Nauka i technologie

LumenHouse uruchamia innowacyjną i zrównoważoną platformę oraz kompleksowe inteligentne rozwiązanie energetyczne dla domu

„Przenieś się na eko – Euroliść 2” to kontynuacja kampanii edukacyjnej Polskiej Izby Żywności Ekologicznej (PIŻE), której celem jest promowanie ekologicznej żywności certyfikowanej. Istnieje wiele produktów na rynku, które nie spełniają odpowiednich kryteriów ekologicznych, pomimo że są sprzedawane jako ekologiczne. PIŻE szacuje wartość certyfikowanego rynku eko w Polsce na 2 mld zł.

Firma LumenHaus, lider w dziedzinie transformacji energetycznej, zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązanie energii zdecentralizowanej, zrównoważonej i produkowanej lokalnie podczas wydarzenia w CinemaxX w Monachium. Ich inteligentne rozwiązanie typu „wszystko w jednym” dla domu ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju. Odbędzie się to 2 lipca 2024 roku.

Wydarzenie zgromadziło ekspertów z branży oraz przedstawicieli mediów, w tym Eckharta Gourasa, dyrektora zarządzającego PV Magazine, Andreasa Hauera, wiceprezesa Niemieckiego Federalnego Związku Magazynów Energii, Nilsa Kleefelda, influencera w branży energii ze źródeł odnawialnych i elektromobilności, a także Romana Eckschlagera, założyciela spółki Directoa Holding GmbH.

Platforma LumenHaus to wyraz zaangażowania w budowanie zrównoważonej przyszłości, przynosząc korzyści partnerom i klientom. Jej innowacyjne rozwiązania oparte są na sztucznej inteligencji (AI) i oferują dochodowy model biznesowy dla firm zajmujących się montażem, a także kompleksowe rozwiązania energetyczne dla gospodarstw domowych korzystające z AI.

Zaprojektuj swój system: nowa jakość w dziedzinie inteligentnych rozwiązań energetycznych dla domu

LumenHaus wprowadza innowacyjne rozwiązanie energetyczne dla rodzin oparte na modelu „Design Your System” („Zaprojektuj swój system”). System, opracowany przez inżynierów algorytmów, inżynierów danych i specjalistów w zakresie usług sieciowych, tworzy bibliotekę inteligentnych algorytmów zapewniających profesjonalną i sprawną obsługę – od założeń projektowych, przez kupno, po montaż.

LumenHaus to inteligentne rozwiązanie energetyczne dla domu, które jest dostosowane do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego. Składa się z wysoko wydajnych czarnych modułów fotowoltaicznych, systemu magazynowania energii typu „wszystko w jednym” oraz ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Całość charakteryzuje się pełną integracją sprzętowo-programową, co pozwala na dynamiczne dostosowywanie usług do potrzeb użytkownika końcowego oraz ciągłe udoskonalanie produktu. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie inteligentnych systemów energetycznych dla domu w optymalnym stanie, co przekłada się na większe bezpieczeństwo, niezawodność i wyższą jakość.

Nasz system wykorzystuje zasoby mapowe i dane pomiarowe, takie jak położenie domu, wielkość dachu, kąt padania światła, surowe dane słoneczne i inne informacje, aby dokładnie oszacować potrzeby energetyczne danego domu. Dzięki temu nasza technologia pozwala na maksymalizację efektywności ekonomicznej systemów energetycznych gospodarstwa domowego, jednocześnie wspierając cele zrównoważonego rozwoju.

Wszystkie produkty LumenHaus mogą być zarządzane za pomocą inteligentnej aplikacji, która działa w chmurze. System zarządzania energią domową oferuje usługi wirtualnej elektrowni, co pozwala właścicielom domów na stabilny dostęp do energii elektrycznej oraz zasilanie sieci.

„LumenHaus stawia na tworzenie wartości poprzez udoskonalanie inteligentnej technologii cyfrowej i usługi energetyczne dla domów. Uważamy, że system magazynowania energii typu >>wszystko w jednym<< wraz z aplikacją do zarządzania energią w domu może pomóc rodzinom w prowadzeniu niskoemisyjnego stylu życia i budowie zielonej przyszłości” – powiedział Martin Beyer, dyrektor ds. współpracy i rozwoju działalności w spółce LumenHaus GmbH.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM