Zdrowie i styl życia

5 organizacji non-profit nagrodzonych w konkursie `Leczmy z troską!`

Organizacja non-profit nagrodzona za inicjatywy przywracające medycynie ludzki wymiar otrzymała granty w łącznej kwocie 100 tys. zł od Teva Pharmaceuticals Polska. Laureaci konkursu „Leczmy z troską!” zostali ogłoszeni w czwartek, 21 listopada 2024 r. Wśród 5 nagrodzonych znalazły się: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową”, Fundacja Rodzina Kangura, Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” – Centerko, Fundacja „Gdy Liczy się Czas” oraz Fundacja Rak’n’Roll. Gratulacje!

Wyniki pierwszej edycji polskiego programu Tevy „Humanizing Health – Leczmy z troską!” zostały ogłoszone. Nagrody w wysokości 100 tys. zł zostały przyznane inicjatywom, które promują poprawę jakości życia pacjentów, co stanowi wyraz uznania dla ich działalności.

5 projektów nagrodzonych zaangażowanych w pomoc dla chorych onkologicznie dzieci, rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, osób z zaburzeniami psychicznymi, mam małych pacjentów w szpitalach i kobiet po leczeniu onkologicznym.

Otrzymaliśmy 60 zgłoszeń od organizacji non-profit z całej Polski do konkursu „Leczmy z troską!”. Spośród nich wybraliśmy finalistów i laureatów, którzy prowadzą wyjątkowe działania na rzecz pacjentów i ich rodzin.

Choroby, zwłaszcza te przewlekłe, mają ogromny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów. Oprócz terapii, wsparcie ze strony personelu medycznego i bliskich odgrywa kluczową rolę w procesie leczenia. Niekiedy jednak system ochrony zdrowia i otoczenie pacjenta nie są w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom. Dlatego wsparcie stowarzyszeń i fundacji, które pomagają chorym i ich opiekunom, jest niezwykle cenne. Konkurs „Leczmy z troską!” jest dedykowany właśnie takim organizacjom. Jego celem jest promowanie inicjatyw wspierających proces zdrowienia, poprawiających samopoczucie pacjentów i ułatwiających dostęp do terapii, aby pomóc chorym spojrzeć na życie nie tylko przez pryzmat choroby.21 listopada 2024 r. odbyło się wręczenie nagród w pierwszej polskiej edycji konkursu w Warszawie. Nagrody trafiły do autorów 5 projektów, które wyróżniały się podnoszeniem na duchu pacjentów i ich opiekunów, oraz wnosiły więcej człowieczeństwa w opiekę nad chorymi. Laureat nagrody głównej otrzymał czek na 40 tysięcy złotych, a pozostali czterej laureaci otrzymali czeki na 15 tysięcy złotych. Łączna pula nagród wyniosła 100 tysięcy złotych w grantach na kontynuację dotychczasowych działań.

Wyróżnione zostały następujące inicjatywy:

– Projekt „Sale Doświadczania Świata” wspiera dzieci chore na nowotwory i ich rodziny poprzez uruchomienie sal do terapii Snoezelen w 4 ośrodkach onkologii dziecięcej w Polsce. Organizator: Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która otrzymała nagrodę główną.

Nowa inicjatywa „Tydzień Intensywnego Wytchnienia” skierowana jest do rodzin dzieci z niepełnosprawnością. Program obejmuje wykłady, warsztaty oraz czas na relaks dla opiekunów, jednocześnie zapewniając opiekę nad dziećmi. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Rodzina Kangura.

– Projekt Aktywizacja poprzez wolontariat ma na celu wykorzystanie działań wolontariackich jako formy terapii i rehabilitacji osób z problemami psychicznymi. Inicjatywę prowadzi Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost”, we współpracy z Centerko.

„Piękno Mamy” to program dedykowany opiekunkom dzieci chorych na raka oraz pacjentkom i innym osobom potrzebującym wsparcia, oferujący im metamorfozy i chwile relaksu. Inicjatywę prowadzi Fundacja „Gdy liczy się czas”.

KancerSutra to innowacyjny projekt Fundacji Rak’n’Roll, który wspiera kobiety w powrocie do zdrowia po leczeniu onkologicznym poprzez warsztaty stacjonarne i online, mające na celu odbudowanie relacji z własnym ciałem. Dołącz do nas i wygraj swoje życie z powrotem!

„Cały polski zespół Tevy jest mocno zaangażowany w poprawę jakości życia pacjentów i ich rodzin. Jestem dumna, że dajemy temu dodatkowy wyraz dzięki konkursowi >>Leczmy z troską!<>Leczmy z troską!<<, bardzo dziękuję za zaangażowanie i pasję, jaką wkładają w działania na rzecz poprawy zdrowia nas wszystkich” – powiedziała Ewa Królikowska, dyrektor generalna Teva Pharmaceuticals Polska.

Konkurs Leczmy z troską! rozpoczął się 20 maja 2024 r. i trwał do 15 września. Organizacje non-profit mogły przesyłać zgłoszenia swoich projektów propacjenckich. Łącznie wpłynęło 60 zgłoszeń, spośród których laureatów wyłoniła Komisja Selekcyjna oraz zespół Tevy w Polsce, biorąc pod uwagę kwestie takie jak zasięg inicjatyw, innowacyjność i użyteczność dla pacjentów i opiekunów.

Ambasadorami akcji są: Edyta Jungowska – aktorka, prof. Cezary Szczylik – onkolog i Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, a prywatnie pacjentka.

Konkurs organizuje Teva Pharmaceuticals Polska. Patronem merytorycznym projektu jest Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, a patronami medialnymi PAP oraz „Rzeczpospolita”.

Więcej informacji – https://www.teva.pl/leczmy-z-troska/

Teva Pharmaceuticals to światowy lider rynku farmaceutycznego z szerokim portfolio wykraczającym poza standardowe kategorie leków. Wykorzystujemy naszą specjalistyczną wiedzę w zakresie leków generycznych i intensyfikujemy prace nad innowacjami, aby dalej przyczyniać się do rozwoju i zwiększenia dostępu do nowoczesnej medycyny. Od ponad 120 lat Teva działa na rzecz poprawy zdrowia z nieustającym zaangażowaniem. Każdego dnia blisko 37 000 pracowników firmy na 60 rynkach przesuwa kolejne granice innowacji i nauki, dostarczając wysokiej jakości leki, które pomagają poprawić stan zdrowia milionów pacjentów. Więcej informacji – teva.pl


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM