Polityka i społeczeństwo

Delegacja europosłów przedstawi w Kijowie wstępne wnioski z wizyty na Ukrainie

W skład delegacji PE weszło również dwóch polskich europosłów: Adam Bielan (Partia Republikańska/EKR) oraz Radosław Sikorski (PO/EPL).

W stolicy Ukrainy eurodeputowani spotkali się z przewodniczącym Rady Najwyższej Rusłanem Stefańczukiem i premierem Denysem Szmyhalem, a także z innymi przedstawicielami ukraińskich władz oraz z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. Wcześniej delegacja udała się do Mariupola na wschodzie Ukrainy, gdzie spotkała się z przedstawicielami Misji Doradczej Unii Europejskiej (EUAM) oraz Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie. W Mariupolu odbyły się również spotkania z władzami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi.

Obecny kryzys został sprowokowany przez rosyjskie działania polegające na gromadzeniu wojsk na Ukrainie i na jej granicach, jak również destabilizujące wykorzystywanie ataków hybrydowych, w tym dezinformacji i ataków cybernetycznych, na ukraińskie instytucje rządowe.

Wysyłając swoją delegację, Parlament Europejski chce pokazać poparcie dla jak najostrzejszej reakcji w przypadku podjęcia przez Rosję kroków militarnych przeciwko Ukrainie.

Źródło informacji: EuroPAP News

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM