Nauka i technologie

Midea RAC wyznacza kierunek rozwoju zrównoważonych technologii, wprowadzając nowe, energooszczędne produkty R290 – prezentacja na targach MCE 2024

2 kwietnia 2024 r. Midea RAC zaprezentowała swoje najnowsze produkty energooszczędne R290 na targach MCE 2024 w Mediolanie, podejmując kroki na rzecz zapewnienia proekologicznego komfortu. Dodatkowo firma współorganizowała spotkanie Fireside Chat z The Verge, goszcząc ekspertów do dyskusji na temat zrównoważonych technologii i zastosowania pomp ciepła w Europie.

Firma Midea odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym poprzez inwestowanie w badania i rozwój produktów z dziedziny HVAC kompatybilnych z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290. Dzięki temu firma przyczyniła się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 3,715 miliona ton, co odpowiada rocznej absorpcji dwutlenku węgla przez 4,4 miliona hektarów lasów deszczowych Amazonii.

W czasie targów MCE 2024 firma Midea RAC zaprezentowała swoją nową serię podgrzewaczy wody z pompą ciepła COMBO (HPWH), które stanowią uzupełnienie ich linii produktów R290. Ta innowacyjna propozycja jest odpowiedzią na potrzebę efektywnych i zrównoważonych rozwiązań grzewczych, które są kluczowe w walce ze zmianami klimatycznymi. Dzięki temu Midea pokazuje swoje zaangażowanie w rozwój ekologicznych technologii.

Linia COMBO HPWH składa się z pięciu modeli jednostek naściennych i stojących, które zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej elastyczności, aby można je było dostosować do różnych warunków mieszkaniowych i miejsc instalacji.

Produkty z tej serii charakteryzują się zastosowaniem innowacyjnej technologii mikrokanałowej wymiany ciepła, co pozwala im osiągać wysoką efektywność energetyczną i uzyskać ocenę A+. Dzięki zastosowaniu mikrokanałowej wymiany ciepła oraz wielopętlowych płaskich rurek, proces ten został jeszcze bardziej udoskonalony. Seria została starannie przetestowana pod kątem odporności na wysokie ciśnienia, co zapewnia jej trwałość i wydajność. Dodatkowo, technologia efektywnego smarowania termicznego poprawia transfer ciepła, co sprawia, że produkty te są jeszcze bardziej wydajne.

Warto zwrócić uwagę na innowacyjną technologię wewnętrznej wężownicy stosowaną w stojącym COMBO. Dzięki niej możliwe jest połączenie kolektora słonecznego i kotła gazowego, co generuje dodatkowe źródło ciepła, podnosząc efektywność energetyczną, oszczędzając energię i zwiększając komfort użytkowania.

Modele serii COMBO HPWH posiadają anodę impedancyjną, co zapewnia stałą bezobsługową pracę i niezawodną ochronę. Dodatkowo, emaliowany zbiornik wody i izolacja o grubości 45 mm sprawiają, że urządzenia te są jeszcze bardziej energooszczędne, niezawodne i trwałe, co zmniejsza koszty konserwacji.

COMBO HPWH series is also compatible with the MHELIOS smart energy management system powered by solar energy from Midea, further enhancing its energy efficiency and environmental friendliness.

Firma Midea jest liderem w zrównoważonych rozwiązaniach HVAC, oferując szeroką gamę produktów R290 oraz nową serię COMBO HPWH. Dzięki nieprzerwanym pracom badawczo-rozwojowym firma dostosowuje swoje produkty do zmieniających się standardów i wymagań konsumentów, promując zrównoważony rozwój środowiska. Dział Midea RAC aktywnie reaguje na wyzwania techniczne, takie jak system wielokrotnego podziału typu jeden napęd na trzy układy R290 i opracowanie czujnika wycieku czynnika chłodniczego. Zobowiązana do ochrony środowiska i zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, firma Midea angażuje się w poprawę standardów bezpieczeństwa, wykorzystując swoją zaawansowaną specjalistyczną wiedzę branżową do dostarczania jeszcze bardziej niezawodnych produktów.

* Dane pochodzą z raportu Euromonitor International (Shanghai) Ltd na temat sprzedaży klimatyzatorów R290 (włącznie z markami OEM) w 2022 roku, oparte na badaniach przeprowadzonych w lipcu 2023 roku. Klimatyzatory R290 to urządzenia korzystające z propanowych czynników chłodniczych, w tym klimatyzatory do użytku domowego i komercyjnego.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM