Biznes i finanse

W Polsce rusza Digital Equity Accelerator, program HP wspierający globalną integrację cyfrową

W 2024 roku nasz projekt będzie skupiał się na wyzwaniach związanych z równością cyfrową w Polsce, Brazylii i Kanadzie*.

Kluczowe informacje:

  • System aplikacyjny do programu Digital Equity Accelerator jest już otwarty, a organizacje z Polski, Brazylii i Kanady* mogą składać wnioski do 1 marca 2024 r.
  • Digital Equity Accelerator, inicjatywa HP Inc. i Fundacji HP, wspiera organizacje non-profit z całego świata, pomagając im rozwijać potencjał i zwiększać wpływ na świat cyfrowy.
  • W ciągu pierwszych dwóch lat Akcelerator pomógł 17 uczestniczącym organizacjom dotrzeć do 8,1 miliona nowych osób.

Firma HP Inc. (NYSE: HPQ) i Fundacja HP zachęcają do rejestracji zgłoszeń w programie Digital Equity Accelerator 2024, który ma na celu zniwelowanie globalnej luki cyfrowej i wspieranie możliwości sprzyjających społecznej inkluzji. W ramach programu 10 wybranych organizacji non-profit otrzyma dotację w wysokości 100 000 USD, technologie marki HP (o wartości ~100 000 USD) oraz sześciomiesięczne wirtualne szkolenie pokazujące, jak można skalować innowacyjne rozwiązania związane z cyfrową równością, koncentrując się na możliwościach edukacyjnych, zdrowotnych i ekonomicznych. HP będzie przyjmować zgłoszenia do 1 marca 2024 r., a organizacje w Polsce, Brazylii i Kanadzie* od dziś są zaproszone do składania wniosków.

„W HP wierzymy w moc technologii i pozytywny, długotrwały wpływ, jaki może nieść ze sobą. Równość cyfrowa jest dla nas niezwykle ważną kwestią, w którą angażujemy się na co dzień. Widzimy konieczność zmniejszenia globalnej luki cyfrowej i tworzenia przyszłości bardziej inkluzywnej, w której każdy może mieć łączność z siecią – mówi Michele Malejki, Global Head of Social Impact, HP Inc. i dyrektor Fundacji HP. – Bardzo nas ciekawi, jakie rozwiązania zostaną wypracowane w ramach tegorocznej edycji programu Digital Equity Accelerator”.

Program Digital Equity Accelerator firmy HP ma na celu zmniejszenie cyfrowej luki, która ogranicza miliardy ludzi w dostępie do edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości ekonomicznych. Poprzez zapewnienie sprzętu, łączności, umiejętności cyfrowych i wysokiej jakości treści, akcelerator pomaga tworzyć bardziej sprawiedliwy świat.

HP’s Digital Equity Accelerator program aims to reduce the digital divide that limits billions of people’s access to education, healthcare, and economic opportunities. By providing hardware, connectivity, digital skills, and high-quality content, the accelerator helps create a more equitable world.

Absolwenci Akceleratora od 2022 roku koncentrują się na popieraniu równouprawnienia kobiet, rozwijaniu technologii dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz zwiększaniu równości cyfrowej w społecznościach niedostatecznie reprezentowanych lub mało zasobnych. W ciągu dwóch lat Akcelerator pomógł 17 organizacjom docierać do 8,1 miliona nowych osób.

W 2024 roku program cyfrowej równości będzie obowiązywał w Polsce, Brazylii i Kanadzie*

Firma HP wybrała te kraje do swojego programu w celu rozwiązania konkretnych problemów związanych z pogłębiającą się luką cyfrową. Jest to zgodne z zobowiązaniem marki do promowania inkluzywnego dostępu do sieci. Każdy z wyselekcjonowanych krajów reprezentuje różnorodne wyzwania w tym zakresie.

Utrzymujące się podziały społeczne, zwłaszcza na obszarach wiejskich i wśród uchodźców, stawiają Polskę w obliczu wyzwań. W Brazylii, mimo coraz powszechniejszego dostępu do sieci w domu, istnieje wyraźna luka cyfrowa, dotykająca bardziej podatne grupy społeczne, takie jak populacja rdzenna, afro-brazylijska oraz starzejące się osoby. Podobnie w Kanadzie, mimo wysokiego poziomu dostępu do internetu, utrzymują się nierówności wśród społeczności rdzennych i wiejskich, co wymaga podejmowania wysiłków w celu wypełnienia tych luk w łączności. Globalna luka cyfrowa ogranicza równy dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości ekonomicznych.

Zgodnie z raportem Global Business Coalition for Education (2022), rosnąca luka cyfrowa ma wpływ na doświadczenia młodych ludzi w zakresie rozwoju umiejętności oraz na przyszłą siłę roboczą, co zmienia krajobraz edukacyjny.

Udowodniono, że społeczności, które redukują nierówności cyfrowe, mają zwiększony dostęp do opieki zdrowotnej i większe możliwości ekonomiczne.

  • Zwiększone wykorzystanie usług telemedycznych: Według raportu CDC (2022), w 2021 roku 37% dorosłych skorzystało z usług telemedycznych, przy czym korzystanie z nich było zależne od poziomu wykształcenia, dochodów rodzin i stopnia urbanizacji.
  • Redukcja różnic między obszarami miejskimi i wiejskimi: Według danych ITU (2022), w 2022 roku 82% mieszkańców miast korzystało z internetu, co stanowiło 1,8-krotną różnicę w porównaniu z obszarami wiejskimi. Jednak wskaźnik ten stale spadał z 2,3 do 1,8 w ciągu ostatnich trzech lat, co pokazuje zmniejszającą się lukę.

Zaangażowanie HP w równość cyfrową i zrównoważony wpływ

HP dąży do zlikwidowania luki cyfrowej poprzez zapewnienie sprawiedliwego dostępu do technologii, umiejętności i treści. Ich misją jest przyśpieszenie równości cyfrowej dla 150 milionów ludzi do 2030 roku, co ma zmienić życie i społeczności na lepsze. Firma dąży do stania się najbardziej zrównoważoną i sprawiedliwą firmą technologiczną na świecie, angażując się w działania na rzecz klimatu, prawa człowieka i sprawiedliwość cyfrową.

Aby dowiedzieć się więcej o programie Digital Equity Accelerator i kryteriach kwalifikacji, odwiedź stronę internetową inicjatywy pod adresem www.hp.com/digitalequityaccelerator.

Informacje o HP Inc.

Firma HP Inc. jest światowym liderem w tworzeniu rozwiązań, które umożliwiają ludziom łączenie się i realizację najważniejszych celów. Obecna w ponad 170 krajach, HP dostarcza innowacyjne i zrównoważone urządzenia, usługi i subskrypcje w obszarach komputerów osobistych, drukarek, druku 3D, pracy hybrydowej i gamingu. Więcej informacji na www.hp.pl

Bez uwzględnienia Quebecu

[1] Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.polskieradio.pl/395/7786/Artykul/2901954,polish-pm-unveils-eur-130m-plan-to-close-digital-divide

Artykuł opublikowany na PubMed omawia problem nierówności dostępu do Internetu, znany jako „digital divide”, oraz podejmuje kwestię dążenia do zapewnienia wszystkim dostępu do sieci. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37477958/#:~:text=Theigitaldivideisthe,achievinginternetaccessforall


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM