EY GDS rozpoczyna swoją flagową inicjatywę CSR – piątą edycję Festiwalu Wolontaryjnego, która obejmuje sadzenie 4000 drzew, tworzenie ekoogrodów dla szkół, sprzątanie miasta i przerabianie koszulek na zabawki dla psów ratowniczych. Ta lokalna inicjatywa ma na celu poprawę życia 1 mld osób na całym świecie.
EY GDS to międzynarodowa sieć centrów kompetencyjnych, świadcząca usługi dla EY na całym globie. Firma zaangażowana jest w różnorodne inicjatywy związane z zrównoważonym rozwojem, w tym dwukrotnie do roku organizuje Festiwal Wolontaryjny, mający na celu poprawę jakości życia oraz środowiska, w którym działa.
Nasz cel: Pozytywny wpływ na 1 mld ludzi
Festiwal Wolontaryjny jest częścią globalnego celu EY, który zakłada pozytywny wpływ na życie 1 miliarda ludzi do 2030 roku. Pracownicy EY GDS mają możliwość skorzystania z dwudniowego urlopu wolontaryjnego dwa razy w roku, aby zaangażować się w działania na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska. Festiwal odbywa się we wszystkich dziewięciu oddziałach EY GDS na całym świecie, w tym w Polsce, Hiszpanii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, na Sri Lance, Filipinach, w Argentynie, Meksyku oraz Indiach.
Rozpoczęcie piątej edycji odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku i potrwa do końca miesiąca. Tegorocznym tematem przewodnim jest ekologia i wsparcie środowiska. EY GDS Polska planuje zaangażować aż 300 pracowników, którzy przez kilkanaście dni połączą swoje siły dla lokalnej społeczności.
Eco-gardens for schools and sustainable transportation
For the fifth edition, EY GDS Poland has partnered with Klub Gaja, a Polish environmental organization that is committed to taking real action for the natural environment and respecting animal rights. Together, they will create eco-gardens for local schools, aiming to instill environmental awareness and responsibility for the environment in young people.
Festiwal Wolontaryjny będzie okazją do podniesienia świadomości na temat zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. W ramach wydarzenia wolontariusze EY GDS Polska we współpracy z Wrocławskim Stowarzyszeniem Rowerowym zorganizują interaktywną sesję online, która skupi się na różnych aspektach jazdy na rowerze, od przepisów drogowych po rolę jednośladów w osiąganiu neutralności klimatycznej. Po sesji uczestnicy zostaną poproszeni o wzięcie udziału w wyzwaniu, polegającym na zamianie samochodów i motocykli na rowery na jeden dzień, a następnie podzielenie się swoimi wrażeniami.
Stare koszulki zamieniają się w zabawki dla psów ratowniczych
Współpraca z NGO Goodera umożliwia wolontariuszom uczestnictwo w warsztatach, podczas których przekształcą stare koszulki w zabawki dla psów ratowniczych. Ten ekscytujący projekt DIY nie tylko dostarcza rozrywki i stymulacji dla psów ratowniczych, ale także promuje zrównoważony rozwój poprzez ponowne wykorzystanie materiałów, które w innym przypadku trafiłyby do śmieci.
Sadzenie drzew i sprzątanie miasta
Podczas Festiwalu Wolontaryjnego skupimy się na poprawie jakości powietrza i wyglądu miejskiego krajobrazu. Planujemy posprzątać miasto i posadzić aż 4000 drzew na terenie Osobowic we Wrocławiu.
W akcji sadzenia drzew wzięło udział 150 wolontariuszy EY GDS Polska z Wrocławia i Warszawy w 2023 roku. Inicjatywy zostały przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologicznym Klub Gaja, Fundacją Las Na Zawsze oraz z Dotlenieni.org. Za to niezwykłe osiągnięcie organizacja została uhonorowana Global Green Business Award – nagrodą przyznawaną firmom przyczyniającym się do posadzenia minimum 1 tysiąca drzew rocznie, a EY GDS Polska przekroczyła ten wymóg prawie dziesięciokrotnie.
„Jestem niesamowicie dumny z naszych wolontariuszy, którzy swoim zaangażowaniem i poświęceniem czynią Festiwal Wolontaryjny EY GDS niezapomnianym za każdym razem. To dzięki Nim możemy tworzyć pozytywny wpływ na społeczność i inspirować innych do działania dla wspólnego dobra” – mówi Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska.
Angażowanie pracowników EY GDS Polska
Poprzednie dwie edycje Festiwalu Wolontaryjnego przyciągnęły ponad 650 uczestników, którzy pomogli ponad 4000 beneficjentom.
Zaangażowanie EY GDS to nie tylko udział w wydarzeniach wolontaryjnych, ale również wsparcie różnorodnych inicjatyw społecznych i edukacyjnych. Firma angażuje się w projekty rozwoju lokalnych społeczności i edukacji młodzieży, co pozwala jej nie tylko budować pozytywny wizerunek jako odpowiedzialny pracodawca, ale także aktywnie przyczynić się do poprawy jakości życia wielu ludzi.
EY Global Delivery Services (GDS)
EY Global Delivery Services (GDS) to dynamicznie rozwijająca się sieć centrów, która świadczy innowacyjne, skalowalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb usługi biznesowe dla firm członkowskich EY na całym świecie.
EY GDS oferuje szeroki zakres usług w różnych obszarach, co tworzy dynamiczne, wielokulturowe i integracyjne środowisko pracy. Wartościami pracowników są tutaj talent, energia i innowacyjność.
Biura EY GDS w Polsce znajdują się we Wrocławiu i w Warszawie. Współpracują z dziewięcioma krajami – Argentyną, Meksykiem, Chinami, Indiami, Filipinami, Sri Lanką, Węgrami, Hiszpanią i Wielką Brytanią – oraz z zespołami ze wszystkich linii usług EY, regionów geograficznych i sektorów, odgrywającymi istotną rolę w realizacji strategii rozwoju EY.
Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl