Wiadomości Polska Biznes i finanse Lisner inwestuje w przyszłość polskiej branży spożywczej. Transakcja z Graalem stała się faktem
Biznes i finanse

Lisner inwestuje w przyszłość polskiej branży spożywczej. Transakcja z Graalem stała się faktem

Lisner, firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku, ogłosiła zakończenie procesu przejęcia większości biznesu Grupy Graal. Ta kluczowa transakcja jest ważnym krokiem w długoterminowej strategii umocnienia pozycji rynkowej Lisnera. Producent, którego produkty cieszą się popularnością na polskim rynku, podkreśla, że połączenie z Graalem ma na celu poszerzenie działalności poprzez integrację dwóch podmiotów oferujących uzupełniające się produkty.

W lutym 2023 roku Lisner ogłosił planowany zakup Graala. Po kilku tygodniach wniosek o zgodę na transakcję został złożony do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. We wrześniu 2024 roku uzyskano pozytywną decyzję, a 29 listopada br. ogłoszono finalizację umowy.

Lisner Holding Sp. z o.o. nabył 100% udziałów w spółce Graal S.A. poprzez Greenwich Investments, co oznacza przejęcie kontroli nad Grupą Graal. W ramach umowy właściciele Grupy Graal zrezygnowali z działalności związaną z produkcją i sprzedażą puszek rybnych, dań gotowych oraz marynat.

„Połączenie doświadczenia i osiągnięć Lisnera oraz Graala pozwoli nam wzmocnić pozycję na rynku oraz poszerzyć ofertę, jeszcze skuteczniej dostosowując ją do wymagań klientów. Jednocześnie ta transakcja symbolicznie zamyka ważny i długi etap w historii obu firm, otwierając nowy rozdział – wspólnego rozwoju. Zależy nam na kontynuacji współpracy z zaufanymi dostawcami i partnerami, aby razem dostarczać jakościowe produkty stanowiące fundament naszej reputacji. Chcemy skoncentrować się na wymianie wiedzy i doświadczeń między pracownikami, co pozwoli w pełni rozwinąć potencjał ludzi, którzy stoją za sukcesem obu marek” – podkreśla Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.

Lisner istnieje na polskim rynku od 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Unternehmensgruppe Theo Müller (UTM). Główna siedziba i zakład produkcyjny znajdują się w Poznaniu, a druga fabryka została zakupiona w 2016 roku w okolicach Kołobrzegu. Firma zatrudnia ponad 1500 pracowników i koncentruje się na budowaniu stabilnej organizacji oraz trwałych relacji z otoczeniem biznesowym.

Lisner, będący częścią międzynarodowej Grupy Unternehmensgruppe Theo Müller (UTM), prowadzi swoją działalność w Polsce od 1991 roku. Główna siedziba i zakład produkcyjny znajdują się w Poznaniu, natomiast druga fabryka została zakupiona w 2016 roku w okolicach Kołobrzegu. Firma zatrudnia ponad 1500 pracowników i koncentruje się na tworzeniu stabilnej i nowoczesnej organizacji oraz budowaniu trwałych relacji z otoczeniem biznesowym.

Dzięki wsparciu finansowemu Grupy UTM, Lisner inwestuje w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania przyjazne środowisku, jednocześnie zachowując swój lokalny charakter. Dzięki temu firma może rozwijać kulturę organizacyjną, która łączy atmosferę rodzinnej firmy z wysokimi standardami pracy. Lisner planuje wprowadzić takie samo podejście wobec zakładów, które niedawno przejął.

„Jako jedyni w Grupie Müller, zajmujemy się produkcją rybną. Dzięki temu mamy znaczną autonomię w kreowaniu strategii rozwoju oraz swobodę w kształtowaniu metod pracy i wartości organizacyjnych, czerpiąc jednocześnie ze wszystkich synergii wynikających z bycia częścią Grupy. Zachowując operacyjną niezależność, możemy elastycznie dostosowywać się do potrzeb polskiego rynku i wspierać lokalne społeczności” – mówi Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version