcia w szkole i pracy. Nitras podkreśla, że sport kształtuje charakter, buduje pewność siebie i pomaga w radzeniu sobie z obowiązkami, problemami i stresem, będąc jednocześnie sposobem na relaks i odreagowanie po trudnym dniu.

Celem jest zachęcanie do kulturalnego kibicowania i zaangażowania społeczności lokalnej w organizowane wydarzenia. Dodatkowo, ważne jest propagowanie zasady fair play.

Organizacje pozarządowe, takie jak związki stowarzyszeń, stowarzyszenia i fundacje, mogą ubiegać się o dofinansowanie na zadania związane z promocją sportu i kultury fizycznej w ramach programu.

Nabór jest otwarty, a wnioski należy składać do 6 maja 2024 r. Rozpatrzenie nastąpi 7 czerwca 2024 r.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP w oryginalnej formie, bez wprowadzania zmian. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z ustawą prawo prasowe. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM