Biznes i finanse

Budimex wybuduje część zapory na granicy Unii Europejskiej i Białorusi

Czwartego stycznia 2022 roku po negocjacjach prowadzonych z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Strażą Graniczną Budimex podpisała umowę na wykonanie części zapory na granicy Unii Europejskiej i Białorusi. Projekt spółka będzie realizowała na zasadach rynkowych, będąc jedną z kilku firm na polskim rynku, która dysponuje odpowiednimi zasobami i doświadczeniem pozwalającym na fachowe i terminowe wykonanie takiego zlecenia.

Firma ma potencjał i doświadczenie do terminowej realizacji takiego zadania. Realizuje w każdym cyklu budowlanym ponad 200 kontraktów budowlanych o wartości jednostkowej dochodzącej nawet do 2 mld zł. Realizuje jako firma najbardziej skomplikowane prace budowlane i obiekty inżynieryjne w Polsce. W 2020 roku spółka zrealizowała w Raciborzu największy zbiornik przeciwpowodziowy w Polsce o powierzchni 26,3 km2 i pojemności 185 mln metrów sześciennych. Prace firma realizuje polską kadrą inżynierską (5 tysięcy ludzi) oraz własnym sprzętem budowlanym (ponad 0,5 tysiąca jednostek sprzętu). Do prac w całym kraju angażowani są także polscy podwykonawcy i lokalne przedsiębiorstwa.

„Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowego charakteru tej inwestycji. Jesteśmy na liście firm strategicznych z punktu widzenia obronności. Mamy zatem obowiązek działania na rzecz kraju w przypadku sytuacji szczególnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Tak samo odpowiadaliśmy na wezwanie dot. budowy szpitali tymczasowych czy kończenia prac drogowych i kolejowych po innych generalnych wykonawcach, którzy zeszli z prowadzonych kontraktów. Jesteśmy również największą polską spółką budowlaną i mamy obowiązek wesprzeć tę inwestycję w ramach naszej wiedzy, kompetencji i możliwości sprzętowych. Inwestycja ta jest wspólnym przedsięwzięciem całej Unii Europejskiej i ma na celu ustabilizowanie sytuacji na granicy” – mówi Artur Popko – prezes Budimeksu.

Źródło informacji: Budimex

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM