Ludzie i kultura

Xinhua Silk Road: chiński spektakl taneczny `Wing Chun` wystawiony w Paryżu

Sztuka Kinomural zmienia miasto w galerię. 19 i 20 października wrocławskie kamienice przemienią się w wielkoformatowe ekrany, na których zaprezentowane zostaną prace artystów i artystek sztuki nowych mediów z całego świata.

PEKIN, 4 października 2024 r. /PRNewswire/ — Spektakl taneczny „Wing Chun” z południowochińskiego Shenzhen miał swoją premierę 4 października w Palais des Congrès w Paryżu we Francji.

Spektakl taneczny, który został stworzony i wystawiony przez Shenzhen Opera & Dance Theatre, spotkał się z gromkimi brawami publiczności już podczas pierwszego występu. W ciągu kolejnych dwóch dni odbyły się trzy kolejne pokazy tego niezwykłego spektaklu.

Spektakl taneczny opracowany przez Shenzhen Opera & Dance Theatre jest hołdem dla narodowego dziedzictwa kulturowego Wing Chun, tradycyjnego południowochińskiego stylu Kung Fu oraz Xiangyunsha (Gambiered Canton Gauze). Łączy on tradycyjną chińską sztukę walki Wing Chun z tańcem, opowiadając historię rozwoju mistrza sztuk walki Ye Wena i jego podróż z Foshan w Guangdong do Hongkongu.

Od swojej premiery w Shenzhen w grudniu 2022 roku, spektakl taneczny został wystawiony na scenach teatrów na całym świecie, w tym w Londynie, Makau i Paryżu. Liczba przedstawień przekroczyła już 200.

Sztuka walki „Wing Chun” została pochwalona przez dziennikarzy magazynu „The Times” za płynne połączenie tańca i sztuk walki, co zapewniło niezapomniane doświadczenia kulturowe. Z kolei „The Guardian” przyznał „Wing Chun” wysoką, czterogwiazdkową ocenę.

Farooq Chaudhry, renomowany producent spektakli tanecznych, zauważył, że „Wing Chun” nie tylko przedstawia historię Chin, ale także ukazuje chińską sztukę, co sprawia, że jest popularne wśród widzów.

Flora Boumia, francuska przedstawicielka mediów, uważa, że spektakl ukazuje żywotność współczesnych Chin poprzez tradycyjną kulturę chińską, dając widzom możliwość doświadczenia bogactwa dziedzictwa kulturowego i rozwoju Shenzhen.

„To niezapomniany spektakl stanowiący doskonałe połączenie fabuły, gry aktorskiej i muzyki orkiestrowej” – powiedział jeden z francuskich widzów podczas pierwszego dnia przedstawienia w Paryżu.

Globalna trasa spektaklu tanecznego będzie kontynuowana, aby dalej promować międzynarodową wymianę kulturalną i współpracę.

Shenzhen, jako istotna część większego obszaru zatoki Guangdong-Hong Kong-Makau oraz międzynarodowe centrum zaawansowanych technologii i finansów, przoduje pod względem wymiany kulturalnej. Miasto nieustannie dokłada wszelkich starań, aby zapewniać wyjątkowe doświadczenia kulturalne ludziom na całym świecie, nie tylko poprzez organizację koncertów, wystaw, wydarzeń sportowych i innych imprez kulturalnych, ale także poprzez promowanie swoich produktów kulturalnych i turystycznych za granicą.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM