Nauka i technologie

Samsung prezentuje najnowszą linię inteligentnych urządzeń AGD udoskonalonych o AI na globalnym evencie `Welcome to BESPOKE AI`

Samsung zaprezentował najnowszą linię urządzeń AGD podczas globalnego wydarzenia pod hasłem „Welcome to BESPOKE AI” [1], które odbyło się w trzech miastach świata – Seulu, Paryżu i Nowym Jorku. Firma przedstawiła swoją wizję inteligentnych i zintegrowanych urządzeń, które mogą ulepszać nasze doświadczenia związane z funkcjonowaniem domu, wykorzystując sztuczną inteligencję do zwiększenia ich wydajności.

Jong-Hee (JH) Han, Vice Chairman, CEO and Head of Device eXperience (DX) Division w Samsung Electronics, rozpoczął cykl wydarzeń na całym świecie, otwierając tym samym medialny event w Seulu „Welcome BESPOKE AI”, słowami:

„Od czasu wprowadzenia na rynek w 2019 r. serii BESPOKE firma Samsung pokazała, w jaki sposób można dostosować urządzenia do potrzeb domu i stylu życia każdego z nas. Teraz, czyli pięć lat później, dzielimy się naszą innowacyjną wizją AI w urządzeniach, która sprawia, że jeszcze bardziej rozszerzamy koncept Bespoke. A wszystko to dzięki ogromnym możliwościom sztucznej inteligencji, wnoszącej wrażenia konsumentów na jeszcze wyższy poziom”.

Urządzenia Bespoke AI są zoptymalizowane do tworzenia zupełnie nowych doświadczeń w domu poprzez synchronizację między nimi.

Dzięki modułom Wi-Fi, wewnętrznym kamerom, chipom AI i aplikacji SmartThings, urządzenia Samsung Bespoke AI oferują ulepszone funkcje, tworząc prawdziwie inteligentny dom.

Nowy produkt AI Home z 7-calowym wyświetlaczem LCD zapewnia intuicyjną kontrolę nad całym połączonym ekosystemem, umożliwiając łatwy dostęp do wszystkich funkcji.

AI Home ma funkcję Map View, która umożliwia użytkownikom pełny widok domu w 3D, ułatwiając im lokalizację i sterowanie wszystkimi podłączonymi urządzeniami. Na przykład, podczas gotowania w kuchni, użytkownik może włączyć klimatyzator w innych pomieszczeniach za pomocą ekranu AI Home na płycie indukcyjnej [2], nie opuszczając kuchni. Podczas prania, użytkownicy mogą uruchomić robota odkurzającego w salonie za pomocą ekranu AI Home na pralce. AI Home nie tylko ułatwia prace domowe, ale także sprawia, że są one bardziej przyjemne, umożliwiając użytkownikom odtwarzanie ulubionych utworów, oglądanie filmów i przeglądanie przepisów na ekranie.

Dzięki nowej funkcji Mobile Smart Connect, twój telefon otrzyma powiadomienie, gdy znajdujesz się w pobliżu podłączonych urządzeń. Dzięki temu możesz szybko uzyskać dostęp do menu sterowania, bez konieczności szukania pilota po domu. To eliminuje niepotrzebne kroki i kliknięcia wymagane wcześniej w aplikacji SmartThings [3][4].

Podczas wydarzenia BESPOKE AI Samsung zaprezentował nową funkcję „Calm Onboarding”, która ułatwia użytkownikom integrację nowego produktu do domowego ekosystemu. Funkcja ta eliminuje konieczność uciążliwego rejestracji urządzenia, zapisując nowe produkty bezpośrednio w ramach konta Samsung w aplikacji SmartThings.

Samsung koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom korzystającym z zintegrowanych urządzeń gospodarstwa domowego poprzez platformę bezpieczeństwa Knox Matrix. Ta platforma chroni wszystkie dane użytkowników znajdujące się na urządzeniach, takich jak 4-drzwiowa lodówka AI Family Hub™ [5], która jako pierwszy produkt w branży otrzymała weryfikację „diamentowego” poziomu bezpieczeństwa IoT przez UL Solutions. Inne modele Family Hub [6] oraz robot Bespoke Jet Bot Combo™ AI również przeszły tę samą weryfikację.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala na rozszerzenie możliwości urządzeń AGD.

Oprócz lokalizacji, najbardziej charakterystyczną różnicą między trzema wydarzeniami w różnych zakątkach świata jest linia produktów zaprezentowana podczas poszczególnych konferencji prasowych.

Podczas wydarzenia „BESPOKE AI” w Seulu zaprezentowano największą ofertę spośród trzech lokalizacji, zawierającą 14 nowych produktów. Wśród nowości znalazły się m.in.: lodówka Bespoke French Door z ekranem AI Family Hub™+, lodówka hybrydowa, płyty indukcyjne Bespoke Infinite, pralka i suszarka Bespoke AI Laundry Combo™, robot sprzątający Bespoke Jet Bot Combo™ AI, odkurzacz Bespoke Jet AI,™ oraz linię oczyszczaczy powietrza Bespoke CubeTM Air Infinite. Ponadto, zaprezentowano 4-drzwiową lodówkę z technologią Peltiera i wiele innych innowacyjnych rozwiązań.

Nowa lodówka French Door AI Family Hub™ łączy funkcje zarządzania żywnością z innymi urządzeniami w domu. AI Family Hub™+ to duży ekran LCD, na którym użytkownicy mogą przeglądać przepisy, odtwarzać muzykę i filmy. Lodówka wyposażona jest w funkcję AI Vision Inside, wykorzystującą wewnętrzną kamerę do identyfikacji 33 świeżych produktów spożywczych. Rozpoznane produkty wyświetlane są na ekranie Family Hub™ oraz w aplikacji SmartThings.

Nasz najnowszy produkt, Bespoke Jet Bot Combo™ AI, to robot odkurzający i mopujący wyposażony w sztuczną inteligencję, która umożliwia mu rozpoznawanie różnych obiektów, w tym ludzi, zwierząt domowych oraz trudno widocznych przedmiotów. Dzięki funkcji AI Floor Detect robot wykrywa rodzaj podłogi i decyduje, czy użyć mopa czy nie, gdy wykryje dywan. Clean Station Steam+ zapewnia automatyczną konserwację urządzenia, w tym opróżnianie worka na kurz, uzupełnianie zbiornika na wodę oraz czyszczenie parowe mopa, redukując 99,99% szkodliwych bakterii.

Podczas wydarzenia BESPOKE AI [17] w Paryżu zaprezentowano nową, szeroką chłodziarko-zamrażarkę oraz linię pralek, które są energooszczędne i zgodne z europejskimi normami energetycznymi. Szeroka chłodziarko-zamrażarka jest pierwszym urządzeniem tego typu na rynku europejskim, które otrzymało klasę „A” dzięki unikalnym rozwiązaniom firmy Samsung. Nowa linia pralek obejmuje modele od A-10% do A-40%, z szczególnie energooszczędnym modelem A-40% wyposażonym w technologię Bubble Shot, oszczędzającą energię poprzez rozpylanie wody po powierzchni ubrań.

Zestaw Bespoke AI Laundry Combo™ to inteligentna pralka i suszarka typu „All-in-One”, która wykorzystuje zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji. Dzięki AI Opti Wash & Dry™ zestaw automatycznie dostosowuje cykl prania i suszenia do rodzaju tkaniny, poziomu zabrudzenia oraz wielkości wsadu. Dodatkowo, użytkownicy mogą monitorować zużycie wody za pomocą dedykowanej aplikacji SmartThings. Ten innowacyjny zestaw zapewnia wygodę i oszczędność czasu podczas prania i suszenia ubrań.

Podczas specjalnego wydarzenia w nowojorskim centrum Samsung 837 zaprezentowano nowy wsuwany piekarnik (Slide-in Range) z serii Bespoke wyposażony w ekran AI Home. Ten wielofunkcyjny piekarnik indukcyjny posiada wiele ułatwiających życie funkcji, w tym wewnętrzną kamerkę, która pozwala użytkownikom monitorować proces przygotowywania potrawy z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji SmartThings na telefonie komórkowym. Użytkownicy mogą nagrywać krótkie filmy z ważnymi momentami procesu gotowania i udostępniać je w mediach społecznościowych.

Samsung wprowadza generatywną sztuczną inteligencję do urządzeń gospodarstwa domowego, co stanowi przełom w branży. Bixby, asystent głosowy firmy, wykorzystuje tę technologię, aby wykonywać złożone polecenia, rozumieć naturalne rozmowy i reagować na sugestie użytkowników. Dzięki generatywnej sztucznej inteligencji, Bixby może zapamiętać kontekst z poprzednich interakcji i proponować rozwiązania na podstawie sytuacji. To oznacza, że użytkownicy mogą polegać na Bixby do wykonywania skomplikowanych zadań, takich jak kontrola klimatyzatora i informowanie o pogodzie, a nawet proste porady dotyczące produktów spożywczych.

Przyszłość urządzeń Samsung

Samsung nieustannie dąży do poprawy doświadczeń użytkowników w domu oraz do tworzenia nowatorskich i wydajnych produktów.

Firma Samsung stale udoskonala swoje urządzenia podłączone do Wi-Fi poprzez aktualizacje oprogramowania i rozwój SmartThings, co pozwala użytkownikom korzystać z nowych funkcji nawet na starszych modelach. Dzięki usłudze Smart Forward [24], użytkownicy mogą otrzymywać najnowsze funkcje i poprawki bezpieczeństwa poprzez regularne aktualizacje oprogramowania, co przyczynia się do zmniejszenia częstotliwości wymiany urządzeń oraz zapewnia spokój użytkownikom.

SmartThings Energy, nowa wersja aplikacji SmartThings, umożliwia użytkownikom oszczędzanie energii po zakupie produktu. Dzięki funkcjom takim jak Optimal Charging [26], użytkownicy mogą strategicznie planować swoje zużycie energii oraz monitorować i kontrolować ilość zużywanej energii przez podłączone urządzenia Samsung. Wkrótce firma uruchomi program Samsung Rewards, który nagradzać będzie użytkowników specjalnymi punktami za oszczędzanie energii za pomocą trybu AI Energy. Punkty będzie można wymieniać i wykorzystywać na Samsung.com, Samsung Galaxy store i innych platformach zakupowych Samsung.

Samsung nawiązał współpracę z British Gas, aby skuteczniej działać na rzecz oszczędzania energii. Dzięki temu partnerstwu, korzystając z funkcji „Auto Demand Response” w SmartThings Energy oraz PeakSave British Gas, użytkownicy mogą oszczędzać więcej energii i cieszyć się dodatkowymi korzyściami.

Samsung planuje wykorzystać nową generację technologii do stworzenia innowacyjnych produktów, a także do wydłużenia cyklu życia urządzeń i zmniejszenia częstotliwości ich wymiany. Przedstawione na konferencji prasowej metody to m.in. Hybrid Cooling, nowo zainstalowane komponenty termoelektryczne o dużej mocy „Peltier” w połączeniu ze sprężarką, oraz filtry o niskich kosztach utrzymania dla oczyszczaczy powietrza, eliminujące potrzebę zakupu lub wymiany filtrów.

Bezpieczeństwo urządzeń jest kluczowym priorytetem dla Samsunga, dlatego firma dąży do uzyskania i rozszerzenia certyfikatów potwierdzających odpowiedzialność za produkt we wszystkich kategoriach urządzeń. Certyfikat zmniejszonego ryzyka pożaru (RFR) dla nowych produktów jest gwarancją, że certyfikowane urządzenia [27] są zaprojektowane tak, aby skutecznie zapobiegać pożarom spowodowanym przez produkt.

Na zakończenie wydarzenia „Welcome to BESPOKE AI” Samsung ogłosił swoją współpracę z filmem Disney i Pixar pt. „Inside Out 2” (premiera kinowa 14 czerwca br. [28]), w którym zostaną zaprezentowane cechy Bespoke AI Laundry Combo™. Zwiastun „Inside Out 2” pokazał, jak nowa pralka wyposażona w AI BubbleTM pomaga pozbyć się stresujących emocji związanych z praniem.

* Niektóre funkcje mogą być jeszcze niedostępne.

[1] AI jest dostępne tylko w wybranych urządzeniach.

[2] Tylko dostępne w USA.

[3] Ta funkcja jest dostępna tylko dla robota sprzątającego Jet Bot Combo™ AI.

[4] Użytkownicy mogą ustawić „Pokaż na ekranie blokady” lub sprawdzić za pomocą szybkiego panelu na telefonach Samsung Galaxy.

[5] To jest nazwa globalna; nazewnictwo różni się w zależności od regionu. (Ameryka Północna) Bespoke 4-Door Flex™ Refrigerator with AI Family Hub™+ (Ameryka Łacińska) Bespoke 4-Door French Door Refrigerator with AI Family Hub™+.

[6] Produkty RF**DB99****, RF**DB95****, RF**DG9H**** są dostępne na różnych kontynentach, w tym w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowo-Wschodniej, Indiach, Australii i Korei.

[7] Nawet jeśli lodówka Bespoke 4-Door Flex™ z systemem AI Family Hub™+ oferuje wiele usług, nie wszystkie z nich korzystają z sztucznej inteligencji ani generują informacje przy jej użyciu. Funkcje oparte na modelach uczenia głębokiego są ograniczone do AI Vision Inside i funkcji polecenia przepisów na platformie Samsung Food.

[8] AI Family Hub™+ jest dostępny w dwóch wersjach: 32″ dla rynków Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej oraz 21,5″ dla rynku europejskiego.

[9] Od kwietnia 2024 r. AI Vision Inside będzie mogło rozpoznawać aż 33 różne produkty spożywcze, takie jak świeże owoce i warzywa. Jeśli jednak żywność nie zostanie rozpoznana, zostanie oznaczona jako nieznany przedmiot. Należy pamiętać, że AI Vision Inside nie jest w stanie identyfikować produktów spożywczych przechowywanych w pojemnikach na drzwiach lodówki lub w zamrażarce. System rozpoznaje produkty na podstawie modeli uczenia głębokiego, które mogą być regularnie aktualizowane w celu zwiększenia dokładności rozpoznawania.

[10] Aplikacja SmartThings jest kompatybilna z urządzeniami z systemem Android i iOS. Aby korzystać z niej, konieczne jest połączenie z siecią Wi-Fi oraz posiadanie konta Samsung. Użytkownicy muszą logować się na jedno konto, które będzie wspólne dla wszystkich urządzeń.

[11] Kształt obiektu oraz warunki otoczenia mogą mieć wpływ na rozpoznawanie obiektów. Aplikacja rozpoznaje różne rodzaje przedmiotów, takie jak urządzenia AGD, meble, akcesoria domowe i wiele innych. Aby korzystać z funkcji rozpoznawania, konieczne jest połączenie z siecią Wi-Fi oraz posiadanie konta Samsung.

[12] Ta wersja wykrywa obecność ludzi na podstawie ogólnych wskaźników wizualnych, ale nie jest w stanie identyfikować konkretnych osób. Jej zdolności wykrywania mogą być ograniczone, jeśli nie jest widoczne całe ciało osoby. Do działania wymaga połączenia Wi-Fi oraz konta Samsung.

[13] Nowa wersja: System rozpoznaje psy i koty oraz obecność ogólnego człowieka na podstawie wskaźników wizualnych, ale nie identyfikuje konkretnych osób. Do działania wymagane są sieć Wi-Fi i konto Samsung. Możliwości rozpoznawania mogą być ograniczone przez postawę lub pozycję kota, a zdolność rozpoznania zwierzęcia może zależeć od jego rodzaju i otoczenia.

[14] Po oczyszczeniu, stacja dokonuje płukania nakładek mopa wodą o temperaturze 50-60°C, a następnie rozpyla parę o wysokiej temperaturze 100°C.

[15] Zmierzona temperatura pary wynosi 100°C.

[16] Testy przeprowadzone przez Intertek wykazały, że korzystanie z cyklu Wash the Mop eliminuje 99,99% bakterii Staphylococcus aureus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa. Produkt nie jest dostępny w USA. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.

17. Wybrane urządzenia oferują funkcje oparte na sztucznej inteligencji.

18. Stojaki do chłodziarko-zamrażarek BMF o szerokości 70 cm lub większej mają duże pojemności i zamrażalnik umieszczony u dołu.

19. Panel sterowania lub smartfon z aplikacją SmartThings wyświetla komunikaty z sugestiami cykli.

20. Algorytm oparty na sztucznej inteligencji sugeruje prać podobne tkaniny razem, aby zapobiec zużyciu odzieży.

21. Aplikacja SmartThings jest dostępna w urządzeniach z systemami Android i iOS, wymaga łączności Wi-Fi i konta Samsung.

22. Niektóre modele telewizorów Samsung Smart TV oferują powiadomienia, które można zobaczyć na ekranie telewizora i wykorzystać do sprawdzenia postępu gotowania za pomocą strumieniowego przesyłania wideo.

Tworzymy 10-sekundowy film poklatkowy, który jest przechowywany przez 24 godziny. Nagranie odbywa się tylko wtedy, gdy drzwiczki są zamknięte. Po ukończeniu procesu gotowania, kodowanie wideo zajmuje około 20 sekund.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM