Polityka i społeczeństwo

MRIT: Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w systemie rekompensat dla sektorów energochłonnych (komunikat)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

System rekompensat dla sektorów energochłonnych ma na celu poprawę konkurencyjności krajowego przemysłu energochłonnego. Rekompensaty wyrównują szansę krajowego przemysłu względem konkurentów działających poza UE, bez konieczności zakupu uprawnień do emisji CO2.

• Zgodnie z założeniami nowelizowanej ustawy maksymalny limit środków przeznaczony na wypłaty rekompensat w latach 2022-2031 wyniesie ponad 45 mld złotych. W stosunku do obowiązującej ustawy do 2028 r. jest to wzrost o 30,7 mld złotych.

Projekt dostosowuje polskie prawo do wytycznych Komisji Europejskiej w sprawie niektórych środków pomocy państwa w kontekście systemu handlu przydziałami emisji gazów cieplarnianych po 2021 r. Chodzi o przystosowanie do wytycznych systemu rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych, takich jak np. produkcja stali, miedzi czy wodoru.

• Nowe przepisy umożliwią uprawnionym przedsiębiorstwom uzyskanie rekompensat na zasadach określonych przez KE na kolejny okres, tj. lata 2021-2030.

Więcej: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/rada-ministrow-przyjela-projekt-zmian-w-systemie-rekompensat-dla-sektorow-energochlonnych

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM