Biznes i finanse

MF: Finał 21. edycji konkursu `Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy` (komunikat)

Zachęty podatkowe mogą być kluczowym czynnikiem motywującym Polaków do inwestowania w krajowe firmy i wspierania rozwoju gospodarki – stwierdziła Katarzyna Kopczewska, partnerka i współkierująca zespołem podatkowym w kancelarii Baker McKenzie, która wystąpiła na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Ministerstwo Finansów ogłasza:

21. edycja konkursu na najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce została zakończona.

Przedsiębiorcy oceniali obsługę podatnika, komunikację i kompetencje pracowników urzędu.

W tegorocznej edycji wyróżniono 43 urzędy skarbowe.

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” odbyła się 14 kwietnia 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Finansów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i zgromadziło takie osobistości jak Marcin Łoboda, Szef KAS, oraz Małgorzata Krok, zastępca Szefa KAS.

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest nagradzanie wysokich standardów obsługi klienta oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy administracją skarbową a przedsiębiorcami.

Chcemy wspierać profesjonalizm i życzliwość w kontaktach biznesowych, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

W tym roku 43 urzędy skarbowe z całej Polski zostały wyróżnione tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” na rok. Wyniki ankiety elektronicznej wypełnionej przez niespełna 10 600 przedsiębiorców będą obowiązywać do czasu kolejnej edycji konkursu.

Relacje partnerskie Krajowej Administracji Skarbowej z biznesem

Podczas gali finałowej szef KAS Marcin Łoboda podkreślił rosnący rozwój cyfryzacji Krajowej Administracji Skarbowej oraz jej obsługę przedsiębiorców:

„W Krajowej Administracji Skarbowej konsekwentnie rozwijamy digitalizację i cyfryzację, co umożliwia zdalną obsługę klientów, w tym przedsiębiorców. Dzięki serwisowi e-Urząd Skarbowy, podatnicy mogą załatwić większość spraw podatkowych samodzielnie, bez konieczności wizyty w urzędzie. Dla przedsiębiorców udostępniamy w tym roku wstępnie wypełnione zeznania w usłudze Twój e-PIT, odpowiadając na ich potrzeby i monitorując oceny świadczonych przez nas usług” – podkreślał Marcin Łoboda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Prezes Business Centre Club, Jacek Goliszewski, również pogratulował wyróżnionym urzędom.

Informujemy, że komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez żadnych zmian w treści, zgodnie z formą dostarczoną przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM