Nauka i technologie

Perspektywy Women in Tech 2024 zaprasza

Uczelnia Łazarskiego informuje, że specjalność Administrowanie Ruchem Lotniczym jest objęta projektem „Administrowanie przestrzenią powietrzną PRZYSZŁOŚCI”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt ma na celu edukację poprzez symulację i praktykę, dostosowaną do potrzeb przyszłej gospodarki.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza na szóstą edycję Perspektywy Women in Tech Summit 2024, która odbędzie się 12-13 czerwca w Warszawie. Wydarzenie przewiduje udział około 10 000 uczestniczek i uczestników z 80 krajów, a patronuje mu ponad 200 partnerów: globalni giganci branży technologicznej, instytucje, najlepsze uczelnie techniczne i communities. Misją tego wydarzenia jest wzmocnienie kobiet w obszarze technologii i nauki oraz wykreowanie Polski na główny europejski hub tematyki kobiet w technologiach. Ponadto, summit stanowi największe w Europie targi pracy dla kobiet w branży technologicznej, adresowane zarówno do osób na początku kariery w IT/Tech, tych, które myślą o przebranżowieniu się, jak i studentek i studentów.

Na liście gości specjalnych Perspektywy Women in Tech Summit 2024 znajdują się takie osobistości jak prof. Margot Gerritsen, Gitanjali Rao, prof. Andrzej Dragan, Clara Nellist, prof. Christiane Floyd i dr Sławosz Uznański.

Summit stał się największym wydarzeniem dla kobiet w technologiach w Europie i jest miejscem spotkań osób C-level, profesjonalistek i studentek kierunków nowotechnologicznych.

W tym roku, uroczyste otwarcie konferencji (12 czerwca, godz. 11.00) będzie miało miejsce, a wśród osób, które wezmą w nim udział, znajdują się:

  • Barbara Nowacka, ministra edukacji
  • Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji
  • Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce
  • Anna Clunes, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce
  • dr Bianka Siwińska, CEO perspektyw, pomysłodawczyni Summitu

W tym roku, po raz pierwszy, rozpocznie się Scena Science ze specjalnym programem Meet Quantum, który jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz ekspertkami i ekspertami z NASK, PCSS, AGH, IQM Quantum Computers i Uniwersytetu Warszawskiego. Wszyscy uczestnicy Summitu będą mieli okazję doświadczyć czegoś nowego: podczas Summitu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy i zrozumieć jego działanie.

Podczas konferencji omówione zostaną tematy takie jak programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science oraz bieżące kwestie społeczne, takie jak neurodywersyfikacja, przywództwo kobiet i równowaga między pracą a życiem w branży technologicznej. Uczestnicy będą mieli również okazję do zdobycia nowych umiejętności poprzez udział w warsztatach Tech&Soft Skills oraz skorzystanie z możliwości konsultacji w ramach Strefy Mentoringu, gdzie będą mieli szansę spotkać się z wybitnymi Mentorkami i Mentorami w formule 1:1.

Perspektywy Women in Tech Summit w liczbach:

  • 2 intensywne dni
  • program 5 scen
  • kilkanaście wydarzeń dodatkowych (w tym gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Data Science in Poland)
  • seria 60 specjalistycznych warsztatów
  • 50 tech-talków
  • 100 gigantów technologii w unikatowym Career Expo
  • 150 inspirujących znakomitych mówców
  • 500 sesji mentoringowych w formule 1:1

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Więcej: https://womenintechsummit.pl.

Organizator

Fundacja Edukacyjna Perspektywy jest uznana organizacją non profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej. Fundacja partneruje z największymi firmami technologicznymi oraz najlepszymi uczelniami technicznymi w Polsce. Jej działania obejmują m.in. programy takie jak „IT for SHE”, „LeaderSHEp Academy”, „Shesnnovation Academy”, „Dziewczyny do nauki!”, „Dziewczyny w grze” oraz program stypendialny dla studentek informatyki pt. „Nowe technologie dla dziewczyn”. Fundacja od 17 lat wspiera dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych, prowadząc pionierskie akcje takie jak „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM