Biznes i finanse

MI: Julian Rotter pełniącym obowiązki Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego (komunikat)

Polenergia opublikowała raport zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowania społecznego i działań na rzecz bioróżnorodności za zeszły rok. Raport zrównoważonego rozwoju spełnia unijne wytyczne, które będą obowiązywały dopiero od 2025 roku. Drugi z raportów podsumowuje wydatkowanie 1% skonsolidowanego zysku netto na działania z zakresu zaangażowania społecznego i bioróżnorodności. W 2023 roku Grupa zrealizowała w tym obszarze ponad 330 projektów. „W parze ze znakomitymi wynikami finansowymi Grupy idzie nasza odpowiedzialność za środowisko i lokalne społeczności” – mówi Iwona Sierżęga, członkini zarządu Polenergia S.A.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że na wniosek ministra Dariusza Klimczaka, Prezes Rady Ministrów powierzył Julianowi Rotterowi pełnienie obowiązków Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, począwszy od 16 kwietnia 2024 r.

Decyzja ta została podjęta w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania sektora lotnictwa cywilnego oraz osiągnięcia wyznaczonych celów i standardów bezpieczeństwa.

Pełnienie obowiązków zostało powierzone na podstawie ustawy z 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz.U.2023 poz. 2110), art. 20 ust. 2.

Julian Rotter, wieloletni pracownik służby cywilnej, posiada bogate doświadczenie zawodowe, w tym pracę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej, Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnych oraz sektorze jądrowym.

Ukończył studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego, gdzie otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Dodatkowo ukończył anglojęzyczne Podyplomowe Studia Dyplomacji Gospodarczej w Szkole Głównej Handlowej oraz Singapurską Akademię Lotniczą (SAA), zdobywając dyplom z zarządzania lotnictwem cywilnym. Otrzymał także stypendium od Narodowego Uniwersytetu Singapuru, które umożliwiło mu ukończenie programu na Lee Kuan Yew School of Public Policy z zakresu zarządzania i przywództwa w sektorze publicznym (Senior Fellowship in Public Service). Ponadto, dzięki stypendium OECD/NEA, ukończył program na Uniwersytecie Montpellier i otrzymał dyplom w zakresie międzynarodowego prawa atomowego (International Nuclear Law).

Przez wiele lat aktywnie uczestniczył w pracach najważniejszych organów decyzyjnych w branży lotniczej, takich jak EUROCONTROL, EASA, ECAC i ICAO. Od 2016 r. reprezentuje Polskę i jest członkiem komitetu European Air Law Association.

UWAGA: Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez ingerencji ze strony PAP SA. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM