Ludzie i kultura

Nowy Tomyśl: VI Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza

W dniach 12-13.03.2022 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury rozegrano VI Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Do rywalizacji zgłoszono rekordową ilość – ponad 700 modeli wykonanych przez modelarzy z Czech, Ukrainy oraz Polski. Poza oceną wystawiono blisko 40 prac tworzących Galerię Mistrzów, czyli modele nagrodzone w poprzednich edycjach. Dodatkowo na sali widowiskowej zaprezentowano wykłady „Trakcja elektryczna w kolejach wąskotorowych” oraz „Fotografia w lotnictwie”. Nowotomyski Ośrodek Kultury reprezentowało 14 modelarzy.

Obyły się również dwa oficjalne kursy sędziowskie modelarstwa redukcyjnego, w których uczestniczyły 32 osoby. Nie zapomniano o najmłodszych osobach zwiedzających wystawę. Każdy mógł uczestniczyć w warsztatach modelarskich. Równolegle z konkursem odbyła się wystawa grafik 3D niszczycieli polskich, amerykańskich i japońskich. Pokazano również kilkadziesiąt komputerowych grafik samolotów i okrętów z okresu II wojny światowej.

W klasyfikacji drużynowej Nowotomyski Ośrodek Kultury zajął pierwsze miejsce, a reprezentanci NOK zdobyli 29 medali (12 złotych, 8 srebrnych, 9 brązowych), 4 wyróżnienia oraz 4 nagrody specjalne. Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla za najlepszy model konkursu otrzymał Oleksandr Dron z Ukrainy za model brytyjskiego okrętu HMS Dreadnought.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM