Zdrowie i styl życia

Fundacja Avalon odkrywa kolejne karty VI Konferencji Sekson – w planach afterparty, występ Oli Petrus czy strefa sensoryczna TOTU

Dobrostan, czyli troska o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz ogólny komfort życia, jest kluczowym elementem rozwoju zawodowego i zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstw – zgodnie z opiniami ekspertów podczas konferencji Wellbeing Summit 2024 w Warszawie. Podczas wydarzenia zaprezentowano również innowacyjne możliwości platformy MultiLife, która wspiera dobrostan pracowników.

Fundacja Avalon zaprasza na VI Konferencję Sekson, dedykowaną tematom seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbędzie się 26 i 27 października w CIC Warsaw oraz online, pod hasłem „Prawo do przyjemności”. Program obejmuje afterparty, liczne warsztaty inkluzywne, interaktywną platformę online, strefę sensoryczną TOTU oraz panel podsumowujący aktualną sytuację i wypracowujący rekomendacje dotyczące działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nieodpłatny udział można zgłosić pod adresem: https://konferencja.fundacjaavalon.pl/.

Pierwsze w historii konferencji – afterparty

Aby sprostać oczekiwaniom uczestników wydarzenia, po raz pierwszy w historii bezpośrednio po zakończeniu prelekcji i warsztatów w sobotę 26 października, odbędzie się afterparty. To więcej czasu na luźne rozmowy, omówienie tego, co wydarzyło się na konferencji, wymianę doświadczeń, networking.

Podczas afterparty zaplanowano wyjątkowy występ Oli Petrus, stand-uperki znanej ze swojego ciętego humoru i nieszablonowego spojrzenia na rzeczywistość. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć także występ drag queen, który w niebanalny sposób przedstawi zagadnienia związane z seksualnością, zachęcając do refleksji na temat akceptacji, inkluzyjności i różnorodności.

Warsztaty o samomiłości, przyjemności i selfcare

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów ds. seksualności i przyjemności. Każde spotkanie będzie stanowiło możliwość zdobycia nowej wiedzy, integracji, wymiany doświadczeń i świetnej zabawy. Dzięki różnorodnemu podejściu, uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć swoje potrzeby i odkrywać to, co przynosi im radość. Warsztaty będą szczególnie cenne dla osób z niepełnosprawnościami, a ich forma będzie dostosowana do różnorodnych potrzeb, zapewniając aktywny udział wszystkim uczestnikom. Organizatorzy dążą do stworzenia przyjaznej przestrzeni, w której każdy może czuć się komfortowo i bezpiecznie, eksplorując swoje pragnienia i granice.

Platforma Gridaly – pełna interakcja dla uczestników online

Konferencja Sekson odbędzie się w formie hybrydowej, umożliwiając uczestnictwo zarówno stacjonarne, jak i online. Dzięki platformie Gridaly, osoby uczestniczące zdalnie będą miały dostęp do różnorodnych interaktywnych możliwości, takich jak udział w warsztatach, konkursach, odwiedzanie stoisk online oraz nawiązywanie kontaktów z innymi uczestnikami. To rozwiązanie pozwoli im w pełni cieszyć się konferencją, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Przenieś się do strefy sensorycznej TOTU i doświadcz przyjemności

W ramach wydarzenia zapewniamy możliwość skorzystania z przestrzeni relaksacyjnej oraz doświadczenia przyjemności za pomocą wszystkich zmysłów. TOTU Studio zaprasza na warsztaty artystyczne poświęcone tematyce przyjemności oraz instalacje, które pobudzą wszystkie zmysły. Strefa sensoryczna stanie się miejscem do refleksji nad postrzeganiem przyjemności, jej mitami i stereotypami.

Zapraszamy na panel podsumowujący dotychczasowe działania Projektu Sekson na rzecz seksualności osób z niepełnosprawnościami. Podczas dyskusji będziemy analizować wyzwania, tematy i obszary działania związane z edukacją seksualną, antydyskryminacją oraz działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Przyjrzymy się również obecnemu stanowi świadomości społeczeństwa oraz pomocy oferowanej osobom z niepełnosprawnościami w tych obszarach.

Podczas panelu będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące przemian społecznych, wyzwań stojących przed Projektem oraz dalszych kroków, jakie powinny zostać podjęte. Zapraszamy do aktywnego udziału w dyskusji i poszukiwaniu rozwiązań razem z panelistami i prowadzącymi.

Niektóre z najbardziej renomowanych ekspertek i ekspertów z dziedziny psychologii i seksuologii będą uczestniczyć w VI Konferencji Sekson. Wśród nich znajdują się m.in.: Małgorzata Szumowska, Marta Lorczyk, Julia Borkowska, oraz dr Monika Zima-Parjaszewska z Głównego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dołączą do nich także Kamila Raczyńska, Katarzyna Hajduga, Norbert Tumidaj, Marta Skrobacka i Magdalena Smaś-Myszczyszyn.

Na VI Konferencji Sekson wystąpią znani prelegenci, paneliści i prowadzący, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie to doskonała okazja do wysłuchania wystąpień takich ekspertów jak Małgorzata Szumowska, Marta Lorczyk, Julia Borkowska, czy dr Monika Zima-Parjaszewska. Nie zabraknie także Kamili Raczyńskiej, Katarzyny Hajdugi, Norberta Tumidaja, Marty Skrobackiej i Magdaleny Smaś-Myszczyszyn.

26 i 27 października CIC Warsaw przy ul. Chmielnej 73 będzie miejscem, gdzie poprzez merytoryczne prelekcje, warsztaty oraz panele dyskusyjne, będzie promowana szeroka dyskusja społeczna na temat seksualności i przyjemności osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie ma na celu stworzenie przestrzeni zrozumienia, inkluzywności i życzliwości oraz wymiany wiedzy, potrzeb i spostrzeżeń pomiędzy osobami z niepełnosprawnościami i ich wsparciem.

Pełny harmonogram VI Konferencji Sekson oraz sylwetki prelegentek, prelegentów, panelistek i panelistów można znaleźć na stronie konferencji tutaj.

Wydarzenie będzie także okazją do przedstawienia wyników ankiety badawczej o doświadczaniu przyjemności przeprowadzonej wśród osób z niepełnosprawnościami przez Projekt Sekson we współpracy z Fundacją Avalon.

Zaproszenie otwarte dla wszystkich, zapisy trwają

W VI Konferencji Sekson może uczestniczyć każdy, wystarczy wypełnić formularz online dostępny pod tym adresem.

To wydarzenie jest dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, nauczycielom i specjalistom, a także wszystkim, którzy wierzą w równość i szanowanie praw każdego człowieka.

Na konferencji będą obecne takie media jak: Onet, Wyborcza.pl, Wysokie Obcasy, Charaktery, Puls Medycyny, Zwierciadło, Sens Sympatia, Hello Zdrowie, Romance TV, Integracja, Leki.pl, które objęły ją swoim patronatem/matronatem.

Patronaty honorowe dla naszego wydarzenia objęli: Prezydent m. st. Warszawy, Rzecznik Praw Obywatelskich, Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM