Zdrowie i styl życia

Kozienice: Ścieżki rowerowe w lesie – nowy etap zakończony sukcesem!

Gmina Kozienice połączyła siły z Nadleśnictwem Kozienice, aby stworzyć przyjazny teren dla miłośników jazdy na rowerze. W wyniku tego porozumienia sieć ścieżek rowerowych powiększyła się o nowy, aż dwukilometrowy odcinek, który pozwala rowerzystom cieszyć się jazdą w przyrodzie. Dzięki tej inwestycji, gmina Kozienice jest jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla rowerzystów.

W 2021 roku został zakończony pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 48, biegnącej od zabudowy w miejscowości Łuczynów „Nowy” do drogi gminnej tzw. wałkowej. 21 lipca br. odebrano drugi etap inwestycji, tj. ścieżkę o długości 2000 m, biegnącą od drogi wałkowej do Traktu Królewskiego. Natomiast trzeci etap, wytyczający ścieżkę od Traktu Królewskiego do granicy Gminy (o długości 700 m), planowany jest do realizacji w 2024 roku. Projekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić rowerzystom bezpieczeństwo i wygodę podróżowania oraz chronić lokalne środowisko naturalne.

Począwszy od 2021 roku Gmina Kozienice i Gmina Głowaczów będą połączone leśnym ciągiem pieszo-rowerowym, który wkomponowany jest w naturalne środowisko. Trasa ta nie tylko zachowała walor przyrodniczy, ale również sprzyjać będzie turystyce, rekreacji i poznawaniu naszej puszczy. Wszystkim mieszkańcom oraz gościom zachęcamy do korzystania z leśnych ścieżek. Pragniemy wyrazić szczególne podziękowanie Panu Nadleśniczemu oraz Kozienickiej Gospodarce Komunalnej za współpracę przy realizacji tego projektu.

Dzięki utworzeniu szlaku rowerowego w Puszczy Kozienickiej możliwe jest bezpieczne i przyjemne przemieszczanie się niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także zwiększenie ruchu turystycznego w tym obszarze.

Nadleśnictwo i Lasy Państwowe wspierają działania społeczne i są otwarte na potrzeby lokalnych społeczności. Inwestycja realizowana we współpracy z samorządem kozienickim okazała się sukcesem i stanowi doskonały wzór dla innych gmin. Puszcza Kozienicka cechuje się różnorodnością, obejmującą elementy Białowieży, Borów Tucholskich oraz Borów Dolnośląskich, a także bogatą historią. Jest to miejsce idealne dla turystów i miłośników aktywnej rekreacji. Dzięki współpracy między Burmistrzem Kozienic a Nadleśnictwem, społeczność zyskała dostęp do przepięknych terenów leśnych.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM