Nauka i technologie

Dante Labs ogłasza usprawnienie i poszerzenie oferty sekwencjonowania całego genomu

NOWY JORK, March 10, 2022 (GLOBE NEWSWIRE) — Firma Dante Labs, światowy lider w dziedzinie genomiki i medycyny precyzyjnej, ogłosiła dzisiaj poszerzenie sekwencjonowania całego genomu Dante 30X o spersonalizowaną interpretację wykorzystującą zastrzeżoną przez Dante platformę oprogramowania Extensa.

Rozszerzona oferta obejmuje sekwencjonowanie w laboratoriach Dante, które zostały zweryfikowane i uzyskały aprobaty kliniczne. Do istotnych ulepszeń należą:

· rozbudowane raporty z comiesięcznymi aktualnościami dla klientów firmy Dante,

· najbardziej kompleksowy zestaw raportów w obszarze sekwencjonowania całego genomu,

· najbardziej opłacalne sekwencjonowanie całego genomu (30X),

· oraz jeden dodatkowy comiesięczny raport dostarczany klientom – za darmo.

„To osiągnięcie wyznacza ważny etap dla użytkowników Dante i ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na kompleksowe i przystępne cenowo sekwencjonowanie całego genomu w skali globalnej – wyjaśnia Andrea Riposati, dyrektor naczelny Dante Labs. – W miarę postępów w dziedzinie genomiki nieustannie pracujemy nad doskonaleniem naszej oferty, a osiągnięcie to stanowi ogromny krok naprzód na drodze do udostępnienia najwyższej klasy genomiki większej liczbie osób w przystępnych cenach”.

Technologia sekwencjonowania całego genomu ma przewagę nad korzystaniem z tradycyjnych małych paneli genowych, ponieważ stanowi ona najszerszą i najbardziej wszechstronną metodę analizy DNA. Takie bardziej spersonalizowane podejście pozwala uzyskać odpowiedzi na pytania kliniczne, aby zapobiegać chorobom oraz je monitorować i leczyć bez pomijania pewnych wariantów, które nie zostałyby zidentyfikowane w przypadku wykorzystania bardziej ukierunkowanych metod.

Platforma programowa Extensa firmy Dante to zastrzeżone, skalowalne rozwiązanie służące do interpretacji i przekształcania informacji genomowych w wyniki nadające się do wykorzystania w praktyce.

O firmie Dante Labs

Dante Labs jest międzynarodową firmą zajmującą się danymi genomowymi, specjalizującą się w opracowywaniu i komercjalizacji nowej klasy rozwiązań promujących zdrowie i długowieczność opartych na sekwencjonowaniu całego genomu i sztucznej inteligencji. Do atutów firmy należy zaliczyć jedną z największych prywatnych baz danych genomowych z zezwoleniem na badania, zastrzeżone oprogramowanie zaprojektowane z myślą o uwolnieniu potencjału danych genomowych na dużą skalę oraz zastrzeżone procesy umożliwiające zastosowanie przemysłowego podejścia do sekwencjonowania genomowego.

KONTAKT:

Laura D’Angelo

wiceprezes ds. relacji z inwestorami

e-mail: ir@dantelabs.com

tel. +39 0862 191 0671

www.dantelabs.com

Źródło informacji: GlobeNewswire

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM