Biznes i finanse

DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE

DRUTEX, czołowy producent okien, drzwi i rolet w Europie, wprowadził na rynek nową generację okien IGLO, ustanawiając nowe standardy w efektywności energetycznej i nowoczesnym designie. Okno IGLO EDGE otwiera nowe możliwości aranżacyjne dla budynków.

Wyniki wieloletnich prac działu B+R, inżynierów i technologów firmy DRUTEX zaowocowały wprowadzeniem do oferty jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie okien – IGLO EDGE.

IGLO EDGE to nowy system, który spełnia oczekiwania klientów poszukujących stolarki o minimalistycznych kształtach, eleganckiej konstrukcji oraz bardzo dobrych parametrach izolacji cieplnej i wysokiej statyce, umożliwiającej wykonywanie dużych gabarytów.

Okno IGLO EDGE to nowoczesne i wysoce energooszczędne rozwiązanie, które gwarantuje doskonałą izolację termiczną przy wartości Uw = 0,66 W(m2K). Dzięki 7-komorowemu profilowi klasy A o głębokości zabudowy 82 mm oraz 58 mm pakietowi szybowemu wypełnionemu argonem, w połączeniu z autorskim systemem uszczelnienia okna, stanowi absolutną nowość na rynku stolarki na całym świecie.

„IGLO EDGE to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, partnerów handlowych firmy, ale także architektów i ekspertów branżowych w Polsce i zagranicą. Swoim wysublimowanym kształtem nawiązuje do stolarki aluminiowej, a jednocześnie oferuje doskonałe parametry w zakresie energooszczędności, komfortu użytkowania i możliwości konstrukcyjnych” – mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

DRUTEX wprowadza nową generację potrójnego uszczelnienia EPDM do okna IGLO EDGE. To ulepszone rozwiązanie, które nadal jest pionierem w dziedzinie uszczelnienia, zapewniając perfekcyjny docisk na całej powierzchni stycznej i rewelacyjne parametry izolacji termicznej, wodoszczelności i przepuszczalności powietrza.

Pierwsza generacja tego uszczelnienia miała premierę w 2013 roku w systemie Iglo Energy, a teraz DRUTEX wprowadza drugą generację, nadal wyznaczając niezwykle restrykcyjne standardy uszczelnienia w branży. Nowa generacja uszczelnienia wykorzystuje m.in. uszczelkę centralną o zmodyfikowanym kształcie, aby zapewnić perfekcyjny docisk na całej powierzchni stycznej i rewelacyjne parametry izolacji termicznej, wodoszczelności i przepuszczalności powietrza.

IGLO EDGE to jedno z najnowocześniejszych okien PVC na rynku, które umożliwia stosowanie pakietów szybowych o szerokości aż do 58 mm. Dzięki temu osiąga doskonałe parametry izolacji termicznej przy mniejszych gabarytach okna, co jest kluczowe zarówno dla budownictwa pasywnego, jak i rynku wtórnego. To idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie mają możliwości powiększenia gabarytów stolarki okiennej, ponieważ pozwala tworzyć nawet najbardziej wyszukane i skomplikowane konstrukcje architektoniczne.

Główne zalety IGLO EDGE:

– Innowacyjna technologia – produkt oparty na autorskich rozwiązaniach i patentach, wykorzystujący najnowsze technologie. Profil IGLO EDGE klasy A wykonany z materiału pierwotnego, dostępny w trzech kolorach: białym, brązowym i antracytowym.

IGLO EDGE to system okienny o doskonałych właściwościach izolacji termicznej, co przekłada się na oszczędność energii. Dzięki parametrowi Uw = 0,66 W(m2K) możliwe jest obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz zużycie energii elektrycznej potrzebnej do pracy klimatyzacji. System posiada 3 uszczelki EPDM, w tym uszczelkę centralną, oraz 2 dodatkowe uszczelki PVC pod osadzeniem pakietu szybowego, co dodatkowo poprawia parametr izolacji termicznej.

Bezpieczeństwo to nasz priorytet. Standardowo wyposażamy nasze drzwi w aż 4 zaczepy antywyważeniowe oraz 2 mm wzmocnienie stalowe w ramie i skrzydle. Dodatkowo oferujemy pakiety szybowe o szerokości 48-58 mm w kilkunastu wariantach szkła, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Minimalistyczny design i prosta, elegancka linia konstrukcji IGLO EDGE zapewniają wizualną atrakcyjność systemu.

IGLO EDGE to nie tylko typowe okno, ale również drzwi balkonowe czy tarasowe, sprawdzające się w każdym klimacie. Dodatkowo system jest kompatybilny z roletami aluminiowymi i PVC, żaluzjami fasadowymi, szklanymi balkonami francuskimi oraz automatyką typu Smart Home.

IGLO EDGE oferuje większe możliwości konstrukcyjne, umożliwiając realizację konstrukcji wielkogabarytowych, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne dzięki wysokiej statyce.

Zmniejszona powierzchnia złożeniowa ramy i skrzydła (114 mm) IGLO EDGE zapewnia większą ilość światła, co przekłada się na wyższą efektywność energetyczną oraz lepsze nasłonecznienie pomieszczeń.

„Po raz kolejny zaprezentowaliśmy światu unikalny pod każdym względem produkt, wyznaczający kierunek rozwoju stolarki okiennej. IGLO EDGE to krok w przyszłość. To nowatorskie podejście do procesu tworzenia nowego modelu okna jak i spełnienia oczekiwań współczesnego, niezwykle wymagającego klienta. Prace nad produktem trwały ponad 2 lata i są wynikiem 30-letniego doświadczenia w produkcji szyb zespolonych, jak i blisko 20 lat tworzenia autorskich, innowacyjnych systemów okiennych w skali globalnej. System posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia potwierdzające jego unikalne walory użytkowe. Dlatego jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do IGLO EDGE” – powiedział Paweł Grzonka, dyrektor ds. marketingu w firmie DRUTEX.

DRUTEX to globalna marka, która eksportuje swoje produkty do ponad 40 krajów na całym świecie. Sprzedaż zagraniczna stanowi 80 procent obrotów firmy. Założycielem i obecnym prezesem DRUTEX-u jest Leszek Gierszewski, który konsekwentnie rozwija firmę od blisko czterech dekad. Dynamiczny wzrost sprzedaży ma miejsce nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Codziennie w halach produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien, które są produkowane na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, a czas realizacji wynosi do 7 dni dla stolarki PVC i do 14 dni dla aluminiowej na terenie Europy. Ponadto, DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM