Biznes i finanse

Mieszkania dostępne – konieczne są systemowe rozwiązania

Uczestnicy Forum Mieszkaniowego 2024, którego hasło brzmi „Godne i dostępne mieszkalnictwo bez granic”, omówią systemowe rozwiązania mające na celu likwidację kryzysu mieszkaniowego, który dotyka coraz większą liczbę mieszkańców Polski.

Forum odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia br. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, a wydarzenie jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego (europehousingforum.eu).

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Forum, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia br. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, a wydarzenie jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego (europehousingforum.eu).

Zapraszamy na dwudniowe Forum, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia br. w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Habitat for Humanity Poland i jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego (europehousingforum.eu).

„Problemy mieszkaniowe są coraz bardziej palącym wyzwaniem w Polsce. Kryzys mieszkaniowy towarzyszy nam od lat, ale w ostatnim czasie stał się on powszechnie odczuwalny – wzrost czynszów, ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych, rosnące stopy procentowe oraz wysokie koszty energii i ogrzewania dotykają coraz większej liczby osób. Forum Mieszkaniowe jest doskonałą platformę do dyskusji nad tymi kwestiami oraz poszukiwania skutecznych rozwiązań” – podkreśla Magdalena Dul-Komosińska, National Director Habitat for Humanity Poland.

Forum będzie okazją do omówienia wielu istotnych kwestii związanych z mieszkalnictwem, takich jak Społeczne Agencje Najmu, efektywność energetyczna, innowacyjne strategie finansowania oraz odbudowa Ukrainy po zakończeniu potrzeb mieszkaniowych konkretnych grup społecznych.

Uczestnicy Forum będą mieli okazję poruszyć szereg istotnych kwestii związanych z mieszkalnictwem, takich jak Społeczne Agencje Najmu, efektywność energetyczna, innowacyjne strategie finansowania, a także odbudowa Ukrainy po zakończeniu potrzeb mieszkaniowych konkretnych grup społecznych.

Jak zaznaczyła Aleksandra Krugły, p.o. dyrektorki ds. rzecznictwa fundacji Habitat for Humanity Poland, Fundacja Habitat for Humanity Poland od lat nie tylko aktywnie wspiera osoby zmagające się z trudnościami mieszkaniowymi, ale także aktywnie pracuje nad rozwojem rozwiązań systemowych mających na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej. „Ostatnie wydarzenia, takie jak wojna w Ukrainie oraz kryzys energetyczny, wyraźnie pokazały skalę wyzwań związanych z mieszkalnictwem” – powiedziała.

Przez ostatnie trzy dekady Fundacja Habitat for Humanity Poland konsekwentnie działa na rzecz redukcji ubóstwa mieszkaniowego w Polsce. Jej działania skupiają się na zwiększaniu świadomości społecznej na temat problemów mieszkaniowych w kraju oraz na lobbingu w celu ulepszenia polityki mieszkaniowej. Dzięki ich inicjatywom i poprawkom do przepisów dotyczących mieszkalnictwa, korzyść odniosło już 690 tys. osób w ciągu ostatnich pięciu lat.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM