Biznes i finanse

Maxeon Solar Technologies wydłuża gwarancję na produkty, wydajność energetyczną i serwis dla swojej sztandarowej linii produktów aż do 40 lat

SINGAPUR, 3 lutego 2022 r. /PRNewswire/ — Spółka Maxeon Solar Technologies, Ltd (NASDAQ:MAXN), światowy lider w dziedzinie innowacji i kanałów solarnych, poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu najdłuższej i najbardziej kompleksowej gwarancji na linię produktów Maxeon Interdigitated Back Contact (IBC), które są sprzedawane w większości krajów poza USA i Kanadą pod marką SunPower Maxeon. Na wybranych rynkach nowa gwarancja obejmuje jakość produktu, wydajność energetyczną i serwis przez 40 lat.

Podczas gdy większość gwarancji na panele słoneczne przewiduje 12-letnią ochronę produktów w połączeniu z 25-letnią gwarancją na wydajność (moc), nowa gwarancja 40/40 firmy Maxeon obejmuje 40-letnią gwarancję na wady wykonawcze i materiałowe, ochronę mocy wyjściowej oraz serwis niezbędny do naprawy lub wymiany wadliwych paneli na wybranych rynkach.

Nowa 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon opracowana została na podstawie zewnętrznych badań terenowych ponad 33 milionów paneli IBC rozmieszczonych na całym świecie, kompleksowych przyspieszonych testów żywotności przeprowadzonych przez Maxeon i strony trzecie oraz modelu opartego na fizyce, który Maxeon wykorzystuje do określenia oczekiwanego wpływu na wydajność w czasie, wynikającego z głównych trybów degradacji i awarii. Wszystko to razem zapewnia firmie i jej klientom gwarancję, że technologia modułów SunPower Maxeon utrzyma 40-letnią żywotność oraz że dalsza eksploatacja po tym okresie będzie z pewnością możliwa.

„Niezmiernie cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom najdłuższą i najbardziej kompleksową gwarancję w branży – powiedział Jeff Waters, dyrektor generalny Maxeon Solar Technologies. – Przez ponad 35 lat dopracowywaliśmy opatentowaną konstrukcję ogniw i paneli w naszej technologii IBC, co pozwoliło nam zyskać pewność, że panele wytrzymają ponad 40 lat eksploatacji. Ten niezwykle ekscytujący krok jest częścią obietnicy złożonej klientom, zgodnie z którą nasza technologia paneli będzie najlepszym pod względem wartości, najdłużej działającym i najbardziej zrównoważonym wyborem w branży. To właśnie nazywamy >>technologią solarną na całe życie<<”.

Dla osiągnięcia tej niezwykłej żywotności podstawowa technologia stojąca za opatentowanymi przez Maxeon konstrukcjami ogniw i paneli IBC obejmuje fundamentalne różnice konstrukcyjne, które eliminują najbardziej typowe tryby awarii modułów słonecznych – takie jak hotspoty i awarie połączeń między ogniwami – zapewniając solidną ochronę przed obciążeniami środowiskowymi i zróżnicowanym klimatem, jednocześnie maksymalizując niezawodność i gęstość energii. Dzięki minimalnej gwarantowanej mocy 98% w pierwszym roku eksploatacji, a następnie maksymalnej rocznej degradacji 0,25% przez następne 39 lat, panele słoneczne Maxeon IBC należą do najbardziej bezpiecznych długoterminowych inwestycji energetycznych dla przedsiębiorstw i właścicieli domów. Rezultatem jest bezprecedensowy gwarantowany poziom mocy 88,3 % po upływie 40 lat, co oznacza, że panele Maxeon IBC dostarczają do 9,5% więcej mocy po 40 latach niż standardowe panele słoneczne po 25 latach.

Dodatkowo dłuższa żywotność oznacza, że znacznie więcej ekologicznej energii jest generowane przez każdy panel, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na ślad ekologiczny technologii. Maxeon gwarantuje, że jej produkty umożliwiają klientom realizację ich celów energetycznych przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu zdrowia planety. Panele SunPower Maxeon uzyskały certyfikaty ROHS i REACH, nie wykorzystują fluorowanych płyt tylnych, są zgodne z Declare™ i posiadają certyfikat Cradle to Cradle Certified® Bronze. Maxeon prowadzi politykę zerowej tolerancji dla naruszeń praw człowieka i praw pracowniczych, wytwarzając swoje produkty w sposób równie przejrzysty jak powstająca energia. Maxeon posuwa się jeszcze dalej w swoim zaangażowaniu w Powering Positive Change™ – poprzez przedłużenie okresu gwarancyjnego daje swoim klientom komfort, że wybierając Maxeon, zwiększają zwrot z poniesionych nakładów na energię i odraczają recykling każdego panelu.

Simon Dudson, dyrektor generalny The Little Green Energy Company, SunPower Premiere Partner, podkreśla korzyści płynące z zastosowania nowej gwarancji dla swoich klientów: „biorąc pod uwagę, że kolektory słoneczne są dobrem długoterminowym, klienci chcą mieć pewność co do ich zakupu. 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon daje taką pewność. Ochrona Maxeon, najdłuższa w branży, zapewnia naszym klientom jeszcze więcej lat produkcji czystej energii i zmniejszonego wpływu na środowisko, zapewniając im najwyższą pewność, że budują lepsze jutro”.

Nowa 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon obowiązuje dla systemów zainstalowanych od 1 stycznia 2022 r. i jest dostępna dla wszystkich klientów indywidualnych i biznesowych na wybranych rynkach w regionie EMEA, jak również w Australii, Japonii i Meksyku. Uprawnienia i warunki dotyczące nowej gwarancji różnią się w zależności od rynku i podlegają rejestracji na stronie internetowej Maxeon. Ta nowa ochrona dotyczy obecnych i przyszłych produktów solarnych Maxeon IBC, w tym nowego panelu solarnego Maxeon 6, który ma zostać wprowadzony na rynek międzynarodowy w połowie drugiego kwartału 2022 roku.

Więcej informacji na temat tego, dlaczego jakościowe produkty solarne i gwarancje są tak ważne, można znaleźć na stronie internetowej firmy tutaj.

Maxeon Solar Technologies

Maxeon Solar Technologies (NASDAQ: MAXN) daje pozytywną energię do zmian (Powering Positive Change™). Firma Maxeon, posiadająca siedzibę w Singapurze, zajmuje się projektowaniem i produkcją paneli fotowoltaicznych pod marką SunPower® i prowadzi sprzedaż w ponad 100 krajach, działając pod marką SunPower w niektórych krajach poza USA. Spółka jest liderem innowacji w branży, dysponując ponad 1000 patentami i dwiema najlepszymi w swojej klasie liniami produktów. Produkty firmy można znaleźć na dachach i rynkach fotowoltaicznych na całym świecie dzięki sieci ponad 1400 zaufanych partnerów i dystrybutorów. Maxeon jest pionierem w dziedzinie produkcji zrównoważonych paneli i może się pochwalić 35-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej i wieloma nagrodami dla swoich technologii. Więcej informacji na temat tego, jak firma Maxeon „daje pozytywną energię do zmian” (Powering Positive Change™) dostępnych jest na stronie firmy pod adresem: www.maxeon.com, na jej profilu w serwisie LinkedIn oraz na Twitterze @maxeonsolar.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejszy komunikat prasowy zawiera wypowiedzi prognozujące w rozumieniu ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r., w tym m.in. wypowiedzi dotyczące przewidywanego terminu wprowadzenia produktu na rynek i naszych oczekiwań dotyczących wzrostu, przyjęcia przez klientów i zapotrzebowania, dopasowania do potrzeb rynku, zwiększenia zysków i możliwości ekspansji; oczekiwania spółki co do terminów i powodzenia strategii ofert produktów na dotychczasowych i nowych rynkach, w tym m.in. planowanych działań i inwestycji, ekspansji rynkowej, głównych obszarów zainteresowania w zakresie produktów i technologii oraz przewidywanego rozwoju i rentowności. Wspomniane wypowiedzi prognozujące bazują na naszych obecnych założeniach, oczekiwaniach i poglądach oraz wiążą się z dużym ryzykiem i niepewnością, w związku z czym poszczególne wyniki i osiągnięcia mogą znacząco odbiegać od tych wyrażonych lub sugerowanych w powyższych wypowiedziach prognozujących. Szczegółowe informacje dotyczące tych czynników i innych zagrożeń mających wpływ na naszą działalność znajdują się w naszych sprawozdaniach składanych okresowo Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w tym ostatnim sprawozdaniu złożonym na formularzu 20-F, w szczególności w punkcie 3.D. „Czynniki ryzyka”. Kopie wspomnianych sprawozdań są dostępne na stronie SEC oraz na naszej stronie internetowej dotyczącej relacji z inwestorami w części poświęconej kwestiom finansowym i sprawozdaniom (Financials & Fillings) – www.maxeon.com/financials-filings/sec-filings. Wszystkie wypowiedzi prognozujące znajdujące się w niniejszym komunikacie prasowym opierają się na aktualnie dostępnych nam informacjach i nie zobowiązujemy się do ich aktualizacji w przypadku pojawienia się nowych informacji lub okoliczności.

© 2022 Maxeon Solar Technologies, Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone. MAXEON jest zarejestrowanym znakiem towarowym Maxeon Solar Technologies, Ltd. Więcej informacji na stronie https://corp.maxeon.com/trademarks.

Wideo – https://mma.prnewswire.com/media/1739716/CEO_video_for_LI_and_TW.mp4 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1275353/Maxeon_Logo.jpg

UWAGA DLA REDAKTORÓW: Ogniwa słoneczne IBC – „Interdigitated back contact”, znane jako ogniwa słoneczne IBC, oferują zwiększoną wydajność, uzysk energii i niezawodność w porównaniu z pozostałymi technologiami paneli słonecznych. Zamiast konwersji energii w przednim obszarze styku w przypadku IBC odbywa się ona w styku tylnym. Dzięki temu cała przednia część ogniwa może absorbować światło słoneczne, bez zacienienia powodowanego przez metalowe wstęgi, jak w ogniwach PERC, zamieniając tym sposobem więcej fotonów na energię. Technologia ta eliminuje również główne przyczyny utraty mocy, awarii lub pęknięcia ogniw.

Źródło: Maxeon Solar Technologies, Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM