Polityka i społeczeństwo

Gmina Słupsk: Marsz Przyjaźni w Obronie Gminy Słupsk

„W pokojowym marszu przemierzymy ulice miasta i zaprotestujemy przeciwko inicjatywie Rady Miejskiej w Słupsku, dotyczącej zmiany granic administracyjnych miasta Słupsk kosztem terenów Gminy Słupsk. Informujemy, że „Marsz Przyjaźni w obronie Gminy Słupsk” jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którym Region Słupski z Gminą Słupsk w obecnym jej kształcie jest bliski ich sercu” – podaje Urząd Gminy w komunikacie.

Gmina Słupsk – gmina okalająca Miasto Słupsk. 29 grudnia Rada Miejska w Słupsku podjęła Uchwałę w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta kosztem 7 sołectw z Gminy Słupsk. Całą sprawa jest dość burzliwa z uwagi na fakt iż Gmina Słupsk, to jedna najprężniej rozwijających się Gmin w województwie pomorskim, a jej mieszkańcy NIE CHCĄ być przyłączeni do Miasta Słupska. Stanowiska negatywne w tej sprawie wyrazili wójtowie i burmistrzowie powiatu słupskiego jak również Starosta Słupski. Decyzja należeć będzie do Rady Ministrów. Wkrótce odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie. 

„WARTO DODAĆ, iż Gmina Słupsk to bardzo ważny samorząd na mapie militarnej Europy, gdyż tu w miejscowości Redzikowo znajduje się tzw. tarcza antyrakietowa Stanów Zjednoczonych, co w obecnej sytuacji geopolitycznej jest sprawą bardzo istotną. Tak ważny z uwagi na bezpieczeństwo kraju samorząd, nie może być osłabiony, a to grozi Gminie Słupsk w momencie realizacji inicjatywy Rady Miejskiej w Słupsku” – podkreśla Ewa Guzińska, rzecznik prasowy Gminy Słupsk.
 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM