Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Chcesz mieć wpływ na jakość życia w Twoim mieście? Weź udział w konkursie Urban_In. Miasto dla każdego (komunikat)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Konkurs skierowany jest do młodych ludzi, którzy chcą działać na rzecz rozwoju swoich miast. Towarzyszy 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11) – największego i najważniejszego globalnego wydarzenia poświęconego tematyce miejskiej, które w czerwcu odbędzie się w Katowicach. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

– Zaangażowanie młodzieży w przygotowania do Światowego Forum Miejskiego to dla nas priorytet. Chcemy, by młode pokolenie czuło, że ma realny wpływ na kreowanie rzeczywistości. Według szacunków ONZ do 2050 roku ponad dwie trzecie ludności świata będzie mieszkać w miastach. To młodzi ludzie będą decydować o tym, jak będą wyglądać miasta przyszłości, dlatego to właśnie do nich kierujemy nasz konkurs – zaznacza Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz Pełnomocnik Rządu ds. przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w roku 2022.

O konkursie Urban_In. Miasto dla każdego

Jednym z priorytetów organizacji 11. sesji Światowego Forum Miejskiego jest upowszechnianie Celów Zrównoważonego Rozwoju i Nowej Agendy Miejskiej ONZ oraz zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w kształtowanie polityk miejskich. Z tej okazji organizujemy konkurs. Jest on skierowany do młodych mieszkańców miast, którzy chcą mieć wpływ na to jak wygląda i funkcjonuje ich otoczenie.

Konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach:

• Młodzi pasjonaci – dla osób w wieku 15 – 22 lat,

• Młodzi profesjonaliści – dla osób w wieku 23 – 35 lat, które mają pomysł na konkretne rozwiązanie, odpowiadające wyzwaniom przedstawionym przez miasta.

Jak wziąć udział w konkursie?

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie Urban_In. Miasto dla każdego – Młodzi pasjonaci, przygotuj pracę odpowiadającą na pytanie: Co według Ciebie jest kluczowe dla poprawy jakości życia w Twoim mieście? Forma pracy jest dowolna – stawiamy na Twoją kreatywność. Może to być film, nagrany lub spisany reportaż, plakat, makieta, podcast lub strona www. Nie zapominaj, że praca musi proponować rozwiązanie konkretnego problemu lub zagadnienia należącego do jednego z trzech wymienionych niżej obszarów tematycznych:

• Miasto dostępne

• Miasto zielonej transformacji

• Miasto odporne na kryzysy

Nabór prac konkursowych w kategorii Młodzi pasjonaci rozpoczął się 15 grudnia 2021 r. i potrwa do 31 marca 2022 r.

Młodzi profesjonaliści

Szczegóły dotyczące kategorii Młodzi profesjonaliści pojawią się wkrótce. Obecnie zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego do zgłaszania wyzwań miejskich, które staną się przedmiotem prac konkursowych. Szczegóły dostępne na stronie.swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/aktualnosci/31779-nabor-miast-partnerskich-do-konkursu-urban-in-miasto-dla-kazdego

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Przede wszystkim dlatego, że poprzez konkretne działania możemy świadomie kształtować rzeczywistość wokół nas. Konkurs Urban_In. Miasto dla każdego to doskonała okazja by to udowodnić. Dodatkowo, laureatom przyznane zostaną nagrody finansowe. Masz dodatkowe pytania? Konkurs realizuje Uniwersytet SWPS. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie konkursu. (https://swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/aktualnosci/31715-konkurs-urban-in-miasto-dla-kazdego)

Zpraszamy także do bezpośredniego kontaktu z Uniwersytetem SWPS pod numerem telefonu +48 695 291 424 lub mailowo urban_in@swps.edu.pl.

WUF11 – bądź z nami w Katowicach

Światowe Forum Miejskie odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022 roku w Katowicach pod hasłem Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości. W trakcie wydarzenia będziemy rozmawiać na temat zrównoważonego rozwoju miast. WUF11 pozwoli wsłuchać się w najważniejszy głos w debacie – głos mieszkańców miast. Jeśli chcesz być częścią tego wydarzenia już dziś zarejestruj się na WUF11 na stronie: https://wuf.unhabitat.org/.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ewes/ mmu/

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM