Biznes i finanse

Electric Capital publikuje Developer Report za 2021 r.

SAN FRANCISCO, 10 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ – firma Electric Capital opublikowała dzisiaj Developer Report za rok 2021. Opracowanie to wyznacza branżowy standard, jeśli chodzi o informacje pozwalające zrozumieć sytuację w ekosystemach programowania kryptowalut. Na potrzeby sprawozdania „2021 Electric Capital Developer Report” przeanalizowaliśmy niemal 500 tys. repozytoriów kodu i 160 mln commitów.

W 2021 r. aktywność programistów kryptowalut osiągnęła najwyższy w historii poziom

Rok 2021 okazał się bardzo interesujący, jeśli chodzi o Layer 1s, DeFi i cały ekosystem blockchain. Oto kilka najważniejszych ustaleń ze sprawozdania:

1. w 2021 r. odnotowano rekordową liczbę programistów – ponad 18 tys. na miesiąc,

2. 65% aktywnych programistów kryptowalut rozpoczęło działalność w tym obszarze w 2021 roku,

3. wśród pięciu największych ekosystemów programowania kryptowalut znalazły się: Ethereum, Polkadot, Cosmos, Solana i Bitcoin.

Ethereum i Bitcoin odnotowują dalszy wzrost

W 2021 r. baza programistów Ethereum i Bitcoin zwiększyła się odpowiednio o 42% i 9%. Ethereum w dalszym ciągu dysponuje największym ekosystemem narzędzi, aplikacji i protokołów, a jej baza programistów jest 2,8 razy większa od tej, którą posiada drugi największy ekosystem. Platforma Ethereum przyciąga 20% wszystkich nowych programistów kryptowalut i posiada najwyższy wskaźnik zatrzymania deweloperów przez okres ponad 4 lat.

Które ekosystemy rosną najszybciej?

Wśród pięciu największych ekosystemów programowania kryptowalut w 2021 r. znalazły się: Ethereum, Polkadot, Cosmos, Solana i Bitcoin. Platforma Solana odnotowała gwałtowny skok (pięciokrotny wzrost aktywnych programistów), natomiast NEAR awansowała na pozycję szóstego największego ekosystemu (ponad czterokrotny wzrost). Ponad dwukrotnym wzrostem w 2021 r. mogły pochwalić się ekosytemy Polygon, Binance Smart Chain i Cardan.

Z kolei dynamika wzrostu Polkadot, Solana, NEAR, BSC, Avalanche i Terra okazała się wyższa niż historyczny wynik Ethereum w tym zakresie na analogicznym etapie funkcjonowania.

Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio w opracowaniu 2021 Electric Capital Developer Report.

Electric Capital

Electric Capital jest jedną z czołowych firm venture capital, która inwestuje w początkujące podmioty działające w obszarze Web 3.0 i blockchain. Inwestujemy w kryptowaluty, firmy działające w oparciu o architekturę blockchain, fintechy i rynki. Nasz zespół założycieli i konstruktorów kompiluje kod, analizuje łańcuchy bloków, tworzy profile węzłów, pomaga w zabezpieczaniu kryptosieci oraz wnosi ogólny wkład w rozwój środowiska kryptowalut. Ukazujące się co roku opracowanie „Electric Capital Developer Report” wyznacza branżowy standard, jeśli chodzi o informacje pozwalające zrozumieć sytuację w ekosystemach programowania kryptowalut. Firma Electric Capital i jej założyciele jak dotąd zainwestowali w takie spółki kryptowalutowe, jak Anchorage, Bitwise, Celo, Coda, DerivaDex, Elrond, dYdX, Lightning Labs, Mobilecoin, Oasis czy NEAR.

Źródło: Electric Capital

KONTAKT:

Maria Shen

e-mail: info@electriccapital.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM