Nauka i technologie

Twórcy Sztuki w Szanghaju – milionowe wyświetlenia w serwisie YouTube

Ostatni kwartał roku 2023 przyniósł wiele istotnych zmian w wyszukiwarce Google, w tym dwa ważne aktualizacje „core”, które mają decydujący wpływ na działanie algorytmów decydujących o zawartości prezentowanej w wynikach wyszukiwania.

5 grudnia 2023 roku przyniósł znaczący sukces SADA – ich 8-odcinkowy serial dokumentalny „Craft Artists in Shanghai” uzyskał milion wyświetleń na oficjalnym kanale YouTube od momentu premiery w październiku.

Przez ostatnie sześć lat wykładowcy z SADA wspierali studentów w tworzeniu serialu dokumentalnego, który przybliży historię niematerialnego dziedzictwa kulturowego, ukazuje proces tworzenia arcydzieł oraz wpływ technologii na tradycyjne chińskie rzemiosło z różnych punktów widzenia.

Zhao Picheng, profesor rzeźbienia w jadeicie zatrudniony w SADA, zaprasza widzów do poznania tajników poszukiwania jadeitu, projektowania i tworzenia wyjątkowych rzeźb w jadeicie w odcinku pt. „Rzemieślnicy w Szanghaju: Rzeźbienie w jadeicie”, prezentując swoje niezwykłe umiejętności.

Han Huizhi, dyrektor artystyczny Muzeum Sztuki Han Tianheng, udziela wywiadu w odcinku pt. „Rzemieślnicy w Szanghaju: Rzeźbienie kamieni pisarskich”, którego przesłanie głosi, że „rzemiosło ma swoją przyszłość”. W odcinku zaprezentowano proces wyboru materiału, projektowania, tworzenia i prezentowania kamieni pisarskich.

Serial „Rzemieślnicy w Szanghaju: Cyfrowy bliźniak” wyjaśnia, w jaki sposób technologia cyfrowa wpływa na tradycyjną chińską sztukę. Zespół produkcyjny skupił się na ukazaniu korzyści, jakie oferuje technologia w zakresie rzemiosła, rozmawiając z Wangiem Caiyunem i Xu Hao. Obaj eksperci udzielili wskazówek, jak nowoczesne technologie cyfrowe wpływają na jedną z najstarszych technik chińskich – rzeźbienie w jadeicie.

„Rzemiosło jest jednym ze sposobów łączenia historii i kultury narodu. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przedstawić ten dokument widzom z całego świata, którzy kochają tradycyjne rzemiosło. Mamy nadzieję, że pomożemy większej liczbie osób zrozumieć i poznać artystów kultywujących chińskie tradycje, którzy doskonalą swoje umiejętności i doceniają urok chińskiej kultury” – powiedział Lin Ying, reżyser serii dokumentalnej.

Serial dokumentalny został wyemitowany na kanałach Shanghai Television i China Educational Television, a także był prezentowany jako główny punkt programu podczas wydarzeń edukacyjnych w Szanghaju i Bratysławie. We wrześniu serial dokumentalny został wystawiony w ramach targów Shanghai Education Expo 2023, a w październiku jako część wydarzenia pn. „Brilliant Arts and Crafts – Wystawa niematerialnego dziedzictwa kulturowego Szanghaju” w Słowackim Muzeum Narodowym.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM