Biznes i finanse

Infinity Ventures Crypto ogłasza zamknięcie swojego pierwszego funduszu kwotą 70 mln USD

TAIPEI, Tajwan–(BUSINESS WIRE)– Infinity Ventures Crypto (IVC) ogłasza zamknięcie swojego premierowego funduszu kwotą 70 mln dolarów. Celem funduszu jest przyspieszenie rozwoju globalnych innowacji GameFi, DeFi i Web 3.

Jako najbardziej aktywny azjatycki fundusz ukierunkowany na dynamicznie rozwijającą się branżę kryptowalut, IVC obejmuje zasięgiem swojej działalności takich potentatów, jak Circle, Digital Currency Group i Animoca Brands. Od momentu powstania w sierpniu 2021 r. fundusz IVC dostarczył kapitał i wiedzę 78 spółkom portfelowym.

Dzięki 13-letniemu doświadczeniu w obszarze zarządzania tradycyjnym kapitałem własnym w ramach siostrzanego funduszu Headline Asia, IVC wykorzystuje swoją globalną sieć, aby wzmacniać pozycję startupów typu blockchain na całym świecie, w tym w Azji Południowo-Wschodniej, na Tajwanie, w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Jako partner w procesie rozwoju przedsięwzięcia, IVC zobowiązuje się do wspierania założycieli na wszystkich etapach – począwszy od planowania ekonomii tokenów aż po notowania na giełdach kryptowalut.

„Stanowiąc most łączący wschód z zachodem, budujemy zespoły lokalnych ekspertów dostępnych na miejscu, aby stymulować rozwój naszych spółek portfelowych – powiedział partner IVC Brian Lu. -Jesteśmy dumni z tak dobrego startu i cieszy nas fakt, że możemy dzielić się naszą wiedzą z kolejnymi innowatorami”.

Pierwszą inwestycją IVC była Yield Guild Games (YGG) – filipińska gildia kryptowalut typu play-to-earn i zdecentralizowana organizacja autonomiczna (ang. Decentralized Autonomous Organization, DAO), która inwestuje w niewymienialne tokeny. IVC i YGG połączyły siły, aby stworzyć i rozwijać swój pierwszy zdecentralizowany podmiot autonomiczny YGG SEA, który ułatwi zapewnienie lokalnego wsparcia w obrębie całej Azji Południowo-Wschodniej.

„Są to kryptowaluty, które zapewniają graczom dodatkowe źródło dochodu w czasie pandemii, co jest spójne z wizją IVC, aby wspierać podmioty nieposiadające rachunku bankowego i niedofinansowane” – powiedział Lu.

Partnerami IVC są również Akio Tanaka, założyciel Headline Asia; Herbie Fu, były partner 8 Decimal Capital; JT Law, współzałożyciel VerifyInvestor; Alex Yeh, współzałożyciel AuraBlock Ventures; oraz Richie Chaval Jiaravanon, były dyrektor generalny Snapask Thailand.

Infinity Ventures Crypto

Fundusz Infinity Ventures Crypto (IVC) powstał, aby wzmacniać pozycję i inwestować w pionierskie startupy GameFi, DeFi i Web 3. Partnerzy funduszu inwestują w aktywa kryptowalutowe od 2015 r. i wdrażają firmy w szybko zmieniający się krajobraz. Od sierpnia 2021 r. fundusz IVC zrealizował liczne inwestycje strategiczne w różnorodne startupy, w tym Yield Guild Games i JPYC, japońską cyfrową walutę powiązaną z jenem. IVC dąży do wprowadzania innowacji, budowania i wspierania rozwoju przyszłego pokolenia założycieli działalności.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220208005128/en/.

Źródło: Infinity Ventures Crypto

KONTAKT:

W sprawie zapytań i wniosków:

Kimberly Wang

dyrektor ds. komunikacji

tel. +886-909016209

e-mail: kimberlywang@infinityventures.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM