Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Współpraca świata nauki z gospodarką kluczem do rozwoju (komunikat)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

„Niezbędne zmiany w gospodarce szansą dla nauki i biznesu” to temat wiodący 4. Forum Akademicko-Gospodarczego. W otwarciu konferencji uczestniczył wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek.

– Wspieranie innowacyjności polskiej gospodarki od lat należy do priorytetów naszego rządu. Fundusze Europejskie i środki krajowe inwestujemy w rozwój innowacji i wdrażanie prac badawczo-rozwojowych, co przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw – powiedział wiceminister Jacek Żalek.

Wiceminister podkreślił, że aktywizacja współpracy biznesu i nauki to jeden z najważniejszych celów programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 (FENG). Jacek Żalek dodał, że nadchodząca perspektywa finansowa stanowi niepowtarzalną szansę rozwoju polskiej gospodarki.

Budżet FENG wyniesie prawie 8 mld euro, czyli około 36 mld zł. Będzie to największy krajowy program w Unii Europejskiej wzmacniający polską innowacyjność, łącząc naukę z biznesem – zaznaczył sekretarz stanu.

Program FENG został oparty na czterech priorytetach:

wsparcie dla przedsiębiorców

środowisko sprzyjające innowacjom

zazielenienie przedsiębiorstw

pomoc techniczna

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to następca Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Więcej o POIR i FENG na stronie poir.gov.pl i feng.gov.pl

4. Forum Akademicko-Gospodarcze odbywa się w formule online w dniach 16-17 lutego 2022 r. Konferencja poświęcona jest dyskusjom przede wszystkim na temat modernizacji polskiej gospodarki oraz globalnemu programowi ograniczania śladu węglowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM