Biznes i finanse

MF: KAS przejęła blisko 600 nielegalnych automatów do gier w woj. mazowieckim (komunikat)

Program grantowy o nazwie „E.ON łączy energię dla klimatu” został zakończony, przyznając łącznie 100 000 euro na 10 ekologicznych projektów realizowanych w stolicy Polski przez Fundację E.ON. Wśród beneficjentów znajdują się głównie organizacje non profit, instytucje edukacyjno-naukowe, think tank oraz przedstawiciel mediów. Najwięcej głosów w głosowaniu publiczności zdobył projekt zgłoszony przez Uniwersytet Warszawski.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ogłaszają, że Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe podjęły działania przeciwko grupie przestępczej, która prowadziła nielegalne gry hazardowe.

Wspólna akcja skarbówki i prokuratury miała na celu złamanie struktur przestępczych organizujących nielegalne hazardowe rozgrywki.

28 członków grupy zostało oskarżonych, a 1 osoba została aresztowana tymczasowo.

Zabezpieczono 589 nielegalnych automatów do gier w ramach akcji.

Akcja na Mazowszu jest wynikiem śledztwa prowadzonego od marca 2024 r. przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z KAS pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Śledztwo dotyczy grupy, która organizowała nielegalne gry hazardowe na terenie woj. mazowieckiego.

Przeprowadzono kontrole na Mazowszu, podczas których funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt posesji, w tym magazyny, lokale usługowe oraz prywatne mieszkania w woj. mazowieckim.

W trakcie akcji zabezpieczono 589 automatów i zlikwidowano magazyn, który służył jako zaplecze logistyczne dla organizatorów nielegalnego procederu. Znaleziono w nim nielegalne urządzenia do gier, które były przechowywane, naprawiane i montowane.

Przestępczy proceder: nielegalny hazard i pranie pieniędzy

Nielegalna grupa, która prowadziła lokale z grami hazardowymi, była zaangażowana w pranie brudnych pieniędzy. Struktura grupy była rozbudowana, z udziałem zarówno Polaków, jak i obcokrajowców.

Jeden z współorganizatorów grupy został zatrzymany po znalezieniu w jego mieszkaniu gotówki o wartości ponad 1 mln zł, w różnych walutach.

28 osób usłyszało zarzuty związane z urządzaniem nielegalnych gier hazardowych oraz praniem brudnych pieniędzy, a 1 osoba została tymczasowo aresztowana.

Nielegalne gry hazardowe mogą skutkować karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.

Osoby organizujące nielegalne gry hazardowe oraz właściciele lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, mogą zostać ukarani grzywną wysokości 100 tys. zł za każde urządzenie. Kara grozi również samym graczom.

Zauważyłeś nielegalne hazardowe działania? Skontaktuj się z KAS:

– dzwoniąc pod numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000,

– wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy,

– wysyłając maila na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM