Polityka i społeczeństwo

MI: Nowe sankcje UE wobec Białorusi w transporcie drogowym (komunikat)

– Zgodnie z informacjami Ministerstwa Infrastruktury, Rada UE przyjęła pakiet sankcji sektorowych wobec Białorusi z powodu jej zaangażowania w rosyjską agresję na Ukrainę.

– Dzięki aktywnym działaniom resortu infrastruktury i strony polskiej oraz dialogowi z Komisją Europejską, w pakiecie sankcji odzwierciedlone zostały ograniczenia w obszarze transportu drogowego obowiązujące w reżimie sankcyjnym wobec Rosji. Decyzja została zatwierdzona przez Radę UE dnia 29 czerwca 2024 r.

Ministerstwo Infrastruktury od dłuższego czasu postulowało wprowadzenie sankcji wobec Białorusi w obszarze transportu drogowego, na wzór tych nakładanych na Rosję. W rezultacie naszych starań, zakaz transportu towarów z Białorusi na terytorium UE został rozszerzony o przyczepy i naczepy zarejestrowane na Białorusi, nawet jeśli są ciągnięte przez samochody ciężarowe z innych krajów. Dodatkowo, firmy transportowe z udziałem (przynajmniej 25 proc.) kapitału białoruskiego zostały objęte zakazem prowadzenia działalności w UE.”Poprzez nasze konsekwentne działania udało się rozszerzyć sankcje wobec Białorusi w sektorze transportu drogowego. Nowy pakiet sankcji jeszcze bardziej utrudnia obchodzenie reżimu sankcyjnego wobec Rosji i wprowadzone obostrzenia w transporcie drogowym są korzystne dla polskiej branży transportowej” – oświadczył minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

Uwaga: Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w treści przez PAP SA. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM