Polityka i społeczeństwo

Wicepremier Jacek Sasin w Chili na rzecz Ministerstwa Aktywów Państwowych

1. Jacek Sasin, wicepremier, wyraził swoje zaangażowanie w zbudowanie trwałych relacji z Chile, aby rozwinąć biznes polskiej firmy KGHM.

2. Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdza, że Chile jest jednym z najważniejszych rynków dla polskich firm inwestycyjnych.

3. Według wicepremiera Jakuba Sasina, stabilność gospodarcza jest kluczem do rozwoju działalności firmy KGHM w Chile.

Minister Aktywów Państwowych odwiedza Chile, aby podkreślić znaczenie największej inwestycji Polski za granicą. Inwestycja w miedź i molibden w Sierra Gorda, po wielu latach niepowodzeń, zaczęła wreszcie przynosić korzyści. W ciągu ostatnich lat do Polski popłynęło ponad 2 miliardy złotych w dolarach. W 2022 roku kwota ta wyniosła ponad 200 milionów dolarów, co jest dowodem skutecznego zarządzania i wzrostu wartości inwestycji.

KGHM w Sierra Gorda to doskonały przykład, jak nowatorskie rozwiązania technologiczne w połączeniu z dobrym zarządzaniem mogą przywrócić biznes do życia i stworzyć go na nowo. Jesteśmy w stanie wygenerować realne zyski i rozszerzyć działalność, nawet w trudnych warunkach. Minister Aktywów Państwowych podkreśla, że nasze działania mają na celu wzmocnienie gospodarki i tworzenie solidnych fundamentów gospodarczej pomyślności kraju. Dlatego też ma zaplanowane spotkania i rozmowy w Chile.

Wicepremier Jacek Sasin przybywa do chilijskiego Santiago, aby spotkać się z przedstawicielami chilijskiego rządu oraz odwiedzić kopalnię Sierra Gorda. W czasie spotkań z ministrem finansów Mariem Marcellem Cullelem, ministrem górnictwa Marcelą Hernández Perez oraz szefową senackiej Komisji Górnictwa i Energii Luz Eliana Ebensperger Orrego, pan Sasin będzie miał okazję omówić możliwości współpracy między polskim i chilijskim sektorem wydobywczym. Ponadto wicepremier weźmie udział w targach CESCO Week, które stanowią platformę wymiany doświadczeń i wiedzy dla firm wydobywczych z całego świata, w tym dla polskiego KGHM.

Jacek Sasin zaznacza, że korzyści z współpracy firmy KGHM z chilijskim rządem są obopólne. KGHM zatrudnia w samej kopalni Sierra Gorda 1,5 tys. pracowników, a wraz z firmami współpracującymi – ponad 2,6 tys. osób. Co więcej, firma posiada unikalne know-how, które pozwala jej na znaczne wykorzystanie złóż w Chile. Aby zapewnić sobie możliwość prowadzenia biznesu i inwestowania, KGHM potrzebuje jednak wypracowania stabilnych warunków, a właśnie owymi tematami będą się zajmować rozmowy Jacka Sasina.

***

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, wyraził przekonanie, że wszystkie strony będą korzystać z wymiany doświadczeń i pomysłów. Zapewni to stały postęp w dialogu i będzie przyczyniać się do zwiększenia poziomu wzajemnego zrozumienia.

***

Powyższe spotkania mają na celu wzmocnienie więzi między stronami, a także usprawnienie współpracy w dziedzinie rozwoju technologicznego. Wszystkie uczestnicy będą szukać możliwości dostosowania się do nowych warunków rynkowych.

***

Jacek Sasin uważa, że tworzone relacje pozwolą generować korzyści dla obu stron. Konstruktywny dialog z pewnością przyczyni się do wzmocnienia współpracy i wzajemnego szacunku.

***

Zaspokojenie potrzeb wszystkich zaangażowanych stron jest celem tych zbliżających się dyskusji. Minister aktywów państwowych ma nadzieję, że spotkania pozwolą na wypracowanie optymalnych rozwiązań dla wszystkich uczestników.

PAP SA w żaden sposób nie modyfikuje treści komunikatów publikowanych w ich oryginalnej formie. Odpowiedzialność za treść komunikatów ponosi ich nadawca, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM