Zdrowie i styl życia

Jubileuszowy rok 2021 najlepszym w historii Totalizatora Sportowego

25 stycznia 1956 roku rozpoczął działalność Totalizator Sportowy, którego celem była pomoc w odbudowie infrastruktury sportowej w powojennej Polsce. Ponad sześć dekad później spółka podsumowała wyniki za 2021 rok – rekordowo udany w całej jej historii, w którym nadal, już w nowej rzeczywistości, z sukcesem kontynuuje ona swoją misję.

„Wysiłek i zaangażowanie wszystkich pracowników Totalizatora Sportowego sprawiły, że w minionych 12 miesiącach udało nam się zanotować wyniki sprzedaży na poziomie 26,270 mld złotych. Oznacza to, że tradycyjnie już zachowaliśmy dynamikę wzrostu przychodów – w 2020 wynosiły one bowiem 15,381 mld wobec >>jedynie<< 5,093 mld w 2018 roku. Warto zaznaczyć, że doskonałe rezultaty osiągnęliśmy we wszystkich obszarach działalności – punktach stacjonarnych, kanale interaktywnym lotto.pl, jedynym legalnym w Polsce kasynie internetowym Total Casino czy sieci salonów gier na automatach” – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. 

Dzięki rosnącej popularności gier i loterii Totalizatora Sportowego wśród Polaków do budżetu państwa trafiło ponad 2,715 miliarda złotych, z czego 1,155 miliarda przekazanych zostało na wsparcie rozwoju polskiego sportu oraz kultury narodowej. 

„Korzystając z naszej bogatej oferty, każdy Polak codziennie zostaje hojnym mecenasem tych dwóch, kluczowych dla rozwoju całej naszej społeczności dziedzin: sportu i kultury. Z każdej złotówki wydanej w kanałach LOTTO, 19 groszy trafia właśnie na cele z nimi związane. W ten sam sposób Totalizator Sportowy wspiera również budowę i modernizację licznych obiektów sportowych, z których wszyscy korzystamy w całej Polsce” – tłumaczył Olgierd Cieślik. 

Zeszłorocznym obchodom 65-lecia działalności Totalizatora Sportowego towarzyszyło wiele wydarzeń i inicjatyw, których główną osią była wieloetapowa kampania wizerunkowo-informacyjna. Jej ambasadorem i centralną postacią został Robert Lewandowski. 

„To pierwsza tak duża kampania związana z marką korporacyjną. Chcieliśmy pokazać niezwykle istotną misję Totalizatora Sportowego – wsparcia polskiego sportu i kultury narodowej, a także rolę naszych klientów w jej realizacji. Wyjątkowość kampanii podkreśliła także współpraca z niesamowitym człowiekiem oraz wspaniałym sportowcem, jakim jest Robert Lewandowski. W jubileuszowych obchodach wzięli udział również inni znakomici zawodnicy wspierani przez Totalizator Sportowy oraz przedstawiciele świata kultury” – podkreśliła Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

W jubileuszowym roku spółka była również partnerem głównym 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W podróż po kraju wyruszyło z kolei Muzeum Mobilne Totalizatora Sportowego, w nowoczesny i interaktywny sposób przedstawiające jego bogatą historię — od września zeszłego roku muzeum przejechało prawie 7 tys. km, a odwiedziło je ponad 100 tys. osób. Jednocześnie na warszawskiej Pradze powstał ekologiczny mural o powierzchni 690 metrów kwadratowych, posiadający moc oczyszczania powietrza porównywalną do 650 drzew. Te wszystkie inicjatywy ukazywały wielowątkowość działalności Totalizatora Sportowego – mecenasa kultury, sztuki i sportu, łączącego historię z nowoczesnością i troską o środowisko. 

„Nasza działalność opiera się na cyfrach – milionach graczy i miliardach złotych wypłacanych nagród. Jednak misją Totalizatora Sportowego było, jest i będzie coś znacznie więcej niż tylko organizowanie gier i loterii – chodzi o zaangażowanie w inicjatywy i projekty służące całemu społeczeństwu” – podsumował Olgierd Cieślik. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM